18 C
Panevėžys
Antradienis, 11 rugpjūčio, 2020

„Vinilo istorijos“: dviejų draugų aistra muzikai, virtusi universaliu prekiniu ženklu

AutoriusSAMANTA ILONYTĖFotoASMENINIO ALBUMO
Mindaugas ir Gintaras.

„Vinilo istorijos“ – projektas, kuriame, kaip teigė jo įkūrėjai, svarbiausia – muzika. Šiais metais, liepos 25 dieną, nuo 15 val., „Vinilo istorijos“ idėjos autoriai Mindaugas Skersys ir Gintaras Skumbinas, kviečia visus norinčius išgirsti kokybišką muziką, atvykti į nemokamą renginį muzikinio pikniko pavidalu, šalia Paliūniškio pėsčiųjų tilto.

Kukli idėja tapusi didžiu renginiu

Šiais metais vyksiantis renginys – jubiliejinis, kuriuo Mindaugas ir Gintaras labai džiaugiasi.

Tačiau paklausti apie pačią projekto pradžią, jiedu juokiasi, kad viskas prasidėjo nuo to, kad reikėjo „susitupėti“.

„Vinilo Istorijų“ idėja gimė prieš penkerius metus ir startavo gana bohemiškoje vietoje „Seklyčioje prie uosio“. Nuo 1998 m. profesionaliai „diskžokėjavau“ didžiausiuose miesto ir šalies klubuose, rengdavome didžiausius elektroninės muzikos renginius Panevėžio mieste, tačiau su amžiumi, dukros gimimu prasidėjo sėslesnė ir mažiau naktinių žygių reikalaujanti veikla, pakeistas gyvenimo būdas, bet buvusią malonią veiklą, iš kurios ilgą laiką valgiau duoną, norėjosi paversti dar malonesniu hobiu, atsipalaidavimu nuo dieninio darbo“, – pasakojo Mindaugas.

Tuomet jis prisiminė savo kuklią plokštelių kolekciją bei paskatintas mylimo žmogaus, sugalvojo prekinį ženklą „Vinilo istorijos“. Mindaugas pasibeldė į kolegos melomano Gintaro duris, kuris tada buvo mažai susijęs su DJ reikalais.

Mindaugas ir Gintaras.

„Taip ir sutapo mano, kaip marketingisto, daugiau patirties su vakarėliais turinčio ir Gintaro, kaip užsidegusio naujoko preciziškai mylinčio gerą analoginį garsą keliai“, – prisiminė Mindaugas.

Gintaras pripažino, kad tais laikais jo kaip DJ karjera buvo labiau pasigrojimas sau ir draugams.

„Buvau neseniai grįžęs iš savęs ieškojimų užsienyje ir beužkuriantis mažą garso įrangos versliuką-hobį gimtajame Panevėžyje. Jei gerai prisimenu, Mindaugas pas mane užsuko visai kitu klausimu, bet šalia stovėjo patefonų pora, keletas plokštelių, na, ir kalbai pakrypus ta linkme – pasidalino projekto idėja, pasiūlė jungtis. Va taip, netikėtai, sulaukus 30-ies teko rasti sau dar vieną amplua – DJ“, – apie projekto pradžią pasakojo Gintaras.

Vinilo istorijos“ man yra ta platforma, kurioje galiu drąsiai išgroti savo „guilty pleasures“, įvairaus amžiaus ir stiliaus muziką, nuo „gabalų“, kurie kažkada buvo juodai atsibodę iki slaptų perliukų, kurie galbūt išėjo netinkamu metu ir praslydo pro masių ausis. Aš mėgstu įrašams suteikti antrą šansą

Gintaras

Jis teigė, kad buvo smagu stebėti, kaip projektas augo, nuo bandomųjų vakarėlių „Seklyčioje prie uosio“ iki pilnai išdirbto universalaus prekinio ženklo.

„Vinilo istorijos“ man yra ta platforma, kurioje galiu drąsiai išgroti savo „guilty pleasures“, įvairaus amžiaus ir stiliaus muziką, nuo „gabalų“, kurie kažkada buvo juodai atsibodę iki slaptų perliukų, kurie galbūt išėjo netinkamu metu ir praslydo pro masių ausis. Aš mėgstu įrašams suteikti antrą šansą“, – sakė Gintaras.

