VU prorektorius sako, kad programas tenka uždarinėti dėl dubliavimosi

VU prorektorius sako, kad programas tenka uždarinėti dėl dubliavimosi

BNS / VU nuotr.

Vilniaus universitetas.

Vilniaus universiteto (VU) studijų prorektorius Valdas Jaskūnas sako, kad studijų programas tenka uždarinėti dėl dubliavimosi.

Jo teigimu, VU šiemet po pirmojo priėmimo etapo teko uždaryti septynias programas, nes jos nesulaukė pakankamo norinčių studijuoti skaičiaus.

„VU nesulaukė susidomėjimo arba mažesnio susidomėjimo sulaukė tos studijų programos, kurios turi dubliavimąsi tose pačiose kryptyse, tai kitais metais mes ruošiame labai aiškų studijų programų portfelio peržiūrėjimą visų pirma didinant konkurencingumą konkrečiose studijų kryptyse“, – žurnalistams pirmadienį sakė prorektorius.

BIC

Bendrai stojančiųjų susidomėjimas VU šiemet – didesnis nei pernai, ši aukštoji mokykla pirmauja pagal pakviestųjų studijuoti skaičių.

Prorektorius žadėjo, kad kituose priėmimo etapuose VU bus išlaikoma trijų balų kartelė. Kalbėdamas apie perspektyvas, V.Jaskūnas vylėsi, kad kitąmet priėmimo į universitetus kartelė bus jau 4 balai.

„Mes manome, kad yra būtina universitetuose turėti keturių balų kartelę, mes tam ruošiamės, esame iš esmės pasiruošę. Mes matome, kad jau trijų balų kartelė sukėlė iš tiesų tokius tektoninius lūžius priėmime į universitetus, bet aš labai linkėčiau ir raginčiau Vyriausybę bei Švietimo ir mokslo ministeriją laikytis tų pažadų, kurie buvo deklaruoti, jog kitais metais keturi balai bus taikomi visiems universitetams“, – sakė VU prorektorius.

Kartu jis sakė, kad kartelės negalintys pasiekti stojantieji gali rinktis laisvojo klausytojo statusą, nors tokį statusą kritiškai anksčiau vertino švietimo ir mokslo ministrė.

„Visada yra galimybė tapti laisvuoju klausytoju, bet aišku, tai yra susiję su tuo, kad studijuojantysis neturi studento statuso ir neturi visų studento privilegijų, lengvatų. Bet jeigu yra norinčių studijuoti būtent tai, ką jis arba ji nori, o nepavyko įstoti, tai bandyti studijuoti su studentais laisvojo klausytojo statusu visą laiką yra galima, o paskui jau bandyti kitais metais stoti į studijų programą“, – svarstė prorektorius.

Jis pabrėžė, kad VU sutartys su laisvaisiais klausytojais pasirašomos tik po pirmojo priėmimo etapo.

„Mes neapgaudinėjame studentų ta prasme, kad mes nenorime prisivilioti laisvųjų klausytojų į tas studijų programas, kurios galbūt buvo rizikingos ir galėjo nepraeiti rentabilumo normos“, – aiškino V.Jaskūnas.

Studijuoti Lietuvos aukštosiose mokyklose pakviesta per 22 tūkst. studentų, iš jų valstybės finansuojamose ir su studijų stipendijomis vietose – apie 14 tūkstančių. Daugiausia kvietimų studijuoti valstybės finansuojamose vietose sulaukė stojantieji į Vilniaus universitetą (2 tūkst. 662).

AIK

Kraujo labaratorija

Tėvynė

H2Auto plovykla

JUKmedia

Lazy Monkey

Dattoo tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.