„Voverinė skraiduolė“ – egzotinis augintinis idealiai tinkantis naktinėtojams

„Voverinė skraiduolė“ – egzotinis augintinis idealiai tinkantis naktinėtojams

JP / TV6 nuotr.

Voverinės skraiduolės – tai mažieji sterbliniai žinduoliai, kilę iš Australijos ir Naujosios Gvinėjos, vis dažniau tampa naminiais gyvūnėliais kaip alternatyva įprastiems augintiniams. Nors vadinami voverėmis, iš tikrųjų jie yra ne graužikai, o tiksliausia juos vadinti būtų anglišku pavadinimu „sugar gliders“ (cukrinės skraiduolės).

Šie gyvūnai sveria vos apie 150-200 gramų, nuo vieno objekto iki kito persikelia naudodami membraną, kuri tęsiasi nuo jų priekinių riešų iki galinių kulkšnių, nelaisvėje gyvena net iki 15 metų, o tarpusavyje ir su savo šeimininkais komunikuoja skleisdami pačius įvairiausius garsus, tarp kurių ir identiškas mažo šuns lojimui.

„Kai su draugu įsigijome dvi voverines skraiduoles, pradėjau domėtis ir ieškoti informacijos, tačiau lietuvių kalba jos beveik nėra. Socialiniame tinkle „Facebook“ įkūriau grupę: „Voverių skraiduolių augintojai ir veisėjai“. Norėjau, kad auginantiems šiuos egzotinius gyvūnėlius būtų paprasčiau susirasti informaciją ir dalintis naudingais patarimais. Grupė sparčiai plečiasi ir sulaukia vis daugiau susidomėjimo, todėl galėčiau teigti, kad šie gyvūnai tampa vis populiaresni“, – sako voverinių skraiduolių augintoja Ieva Skaistytė.

BIC

„Cukrinių skraiduolių intelektas gali būti prilyginamas dviejų metų vaiko intelektui. Jie yra labai smalsūs gyvūnai, turi savo nuotaikų kaitas. Būdami labai sumanūs, geba perteikti ir išreikšti savo norus. Labai mėgsta žaisti. Tiesiog įdomu stebėti šiuos gyvūnus, kaip jie kuria labirintus ir iš įvairiausių daiktų bei savo žaislų dėlioja kompozicijas. Atsikėlus ryte visada bėgame prie narvelio ir stebime, ką naujo voveriukai sudėliojo per naktį. Kai kurie jų augintojai įrenginėja naktinio matymo kameras, kad galėtų matyti, kaip atrodo visas statybų procesas, nes kartais net sunku suvokti, kaip tokie maži gyvūnėliai gali visko tiek pripainioti. Kartais jų skleidžiami garsai gali netgi prižadinti, tačiau ant tokių gyvūnėlių neįmanoma pykti. Nors jie nėra labai triukšmingi, jų garsų spektras labai įvairus. Vienokius garsus skleidžia kai pykstasi, kitokius kai žaidžia. Kartais loja ir nežinant, kad tai voverės tikrai būtų galima sumaišyti su mažo šuniuko lojimu. Yra dvi versijos, kodėl skraiduolės loja: viena, jog bando pranešti savo gentainiams apie pavojų, kita – jos šitaip pasikviečia Savo draugus ar šeimininkus“, – istorijomis ir žiniomis dalinasi Ieva.

Kaip skamba lojančios voverinės skraiduolės, kiek žmonių per mažiau nei metus laiko pamatė  režisieriaus Mindaugo Survilo filmą apie Lietuvos gamtą ir gyvūnus „Sengirė“, kaip vedžiojant šunį panaudoti įkalnes ir kelmus jo treniravimui bei kur to išmokti sužinosite laidoje „Gyvūnų manija“ lapkričio 18 dieną, sekmadienį, 9 val. ryto per TV6.

Modelis

AMES

Basakojis

Mano namukas

Musės salto

Dizainas

PIC

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.