VRK ragina savivaldos politikus pasitikrinti dėl nesuderinamų pareigų: išplėstas sąrašas

VRK ragina savivaldos politikus pasitikrinti dėl nesuderinamų pareigų: išplėstas sąrašas

Milena ANDRUKAITYTĖ (BNS) / BNS nuotr.

L. Matjošaitytė.

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) ragina savivaldos politikus pasitikrinti, ar jiems nereikia rinktis tarp einamų pareigų ir mandato.

Nuo sausio išplėstas su savivaldos mandatu nesuderinamų pareigų sąrašas: taryboje dirbti negali būti tos savivaldybės valdomų įmonių valdybų nariai ir vadovai.

„VRK atkreipia dėmesį visų savivaldybių tarybų narių, einančių savivaldybių valdomų uždarųjų akcinių bendrovių valdymo organų ar vadovų pareigas, kad jie turėtų nedelsdami apsispręsti, ar atsisako nesuderinamų pareigų, ar mandato“, – BNS sakė VRK vadovė Laura Matjošaitytė.

BIC

„VRK laukia tų apsisprendimų artimiausiu metu, nedelsiant. Vėliau mes tikrinsime, ar savivaldybių tarybų nariai neina nesuderinamų pareigų, ir radusi tokių atvejų VRK spręs dėl įgaliojimų nutraukimo“, – pažymėjo komisijos pirmininkė.

Sausį įsigaliojo Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymo pataisos, kad savivaldybių valdomų akcinių bendrovių bei uždarųjų akcinių bendrovių valdymo organo narių ir vadovų pareigos nesuderinamos su savivaldybės tarybos nario pareigomis.

Iki šiol mandatas buvo nesuderinamas su renkamų politikų, mero politinio pasitikėjimo komandos, administracijos direktoriaus ir jo pavaduotojo, biudžetinės įstaigos, kurios savininkas ar vienas iš savininkų yra savivaldybė, vadovo bei kitomis pareigomis.

Teisės aktai numato, kad savivaldybės tarybos nario įgaliojimai nutrūksta prieš terminą jam pradėjus eiti pareigas, nesuderinamas su mandatu, ir jis šių pareigų neatsisako.

AIK

Kraujo labaratorija

Tėvynė

H2Auto plovykla

JUKmedia

Lazy Monkey

Dattoo tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.