16 C
Panevėžys
Penktadienis, 14 rugpjūčio, 2020

„Vilties“ progimnazijos vyko tradicinis iškilmingas renginys „Vilties žibintai“

Valstybės šimtmetį sutinkant / Aš pagalvot šiandien turiu: Kai šventė švenčiama prasminga, / Ką reiškia būti lietuviu?“. Šiais „Vilties“ progimnazijos 5b klasės mokinio K. Juzėno žodžiais buvo pradėtas tradicinis iškilmingas renginys „Vilties žibintai“.

Šiais metais jis ir skirtas Lietuvos 100-mečiui paminėti. Tai tik vienas iš gausos progimnazijos renginių, skirtų Lietuvos 100-mečiui paminėti. Iškilmingo renginio metu pagerbti ir apdovanoti mokiniai, kurie 2017 metais labiausiai garsino progimnaziją tarptautiniais bei respublikiniais konkursų, olimpiadų, sportinių varžybų laimėjimais.

Progimnazijoje per 100 mokinių, laimėjusių bent vieną prizinę vietą įvairiuose konkursuose, olimpiadose, sportinėse varžybose, tačiau  apdovanoti 25 progimnazijos mokiniai, daugiausiai  pelnę prizinių vietų.

Šventėje dalyvavo gausus būrys mokinių, mokytojų ir tėvelių. Vakaro svečias – Seimo narys B. Matelis.  Iškilmingo vakaro metu skambėjo mokinių eilės, mintys apie Lietuvą, buvo apdovanoti 26 mokiniai, laimėję 3 ir daugiau tarptautinių, respublikinių bei miesto konkursų, olimpiadų, sportinių varžybų. Mokiniams įteikti medaliai ir padėkos raštai.

Pirmą kartą mokyklos istorijoje apdovanota klasė, tai 2b ir jų mokytoja A. Sakalienė, konkursuose laimėjusi prizinių vietų. Seimo narys B. Matelis P

adėkos raštais ir atminimo dovanomis apdovanojo V. Atstupėnaitę (2b), A. Gvazdauską (6b), R. Indriekutę (2b), R. Šimukauską (7a) ir G. Gvazdauską (8b). Šie mokiniai laimėjo nuo 5 iki 8 tarptautinių, respublikinių, miesto konkursų, olimpiadų. B. Matelis apdovanojo ir mokytojus, daugiausiai parengusius prizininkų – K. Lindinienę, A. Tichanavičienę, J. Grigorukienę, A. Sakalienę, N. Gasiūnienę ir R. Baltmiškienę.

Renginyje nuskambėjusios mokinių mintys apie Lietuvą kiekvieną vertė susimąstyti, koks visų turi būti indėlis gražinant, puošiant, garsinant savo šalį, mokyklą.

[quote_box_center] Štai kelių mokinių mintys apie Lietuvą:

S. Stakėnaitė (5a) sako: „Būdama lietuve, aš galiu mokytis, augti, tobulėti, laisvai bendrauti su žmonėmis, keliauti po pasaulį ir siekti svajonių. Man gera būti lietuve, nes myliu savo tėvynę ir ja didžiuojuosi“.

P. Kiselytė (5b) sako: „Didžiuojuosi, kad kalbu lietuviškai. Lietuvių kalba yra viena seniausių ir sudėtingiausių kalbų pasaulyje. Rašyba tikrai nelengva. Čia gausu nosinių raidžių, ilgųjų ir trumpųjų balsių. Bet lietuviai visada mylėjo ir saugojo savo kalbą. Ją myliu ir aš.“

R. Šakarnytė (8a) sako: „Lietuva – šalis, kurioje gera gyventi! