Virš Floridos salų ir Kubos sprogo didžiulis meteoras

Virš Floridos salų ir Kubos sprogo didžiulis meteoras

Gismeteo.lt / Twitter nuotr.

Danguje virš pietinės Floridos ir šiaurės vakarų Kubos sprogo didelis meteoras.

Jis sukėlė kenksmingą smūginę garso bangą (angl. sonic boom), o Kubos teritorijoje pribarstė nuolaužų.

Pirmieji, šio incidento metu išsiskyrusios energijos matavimai, besiremiantys meteoro infragarso aptikimu naudojantys tolimais sensoriais Kanadoje, rodo, kad pradinis meteoroido dydis buvo daugiausiai 2 metrai, o išsiskyrusi energija prilygo maždaug 400 tonoms sprogusio trotilo, rašo severeweather.eu.

BIC

Smūginė garso banga supurtė šiaurės vakarinę Kubą, kur, kaip pranešama, pridarė nuostolių, išdaužė pastatų langus.

Incidento liudininkų pranešimai drauge su Amerikos meteorų tyrinėtojų draugija  (angl. American Meteor Society) pateikė preliminarų šios kosminės uolienos skriejimo maršrutą, kuris puikiai sutampa su pranešimais apie nukritusį meteoritą.

Apie rastas nnuolaužas patvirtinta Viñales, Kuboje. Įvardintieji meteoritai atitinka įprastines, šviežiai nukritusių meteoritų charakteristikas, su dalinai ar visiškai susiformavusiomis tamsios spalvos branduolio lydymosi plutomis, susiformuojančiomis meteorituose.

Lydymosi pluta formuojasi skriejant per atmosferą, viduje meteoritai atrodo esantys pilkšvos spalvos, kas yra įprasta akmeniniams meteoritams.

Kol kas dar nėra aiškus tikslus surastų meteoritų skaičius, vis dėlto, iki šiol gauta pranešimų apie dešimtis jų, tačiau tikrasis jų skaičius gali siekti šimtus ar net tūkstančius.

Palydovai užfiksavo tiek meteoro blykstelėjimą, tiek po jo likusį dūmų šleifą.

AIK

Tėvynė

H2Auto plovykla

JUKmedia

Lazy Monkey

Dattoo tattoo

PIC

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.