VTEK narė: Seimo pirmininkas ir P. Urbšys nespaudė komisijos narių atleisti M....

VTEK narė: Seimo pirmininkas ir P. Urbšys nespaudė komisijos narių atleisti M. Siaurį

Saulius JAKUČIONIS (BNS) / DELFI nuotr.

Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) narė Dalia Paulauskaitė sako, kad Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis ir parlamentaras Povilas Urbšys nespaudė komisijos narių atleisti institucijos pareigūną Mindaugą Siaurį.

Ji teigia dalyvavusi VTEK narių susitikime su Seimo pirmininku pernai pavasarį bei Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto posėdžiuose, kur buvo aptariami su komisija susiję klausimai.

„Negirdėjau nei iš gerbiamo P. Urbšio, nei iš gerbiamo Seimo pirmininko nei vieno žodžio, kad reikia (atleisti M. Siaurį – BNS)“, – trečiadienį LRT radijui sakė D. Paulauskaitė.

BIC

Naujienų portalui delfi.lt trečiadienį paviešinus M. Siaurio atleidimo aplinkybes, valdančiųjų „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis žada inicijuoti apkaltą P. Urbšiui ir svarstyti V. Pranckiečio atsakomybę.

D. Paulauskaitė tvirtino kalbėjusi su kitais VTEK nariais Virginijumi Kanapinsku ir Sauliumi Katuoka, dalyvavusiais taip pat pernai pavasarį vykusiame susitikime, kur tuometiniam komisijos Prevencijos skyriaus vedėjui M. Siauriui pasiūlyta išeiti iš darbo pačiam, nes kitaip jo atžvilgiu bus pradėti patikrinimai.

Šį susitikimą M. Siaurys įrašė, šie įrašai buvo pateikti teismui, o jų pokalbio išklotines vėliau paskelbė žiniasklaida, R. Karbauskis ir jo kolegė frakcijoje Agnė Širinskienė.

Dienraštis „Lietuvos rytas“ M. Siaurio atleidimo aplinkybes aprašė pernai rudenį.

„Aš jų vakar paklausiau, ar jums (politikai – BNS) darė kokį nors spaudimą, jie pasakė – ne. Klausiau, kodėl tada taip kalbėjo. Sakė, kad mes nieko panašaus nekalbėjome“, – teigė VTEK narė.

V. Kanapinsko, S. Katuokos, tuometinio VTEK pirmininko Romo Valentukevičiaus ir M. Siaurio susitikimą įrašęs M. Siaurys teigia, kad jame aiškiai matosi, jog valia jį atleisti „išeina iš komiteto, kuriam tuo metu vadovavo P. Urbšys“.

„Komisijos nariai man labai aiškiai davė suprasti ir išdėstė ir garso įraše tai nepaneigiamai skamba, kad ta valia yra iš komiteto“, – kalbėjo M. Siaurys.

P. Urbšys neigia sakęs atleisti VTEK pareigūną.

„Kai komisijos nariai išsakė konkrečius faktus dėl jo galimų pažeidimų, tai buvo aiškiai pasakyta, kad (reikia – BNS) neslėpti tų faktų, o juos išsiaiškinti“, – teigė parlamentaras.

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) anksčiau spalį paskelbė, kad M. Siaurys buvo atleistas neteisėtai, nes VTEK laikinuoju pirmininku tuo metu dirbęs V. Kanapinskas negalėjo eiti šių pareigų, kadangi nebuvo vyriausias pagal amžių komisijos narys.

VTEK sudaryta komisija, atlikusi tyrimą, dar anksčiau informavo, kad M. Siaurys pats nepaisė etikos reikalavimų, sumenkino dalykinę VTEK reputaciją ir viršijo tarnybinius įgaliojimus, rengdamas išaiškinimą buvusiai Seimo narei „valstietei“ Gretai Kildišienei dėl privačių interesų deklaravimo, dienraščiui „Klaipėda“ pateikdamas išankstinę nuomonę dėl buvusios Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos narės elgesio, neteisėtai rinkdamas duomenis apie VTEK narius ir darbuotojus. Taip pat – nevykdydamas pareigų, kai privalėjo pateikti su Privačių interesų registro steigimu susijusius dokumentus atsakingoms institucijoms.

LVAT nevertino šių M. Siaurio atleidimo motyvų.

Paroc

Mano namukas

Dima Bilan

Modelis

Dizainas

PIC

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.