Paklausti, kas jiems yra „Vinilo istorijos“, jiedu teigė, kad tai – unikalūs vakarai, kur galima pamatyti ir savo tėvus linguojančius pagal „Blondie“, „Roxette“ muziką, ir vaikus, strikinėjančius su Harold Faltermeyer – Axel F. „O kur dar bendraamžių nostalgiškos šypsenos, užgrojus Moby ar „Depeche Mode“, – šypsojosi vyrukai.

Meilė muzikai gimė nuo 3 metų

Mindaugas tvirtino, kad meilė muzikai užgimė maždaug nuo 3 metų. „Jau tada mokėjau pasileisti patefoną namuose (juokiasi). O būdamas 15 metų profesionaliai sukau plokšteles miesto diskotekose“, – pasakojo jis.

„Vinilo Istorijų“ idėja gimė prieš penkerius metus ir startavo gana bohemiškoje vietoje „Seklyčioje prie uosio“. Nuo 1998 m. profesionaliai „diskžokėjavau“ didžiausiuose miesto ir šalies klubuose, rengdavome didžiausius elektroninės muzikos renginius Panevėžio mieste, tačiau su amžiumi, dukros gimimu prasidėjo sėslesnė ir mažiau naktinių žygių reikalaujanti veikla, pakeistas gyvenimo būdas, bet buvusią malonią veiklą, iš kurios ilgą laiką valgiau duoną, norėjosi paversti dar malonesniu hobiu, atsipalaidavimu nuo dieninio darbo

Mindaugas

Mindaugas teigė, kad dirbdamas naktiniuose Panevėžio klubuose kelis kartus per savaitę ilgus metus, nuolat stengėsi formuoti kitokią muzikinę kultūrą: „Tai XX-XXI amžiaus sankirtoje nebuvo labai paprasta.“

Mindaugas ir Gintaras.

Muzika – universali kalba

„Gyvenimas vien su duona ir vandeniu būtų gana pilkas. Muzika jį nuspalvina, išlaisvina, pakelia, o kai reikia – nuleidžia, atpalaiduoja, ramina. Muzika neša kūrėjo emociją. Tai yra universali kalba, tik be žodžių. O kas liečia grojimą ne tik sau, bet ir publikai – tu akimirkai tampi savo minčių, jausmų, susikaupusių potyrių transliuotoju, išsilieji per muziką, ir, aišku, labai gera matyti, kai tos skleidžiamos bangos randa rezonansą – atsaką publikos veiduose, šokiuose“, – apie meilę muzikai pasakojo Gintaras.

Gintaras.

Sujungė aistra muzikai

Paklausti apie pažintį, vyrai juokėsi, kad juos vienareikšmiškai sujungė aistra muzikai. „Su Gintaru susipažinome prieš septynerius metus, kai atėjau pas jį įsigyti kolonėlių naujam būstui. Jis yra gerai žinomas Lietuvoje kaip patikimas aukščiausio lygio garso aparatūros pardavėjas“, – sakė Mindaugas.

„Taip, tai, ko gero, buvo mūsų pirmas rimtesnis kontaktas, ir kaip tyčia – garso plotmėje. Tai manau galima drąsiai teigti, kad bendra aistra muzikai ir kokybiškam jos atkūrimui buvo tolimesnių įvykių katalizatoriai“, – pritarė Gintaras.

Projektas „Vinilo istorijos“

Mindaugas, paprašytas plačiau papasakoti apie „Vinilo istorijos“ renginį, teigė, kad tai, visų pirma, labiau projektas nei renginys.

„Pradėkime nuo to, kad tai techniškai gana brangus projektas ir jo nematoma pusė yra ta, kad muziką stengiamės pateikti atkurdami ją kuo aukštesnio lygio garso sistemomis. Naudojame audiofiliniais komponentais perdarytus patefonus, kiek įmanoma analoginį garsą teisingai atkuriančią kitą garso įrangą. Tačiau svarbiausia čia muzika. Ji  išskirtinai  grojama tik  iš vinilo  plokštelių, o renginio formatas  yra unikalus tuo, kad jame gerai jaučiasi tiek vaikai, tiek jaunimas, tiek senjorai. Kadangi su renginiu startuojame gana anksti, tai pradedame groti nuo tokių atlikėjų kaip „The Beatles“, Šabaniausko ir keliaujam laikmečiu per „Hiperbolę“, „Queen“ ir taip toliau, kol pasiekiame devyniasdešimtuosius su elektroninės šokių muzikos, hip hopo užuomazgomis. Tokios būna pirmosios „Vinilo istorijų“ valandos, o vėliau jau šokių dalis ištvermingiausiems, kur dominuoja elektroninės šokių muzikos klasika ir hitai. Ši dalis pritraukia nemažai senųjų reiverių ir geros šokių muzikos gerbėjų“, – pasakojo Mindaugas.

Gintaras antrino, kad kokybiškas garsas – vienas iš raktinių gero koncerto atributų.

„Savo renginiuose naudojame kokybišką, pilnai analoginę garso sistemą, protingais, klausos negadinančiais lygiais. Na, ir taip pat labai svarbu – žmonės. Grįžtamasis ryšis yra svarbus aspektas. Man labai patinka mūsų publika. Kartais užtenka vieno žmogaus, kuris prieina, padėkoja, ir tada lyg svoris nuo pečių nukrenta. Supranti, kad gal vis dėlto buvo verta stengtis.“

Mindaugas ir Gintaras.

Nemokamas renginys

„Kalbant konkrečiai apie artėjančio renginio idėją – prieš pusmetį atsikraustęs į Paliūniškį ir beieškodamas būdų, kaip galėčiau prisidėti prie vietos laisvalaikio praturtinimo, aš juokavau, kad tėra laiko klausimas, kada pas mus prie upės atsinešime „Vinilo istorijas“. Lydekai paliepus, man panorėjus, liepos 25 d., šeštadienį, nuo 15 val. dovanosime nemokamą renginį muzikinio pikniko pavidalu, nuostabioje gamtos apsuptyje, šalia Paliūniškio pėsčiųjų tilto.

Kviečiame jungtis visų aplinkinių regionų gyventojus bei panevėžiečius ir jų šeimas, vaikus: pasiimkite įprastus pikniko atributus ir atvažiuokite pasimėgauti muzika bei grynu oru, įmerkti kojas į Lėvenį, pasimaudyti, sužaisti šalia esančioje tinklinio aikštelėje, išsikepti dešrelių, zefyriukų, ar tiesiog pačilinti su draugais laužo šviesoje“, – apie šių metų renginio gimimą pasakojo Gintaras.

NEMOKAMAS projekto „VINILO ISTORIJOS“ renginys įvyks LIEPOS 25-ąją dieną Paliūniškyje, prie pėsčiųjų tilto. Pradžia 15 val. Kviečiami pozityvūs žmonės su šeimomis praleisti šeštadienį gamtos apsuptyje su kokybiškomis pramogomis.

7 komentarai

kaimoliurbis. 2020-07-17 14:14 at 14:14

Vienas normalus, o kitas tas tipo medkirtys, susireikšminęs chamas su barzda…:D

Atsakyti
>kaimoliurbis. 2020-07-17 18:11 at 18:11 Atsakyti
Tomas 2020-07-17 15:21 at 15:21

Šita chebra čiotkus vakarėlius užkuria! Būtinai atvarysim su visa šeima. O tiek kur visada kažkuo nepatenkinti tai patys ir esat liurbiai komentatoriai 😉

Atsakyti
Viktorija 2020-07-17 16:32 at 16:32

LOL 😀 tokius komentarus būtent liurbiai ir rašo, nieko patys gyvenime nepasiekę, jei čia kažką bandei įžeisti tai nebent pats save 😀 abu vyrukus puikiai pažįstu, retai sutiksi tokių nuoširdžių žmonių 😉

Atsakyti
Viktorija 2020-07-17 16:36 at 16:36

Šaunuoliai vyrukai! Nerealiai čia sugalvojote padaryti gamtoje! Jau buvome jūsų pasiilgę.

Atsakyti
Respect 2020-07-19 13:40 at 13:40

Butinai atleksim!

Atsakyti
Andre 2020-07-25 09:29 at 09:29

Vieni liksmensnių vakarėlių seklyčioje ir aplamai mieste 😉

Atsakyti

Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Paįstryje – tradicinis vasaros renginys

confident-noyce

Saugaus atstumo renginiuose galima nesilaikyti dėvint veido apsaugos priemones

erikas

Panevėžyje originaliai paminėta Mezgėjų diena

erikas

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau