Virš Naujamiesčio ir Vadoklių mokyklų pakibo Damoklo kardas

Virš Naujamiesčio ir Vadoklių mokyklų pakibo Damoklo kardas

Po ilgokų politikų diskusijų visgi nuspręsta klausimo svarstymą atidėti ir dėl viso pikto dar kartą kreiptis Švietimo ir mokslo ministeriją dėl Naujamiesčio mokyklos akreditacijos ir gimnazijos statuso suteikimo.

Nuo naujų mokslo metų veikiausiai neliks Panevėžio rajono Naujamiesčio ir Vadoklių vidurinių mokyklų ir jas numatoma reorganizuoti į progimnazijas. Tarybos narys naujamiestietis Dalius Dirsė dar bandė gelbėti žmonos vadovaujamą įstaigą ir jam pavyko įtikinti politikus, kad klausimo svarstymas būtų atidėtas, tačiau tai gali būti paskutinis pasispardymas.

Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Kęstutis Rimkus informavo, kad nuo rugsėjo 1-osios šalyje liks tik pradinės, pagrindinės mokyklos, progimnazijos ir gimnazijos, o vidurinių mokyklų nebeliks. Anot jo, Švietimo ir mokslo ministerijai buvo pateikti dokumentai akredituoti ir Naujamiesčio bei Vadoklių mokyklas, tačiau dėl nepakankamo moksleivių skaičiaus joms akreditacijos nesuteiktos.

DSC_0027
Tarybos narys naujamiestietis Dalius Dirsė (dešinėje) dar bandė gelbėti žmonos vadovaujamą įstaigą ir jam pavyko įtikinti politikus, kad klausimo svarstymas būtų atidėtas.

Naujamiesčio mokyklai, kuriai vadovauja D. Dirsės žmona Daiva Dirsienė, o jis pats dirba technologijų mokytojų, anot politiko, tai labai skausmingas sprendimas, todėl šį klausimą svarstant komitete jis susilaikęs. Jis ragino klausimo svarstymą atidėti, nes išsiaiškinęs, kad baigiamosiose dviejose klasėje būtų 32 moksleiviai, tai yra dviem daugiau negu reikalauja ministerija.

BIC

„Kur tada žiūri specialistai, jei mokinių yra pakankamai?“, – nusistebėjo meras Povilas Žagunis.

K. Rimkus patikino, kad ateinančiais mokslo metais Naujamiestyje nebūtų pakankamo gimnazistų skaičiaus, todėl ministerija jai, kaip ir Vadokliams, akreditacijos nesuteiks.

P. Žaguniui pareiškus, kad savivaldybė tik pateikia dokumentus, o toliau viską sprendžia ministerija, D. Dirsė sakė kalbėjęsis su mokyklos direktore, matęs dešimtokų prašymus, todėl nesant visiško aiškumo nereikia kirsti iš pieties. Anot jo, reorganizavus mokyklą, nors kalbama kitaip, ji niekada nebegalės siekti gimnazijos statuso.

K. Rimkus laikėsi savo ir teigė klausimo svarstymo atidėjimui nepritariantis ir aiškino, kad atsiradus daugiau vaikų būtų teikiami dokumentai jos akreditacijai.

P. Žagunis pritarė, kad taryba atsidūrė keistoje situacijoje ir sakė nesuprantantis iš kur tų vaikų atsirastų jei dabar jų nėra.

Savivaldybės administracijos direktorius Eugenijus Lunskis patikino, kad prieš porą dienų komiteto posėdyje Naujamiesčio mokyklos direktorė patvirtino, kad moksleivių pakankmai neturi.

Po ilgokų diskusijų visgi nuspręsta klausimo svarstymą atidėti ir dėl viso pikto dar kartą kreiptis Švietimo ir mokslo ministeriją dėl Naujamiesčio mokyklos akreditacijos ir gimnazijos statuso suteikimo.

AIK

Tėvynė

H2Auto plovykla

JUKmedia

Lazy Monkey

Dattoo tattoo

PIC

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.