Vyras mirė Panevėžio rajono poliklinikoje: koridoriuje jį pamačiusi gydytoja – negaivino

Šeima Panevėžio rajone kaltina medikus, kad dėl jų abejingumo mirė 66-erių giminaitis. Iškviesta greitoji pagalba atsisakė vežti į ligoninę nuo plaučių ligos dūstantį pacientą. Kai artimieji patys vyrą nuvežė pas šeimos gydytoją, jis staiga mirė poliklinikos koridoriuje taip ir nesulaukęs pagalbos. 

Žmonės piktinasi, kad ant kėdžių laukiamajame uždususio vyro nepuolė gaivinti ir medikų personalas, nors įstaiga ir turi naujausią automatinį defibriliatorių.

79-erių Stanislava Kairienė iš Miežiškių prisiminusi brolį sielvartauja iki šiol. 66-erių vyrą vos prieš kelias dienas jai teko palaidoti miestelio kapinėse. Vyras mirė taip ir nesulaukęs medikų pagalbos Panevėžio rajono šeimos poliklinikoje.

„Dusino, jis dejavo. Aš visa širdimi jaučiau, kad broliui blogai, kad jis dūsta, kad jam būtina pagalba. Paklausė plaučius, uždegimo nėra“, – sako Panevėžio rajono gyventoja Stanislava Kairienė.

S. Kairienė.

Senolė pasakoja, kad blogai pasijutusiam broliui dar ryte kvietusi greitąją į namus, tačiau atvykusi slaugytoja, užuot vežusi į ligoninę, liepė patiems važiuoti pas šeimos gydytoją. Kad greitoji atsisakė vežti ligonį, nė kiek nenustebo ir Stanislavos dukra.

Taip jau buvo nutikę prieš pusmetį, tada vyrui buvo nustatyta tuberkuliozė.

„Ne pirmas kartas, prieš pusę metų aš pati šitą žmogų vežiau į polikliniką, nes greitoji nevežė ir liepė kreiptis pas šeimos gydytoją. Šeimos gydytoja, atlikusi skubius tyrimus, nedelsiant siuntė mus į ligoninę, nes buvo tikrai blogi tyrimų rezultatai. Tuomet buvo plaučių uždegimas ir dabar mirties priežastis – plaučių nepakankamumas, pneumonija“, – teigia dukra Lina Kairytė.

L. Kairytė.

Net ir su kaimyno pagalba senolei pavykus nuvežti brolį iki poliklinikos, čia jos vėl laukė nusivylimas. Dūstančiam žmogui niekas nepuolė teikti skubios pagalbos.

„Nuėjom iki pirmų durų, ten už jų buvo tokios kėdės, tai brolis tuoj ant kėdės, o aš skubėjau pas gydytojas, o gydytoja antram aukšte. Aš už kitų durų pradėjau rėkti, sakau atvežiau labai sunkų ligonį, bet jis iki daktarės nenueis. Man davė ratukus (neįgaliojo vežimėlį – aut. past.) nuvežti.“

„Kairienė vaikščiojo, ieškojo daktarės, jis koridoriuj atsisėdo ant kėdės ir tada atėjo ten sesutės, jį paguldė ant tų kėdžių, užklojo paklode. Ir taip jis sėdėjo, laukė“, – teigia kaimynas Vladas Mikašius.

V. Mikašius.

Rajono poliklinikos pavaduotoja Danutė Pajėdienė rodo, kur žmogų ištiko mirtis. Medikė teisinasi, kad kai perbalęs vyras buvo pastebėtas personalo, jau buvo per vėlu jam padėti. Negana to, kad nekiltų skandalas, mirusį poliklinikos pacientą patys nugabeno iki lavoninės.

„Kaip aš išsiaiškinau, gydytoja rado jį mirusį ir paklausė, kiek laiko jis čia miręs, pasakė, kad 10 min. Todėl nebegaivino jo, o mane surado ir pakvietė iš posėdžio jau po kurio laiko. Palaikai jau buvo uždengti“, – kalbėjo rajono poliklinikos pavaduotoja D. Pajėdienė.

V. Pajėdienė.

„Niekas nepuolė gaivinti. Jį paguldė ant tų kėdžių koridoriuj, apklojo su paklode ir viskas, kol atvažiavo kažkokie vyrai greitosios ir išnešė su tom paklodėm“, – pykčio neslepia V. Mikašius.

„Iš karto kvietėm greitąją pagalbą, tai greitoji pagalba atvyko ir miręs jau buvo. Neišvežė, mes patys suorganizavom nuvežti iki pat anatominio skyriaus, kadangi mirė gydymo įstaigoj“, – sako D. Pajėdienė. Žmonės mano, kad mirusiam pensininkui gydytojai galėjo padėti.

Panevėžio rajono poliklinikoje virš medikų galvų registratūroje kabo pats moderniausias Panevėžyje automatinis defibriliatorius.

Deja, nei slaugytojos, nei už durų dirbę medikai jo nepanaudojo. Poliklinikos lankytojai įsitikinę, kad ši istorija parodo gydytojų abejingumą.

Štai, ką mano žmonės: „Ne tas žodis, net negaliu pakomentuoti visur netvarka.“ „Tai yra gydytojų apsileidimas, yra personalas, seselės – gali matyti, kas vaikšto, kam blogai yra.“

„Ne prie kabineto mirė, koridoriuj, net ne prie kabineto, tik įėjęs pro duris“, – teisinasi D. Pajėdienė.

Dėl poliklinikoje mirusio paciento šiuo metu atliekamas tyrimas, aiškinamasi, kas kaltas dėl vyro mirties.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Šilutėje, kaip įtariama, parkritęs ant šaligatvio, mirtinai susižalojo vyras

confident-noyce

Aiškėja daugiau detalių apie gaisre Ramygaloje žuvusią jauną moterį

confident-noyce

Per gaisrą Panevėžio rajone žuvo jauna moteris

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau