VRK vadovė L. Matjošaitytė: rinkimai vyksta sklandžiai

VRK vadovė L. Matjošaitytė: rinkimai vyksta sklandžiai

Vytautas BUDZINAUSKAS (BNS) / BNS, Luko VARANAUSKO nuotr.

L. Matjošaitytė.

Prezidento rinkimų antrasis turas ir rinkimai į Europos Parlamentą (EP) sekmadienį Lietuvoje vyksta sklandžiai, apie galimus šiurkščius pažeidimus duomenų nėra, sako Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkė. 

„Rinkimai iš tiesų vyksta sklandžiai, ramiai, rinkėjai eina balsuoti, kol kas eilių nefiksuojame. Pranešimus iš rinkėjų apie galimus įstatymų pažeidimus mes taip pat gauname. Daugiausia jie yra susiję su agitacija socialiniuose tinkluose, publikacijomis įvairiuose portaluose apie kandidatus. Tai, matyt, panaši tendencija buvo ir pirmojo turo metu“, – spaudos konferencijoje kalbėjo Laura Matjošaitytė.

BIC

Pasak jos, policijos pateikta informacija rodo, kad pradėtų ikiteisminių tyrimų nėra.

„Kalbant apie gautus pranešimus iš policijos pareigūnų, taip pat gavome informaciją, jog šiandien (…) buvo gauta keletas pranešimų, tai susiję su rinkimų agitacija. Kol kas, kaip informavo, apie ikiteisminius tyrimus duomenų nėra. Viskas vyksta ramiai, bent jau iš Policijos departamento pusės kiek turime informacijos“, – kalbėjo VRK pirmininkė.

Jos teigimu, kai kurie verslininkai buvo nusprendę pasinaudoti rinkimais ir žadėjo nuolaidas, tačiau buvo įspėti.

„Įdomesnis momentas yra, jog socialiniuose tinkluose kai kurie paslaugų teikėjai dalijasi informacija, jog rinkėjai, atvykę su Vyriausiosios rinkimų komisijos atspausdintu lipduku galėtų tikėtis tam tikrų nuolaidų. Vėlgi, buvo susisiekta su paslaugų teikėjais ir jie tokių atvejų nebevykdys“, – sakė L. Matjošaitytė.

VRK pirmininkė pažymėjo, kad rinkėjų aktyvumas šiemet atrodo kiek didesnis nei prezidento rinkimuose prieš 5 metus, tačiau šiemet antrajame ture rinkėjai balsuoja kiek vangiau nei pirmajame.

„2014 metais 14 val. rinkėjų aktyvumas buvo 23,41 proc., o šiais metais aktyvumas yra 23,99 proc. Galima konstatuoti, kad šiais metais antrajame ture, palyginti su 2014 metais, rinkėjų aktyvumas yra šiek tiek didesnis. Tačiau, jeigu palygintume rinkėjų aktyvumą su šių metų pirmuoju turu, matome, kad jis kiek mažesnis (…) skaičiuojant be rinkėjų, balsuojančių užsienyje“, – sakė VRK pirmininkė.

15 val. duomenimis, antrajame ture balsavo 27,67 proc. rinkėjų, o tuo pačiu metu pirmajame ture – 30,19 proc. rinkėjų.

„Per septynias dienas patvirtinsime galutinius rinkimų rezultatus po rinkimų. Tą planuojame daryti birželio 2 dieną, sekmadienį“, – spaudos konferencijoje teigė L. Matjošaitytė.

Sekmadienį tebegalioja rinkimų agitacijos draudimas.

Prezidento rinkimų antrajame ture varžosi konservatorių remiama Seimo narė, buvusi finansų ministrė Ingrida Šimonytė ir ekonomistas Gitanas Nausėda.

Kartu vykstančiuose rinkimuose į Europos Parlamentą dalyvauja 16 partijų ir visuomeninių komitetų keliamų kandidatų sąrašų. Lietuva į Europos Parlamentą renka 11 atstovų.

AIK

Apollo

Tevyne

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.