Vyriausybė atvėrė kelią laisvės atėmimo įstaigų pertvarkai

Vyriausybė atvėrė kelią laisvės atėmimo įstaigų pertvarkai

Ignas JAČAUSKAS (BNS) / BNS nuotr.

Vyriausybė atvėrė kelią laisvės atėmimo įstaigų pertvarkai.

Ministrų kabinetas pritarė sprendimui jungti Lukiškių tardymo izoliatorių-kalėjimą prie Vilniaus pataisos namų, o Kybartų pataisos namus prie Marijampolės pataisos namų.

Pirminiame Teisingumo ministerijos parengtame nutarimo projekte planuota jungti ir Kauno nepilnamečių tardymo izoliatorių-pataisos namus prie Kauno tardymo izoliatoriaus, tačiau, anot teisingumo ministro Elvino Jankevičiaus, šių planų atsisakyta dėl „kitokios nepilnamečių specifikos“.

BIC

„Tačiau mes kitaip spręsime šias problemas: Kauno nepilnamečių pataisos namuose yra trys pastatai, vienas jų, kuriame telpa 170 asmenų, naudojamas mažai – šiuo metu ten yra 12 asmenų. Mes prašysime šį pastatą perduoti Kauno tardymo izoliatoriui“, – sakė jis.

Ministras taip pat pabrėžė, kad nepilnamečių pataisos namuose kalinama apie 100 paauglių ir jaunuolių, dalis jų – pilnamečiai, juos prižiūri apie 100 darbuotojų.

Vyriausybė planuoja, kad reorganizacija leis panaikinti 61 vadovaujančią pareigybę – darbuotojams bus pasiūlytos kitos pareigos bausmių vykdymo sistemoje. Skaičiuojama, kad tai per metus leistų sutaupyti 860 tūkst. eurų, nors dėl išeitinių išmokų vienkartinės išlaidos siektų 670 tūkst. eurų.

Pertvarkai priešinasi kai kurios pareigūnų profesinės sąjungos, teigdamos, kad reformos nėra derinamos, o sprendimai, kuriais siekiama pabloginti pareigūnų darbo sąlygas, priimami vienašališkai.

AIK

Kraujo labaratorija

Tėvynė

H2Auto plovykla

JUKmedia

Lazy Monkey

Dattoo tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.