La Palmos saloje, po ugnikalnio išsiveržimo užfiksuotas retas fenomenas sužavėjo meteorologus bei internautus.
Kumbre Vjecha ugnikalnis, esantis Ispanijos La Palmos saloje, veržiasi nuo rugsėjo mėnesio vidurio. Be destruktyvaus lavos tekėjimo ir uždarytų oro uostų, savo veržimosi spalio 4 d. metu ugnikalnis sukūrė užburiančią debesų formaciją.
Paskutinis išsiveržimas privertė orą virš ugnikalnio kilti aukštyn. Po to sekė žiediniai raibuliavimai, sklindantys nuo ugnikalnio, kuriuos buvo galima matyti palydovų pagalba ir jie taip pat buvo nufilmuoti čia buvusių liudininkų.
Meteorologai šiam orų fenomenui suteikė atskirą pavadinimą: gravitacijos bangos.
„AccuWeather“ meteorologė Renee Duff, paaiškino, kad gravitacijos bangos pasirodo, kuomet oras yra išstumiamas iš ramybės būsenos.
„Kadangi šis oras yra stumiamas aukštyn, jis nori nusileisti atgal žemyn, kad išlaikytų pusiausvyros būseną,“ – teigė Duff. „Gali prireikti daugybės pakilimo ir nusileidimo bangų, kad būtų pasiekta ši būsena.“
Šiuo atveju, šios bangos buvo matomos dėl besiformuojančių debesų, kuomet oras kilo ir tapo drėgnas, taip sukuriant pasikartojančius raštus, panašiai, kaip raibuliavimasis vandenyje, į ežerą įmetus akmenį.
Ugnikalnių išsiveržimai nėra vienintelis mechanizmas, galintis sukurti gravitacijos bangas.
„Atmosferoje, „akmeniu“ sutrikdančiu įprastai ramias ar stabilias sąlygas, gali būti smarki audra, virš kalnų pučiantys vėjai ar šaltieji frontai,“ – sakė Duff.