VRM žada per tris savaites pasiūlyti, kaip taisyti policijos reformą

VRM žada per tris savaites pasiūlyti, kaip taisyti policijos reformą

BNS / Policijos nuotr.

Vidaus reikalų ministerija (VRM) ketina vasarį pristatyti planus dėl policijos reformos.

„Šiuo metu baigiame vertinti visus statistinius duomenis. Apie reformą ir jos iššūkius kalbėjausi su pareigūnų profesinėmis sąjungomis, su kuriomis dar bendrausiu. Problemas aptarėme ir su policijos vadovybe, tai pat buvau neformaliai susitikęs ir su pareigūnais. Visi sutinka, kad policijai reikia pokyčių, tačiau yra taisytinų dalykų, kuriuos turime išspręsti“, – sako vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas.

Pirmadienį ministerijos išplatintame pranešime žadama vasario 10 dieną viešai pristatyti konkrečius pasiūlymus, kaip taisyti kai kuriuos reformos įgyvendinimo aspektus.

BIC

E.Misiūnas dar gruodį BNS sakė, kad ketinama pristabdyti policijos reformą.

Policijos departamento vadovybė reformuoti policiją ėmėsi pernai, argumentuodama, jog tai padidins visuomenės saugumą, patruliuojančių policininkų skaičių ir gerins pareigūnų darbo sąlygas. Pradėta jungti viešąją ir kriminalinę policiją komisariatuose, atsisakoma budėtojų, taip mažinant kabinetuose dirbančių pareigūnų skaičių.

Policijos generalinis komisaras Linas Pernavas gruodį sakė, kad 53 policijos komisariatai jau dirba pagal naują veiklos modelį, dar 10 – daugiausiai miesto – liko nereformuoti.

Reformai priešinosi pareigūnų profesinės sąjungos. Anot jų lyderių, pareigūnai pasigenda aiškumo, kokie departamentų padaliniai ir kaip veiks po reorganizacijos, kokie yra vertinimo kriterijai norintiesiems eiti naujas pareigas. Esą dalis asmenų į pareigas perkeliami nepaisant to, kad neatitinka reikalavimų. Profsąjungų atstovų teigimu, pavyzdžiui, tyrėjams priskiriamos naujos funkcijos – užtikrinti viešąją tvarką ir patruliuoti, nors jie tam nėra paruošti.

Policijos departamento veiksmus spalio pradžioje sukritikavo ir prezidentė Dalia Grybauskaitė, sulaukusi profesinių sąjungų kreipimosi.

bns

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.