Vyriausybė: Arbitraže išsikovoti pinigai iš „Gazprom“ atitektų Lietuvos vartotojams

Vyriausybė: Arbitraže išsikovoti pinigai iš „Gazprom“ atitektų Lietuvos vartotojams

0

Vyriausybė pradėjo rengtis įgyvendinti galimą Lietuvai palankų Stokholmo arbitražo teismo sprendimą dėl permokos už gamtines dujas iš „Gazprom“ priteisimo. Šiandien Vyriausybė pasitarime priėmė protokolinį sprendimą, kuriuo įsipareigojama palankaus Arbitražo sprendimo atveju perduoti gautą naudą Lietuvos vartotojams.

Vyriausybės sprendimu Energetikos ministerijai pavedama parengti siūlymus dėl tinkamiausio būdo, kuriuo vartotojams būtų perduota nauda, bei parengti atitinkamus teisės aktų projektus.

BIC

„Arbitražo teismui patenkinus ieškovo, kuris šiuo atveju yra Lietuvos Respublika, reikalavimus jai būtų priteista permoka už dujas. Kitaip tariant, pinigai teisiškai priklausytų valstybei. Tačiau byloje tiesioginę žalą patyrė Lietuvos vartotojai – tiek gyventojai, tiek verslo įmonės. Todėl Vyriausybė įsipareigoja teigiamo Arbitražo sprendimo atveju visą naudą perduoti Lietuvos vartotojams“, – teigia Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius.

Byla Stokholmo arbitražo teisme inicijuota dėl bendrovės „Gazprom“ įvykdyto AB „Lietuvos dujos“ privatizavimo sutarties pažeidimo. Šioje sutartyje buvo numatytas „Gazprom“ įsipareigojimas tiekti gamtines dujas Lietuvos vartotojams teisingomis kainomis, kurio „Gazprom“ nesilaikė.

„Vyriausybė siekia apginti Lietuvos vartotojų interesus, kurie buvo pažeisti bendrovei „Gazprom“ nesilaikant „Lietuvos dujų“ privatizavimo sutartyje numatyto įsipareigojimo tiekti gamtines dujas teisingomis kainomis. Įsipareigojimas perduoti naudą vartotojams yra dar vienas žingsnis iki galo ginant vartotojų interesus“, – pažymi energetikos ministras Rokas Masiulis.

AIK

H2Auto plovykla

Mano namukas

JUKmedia

Lazy Monkey

Dattoo tattoo

PIC

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.