-2.1 C
Panevėžys
Pirmadienis, 28 lapkričio, 2022

Visuomenei naudingoje veikloje panevėžiečiai pašalpų gavėjai dalyvauja noriai

Panevėžio miesto savivaldybė visuomenei naudingai veiklai atlikti pirmajame šių metų pusmetyje pasitelkė 569 asmenis, o iš jų veikloje dalyvavo 481 asmuo.

Pagal pernai pavasarį įsigaliojusią naują tvarką, gavusieji pašalpas 3 mėnesius už jas privalo atidirbti nebe 40, o 90 valandų (30 valandų per mėnesį). Tai turi įtakos mažesnei talkininkų kaitai visuomenei naudingos veiklos organizatoriams.

Veikloje dalyvavo beveik pusė tūkstančio

Panevėžio miesto savivaldybės Socialinių reikalų skyriaus Socialinių išmokų poskyrio vyriausioji visuomenei naudingos veiklos ir užimtumo didinimo specialistė  Svaja Janulienė naujienų portalui JP pasakojo, kad pirmajame šių metų pusmetyje buvo pasitelkti 569 asmenys.

„Visuomenei naudingą veiklą iš pakviestųjų atliko 481 asmuo. Iš viso Panevėžyje yra 77 visuomenei naudingos veiklos organizacijos. Tai yra švietimo, kultūros, sporto, socialinių, viešųjų įstaigų, bendruomenių, religinių bendrijų, komunalinių paslaugų įmonės“, – aiškino S. Janulienė.

Lopšeliams-darželiams pagalba reikalinga

Pasak jos, didžioji dalis visuomenei naudingos veiklos organizatoriai yra Panevėžio miesto lopšeliai-darželiai.

„Jiems ši pagalba – labai reikalinga. Pakviestieji atlikti visuomenei naudingą veiklą šiose įstaigose atlieka smulkius remonto darbus, tvarko patalpas ir aplinką. Aktyviai minėtoje veikloje dalyvauja miesto Marijonų mikrorajono bendruomenė, kurioje vienu metu visuomenei naudingą veiklą atlieka 15–20 žmonių. Beje, galime pasidžiaugti, kad ir pasibaigus skirtoms valandoms atlikti visuomenei naudingą veiklą, daugelis pakviestųjų pasilieka atlikti nebaigtų darbų arba tiesiog tęsia veiklą kaip savanoriai. Jie savanoriauja ir Vaikų dienos užimtumo centre, Labdaros ir paramos fonde „Maisto bankas“ bei kitose įstaigose“, – informavo pašnekovė ir pridūrė:

„Labai džiugina, kad veiklos organizatoriai žmones, atlikusius visuomenei naudingą veiklą, atsiradus galimybei įdarbina. Tokių pavyzdžių jau galima skaičiuoti dešimtimis. Taip pat sulaukiame ir padėkų, gražių atsiliepimų apie atlikusius veiklą bei patys pašalpų gavėjai pageidauja grįžti pas ta patį veiklos organizatorių.“

Veiklos pakanka

Pasiteiravus, kokias neatlyginamas naudingas veiklas Panevėžio miesto bendruomenės labui atlieka pakviestieji jas atlikti, Savivaldybės specialistė pristatė:

„Tvarko ir prižiūri aplinką, parkus, želdinius, krūmus socialinėse, švietimo, sveikatos, kultūros ir kitose įstaigose bei kitose institucijose. Visuomenei naudinga veikla atliekama nevyriausybinėse organizacijose, veikiančiose socialinės, švietimo, sveikatos, kultūros, aplinkosaugos srityse ir teikiama socialinė pagalba bei pagalba organizuojant kultūros, sporto ir kitus renginius.“

Kviečiami darbingi asmenys

Visuomenei naudingai veiklai Panevėžio mieste pasitelkiami darbingi, nedirbantys, nesimokantys, nedalyvaujantys aktyvios darbo rinkos politikos priemonėse darbingo amžiaus asmenys, kurie 6 mėnesius iš eilės gauna didesnę nei 20 eurų dydžio per mėnesį socialinę pašalpą.

Socialinių išmokų poskyrio vyriausioji visuomenei naudingos veiklos ir užimtumo didinimo specialistė  S. Janulienė vardijo asmenis, kurie nekviečiami atlikti visuomenei naudingos veiklos.

„Tai ir pensinio amžiaus sulaukę, ir nėščios moterys, ir tėvai bei globėjai, auginantys vaikus iki 3 metų ar vaikus iki 8 metų, kurie negali lankyti švietimo įstaigos pagal gydytojų rekomendaciją. Nekviečiami ir tie tėvai, kurių vaikai nelanko švietimo įstaigos dėl to, kad švietimo įstaigose, vykdančiose ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programas, nėra vietų. Be to, nekviečiami asmenys, kurie slaugo ar prižiūri asmenį, kuriam nustatyta globa ar rūpyba šeimoje, jeigu yra mokamos slaugos ar priežiūros išlaidų tikslinės kompensacijos ir kiti. Neturime teisės kviesti atlikti naudingos veiklos visuomenei neįgalių, besigydančių asmenų ir jaunesnių kaip 18 metų asmenų“, – skaičiavo S. Janulienė.

[quote_box_center] Dėl visuomenei naudingos veiklos galima kreiptis:

El. paštas: svaja.januliene@panevezys.lt

Tel. +370 45 504 463 [/quote_box_center]


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

VSTT ketina paženklinti apie 650 valstybės saugomų gamtos paveldo objektų

confident-noyce

Kaip rasti patikimą patalpų tvarkytoją?

confident-noyce

Vilniaus bazilijonų vienuolyno ansamblyje pradedami trys paveldo tvarkymo projektai

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau