17.7 C
Panevėžys
Trečiadienis, 24 liepos, 2024

Visuomenės apklausos: smuko pasitikėjimas „Sodra“

AutoriuseltaFotodelfi

Naujausių apklausų duomenimis, gegužę labiausiai – 9 procentiniais punktais – krito Lietuvos gyventojų pasitikėjimas „Sodra“. Tuo metu daugiau kaip pusė (53 proc.) apklaustųjų teigiamai įvertino rinkimus organizuojančios Vyriausiosios rinkimų komisijos ( VRK) darbą.

Šių metų gegužės 16–25 dienomis ELTA užsakymu rinkos ir viešosios nuomonės tyrimo kompanija „Baltijos tyrimai“ teiravosi Lietuvos gyventojų, ar šie pasitiki įvairiais šalies institutais.

Apklausos duomenimis, gegužę  palankiausiai vertinamų institucijų trejetukas nesikeičia ir kaip praėjusį mėnesį jame įsitvirtina kariuomenė, Policija bei Prezidento institucija.

Pirmoje palankumo lentelės pozicijoje esančia kariuomene nurodė pasikliaujantys 77 proc. gyventojų, 20 proc. sakė kariuomene nepasitikintys, o 3 proc. neturintys nuomonės.

Antroje reitingų lentelės vietoje rikiuojasi policija, kuria nurodė pasitikintys 73 proc. apklaustųjų. 23 proc. teigė nepasitikintys šią institucija ir 4 proc. nuomonės neturėjo.

Palankiausiai vertinamų institucijų trejetuką užbaigia Prezidento institucija. Ja nurodė pasitikintys 70 proc. respondentų, 25 proc. sakė nepasitikintys, dar 5 proc. apklaustųjų neturėjo nuomonės.

Nepaisant gegužę 5 procentais kritusio visuomenės pasitikėjimo, ketvirtoje vietoje lieka Bažnyčia. Šia institucija nurodė pasitikintys 61 proc. apklaustųjų. Tuo metu 30 proc. išreiškė nepasitikėjimą, 9 proc. nuomonės neturėjo.

Gegužę gyventojai mažiausia pasitikėjimą išreiškė „Sodrai“, kuria teigimai įvertino net 9 proc. mažiau apklaustųjų, lyginant su balandžiu. Nepaisant to, ši institucija rikiuojasi pačiame reitingų lentelės viduryje.

„Sodra“ nurodė pasitikintys 57 proc. apklaustųjų, 32 proc. tikino nepasitinkintys, o 11 neturintys nuomonės apie šią instituciją.

Toliau lentelėje rikiuojasi trimis procentais smukusi, tačiau daugiau kaip pusės apklaustų gyventojų pasitikėjimą išlaikiusi vietos savivalda (56 proc. pasitiki ir 34 proc. nepasitiki).

Beveik po lygiai procentų apklaustųjų nuomonės pasiskirstė sprendžiant ar jie pasitiki Lietuvos žiniasklaida (48 proc. pasitiki ir 47 proc. nepasitiki).

Prasčiausiai vertinamas Seimas ir Vyriausybė

Kaip ir praėjusį mėnesį, institucijų reitingo gale ir toliau rikiuojasi teismai, gegužę smukę dar 6 proc., taip pat Vyriausybė ir Seimas, kuriuos visuomenė labiau vertina neigiamai.

Apklausos duomenimis, teismus teigiamai vertina 35 proc. gyventojų, o daugiau kaip pusė – 51 proc. – neigiamai.

Apklausos duomenimis, tik 32 proc. respondentų nurodė, kad pasitiki Vyriausybe. Dvigubai tiek – 64 proc. – nurodė, kad Ministrų kabinetą vertinantys neigiamai.

Menkiausiai gyventojai kliaujasi Seimu – vos 26 proc. apklausos dalyvių nurodė pasitikintys parlamentu, kai 70 proc. teigė priešingai. Dar 4 proc. gyventojų teigė neturintys nuomonės.

Tarp palankiai vertinamų institucijų ir VRK

Gegužę Lietuvoje įvykus Prezidento rinkimams, respondentai taip pat buvo klausiami, kaip vertina rinkimus organizuojančios VRK institucijos darbą.

Apklausos duomenimis, daugiau kaip pusė – 53 proc. – gyventojų tikino pasitikintys šia institucija, trečdalis (34 proc.) nepasitiki ir kiek daugiau nei dešimtadalis (13 proc.) neturėjo nuomonės šiuo klausimu.

Taip pat VRK dažniau pasitiki moterys (57 proc.), didmiesčių gyventojai (59 proc.), respondentai su aukštuoju išsilavinimu (62 proc.) bei su didžiausiomis (virš 2000 eurų) šeimos pajamomis per mėnesį (61 proc.), dešiniųjų pažiūrų gyventojai (65 proc).

2024 metų gegužės mėnesį Lietuvos ir Didžiosios Britanijos rinkos ir viešosios nuomonės tyrimų kompanija „Baltijos Tyrimai“ atliko tyrimą „Lietuvos Barometras“. Jo metu asmeninio interviu būdu apklausta 1027 Lietuvos gyventojų, apklausa vyko 115 atrankos taškų.

Apklaustų žmonių nuomonė rodo 15 metų ir vyresnių Lietuvos gyventojų nuomonę.

Tyrimų rezultatų paklaida – iki 3,1 proc.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Siekis apie įdarbintus vadovus „Sodrai“ pranešti per valandą kelia ginčų

confident-noyce

Panevėžio „Sodros“ pastato modernizacija įstrigo: rangovas turi finansinių sunkumų

confident-noyce

Senjorai su negalia sulauks pensijų padidėjimo: ką svarbu žinoti

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau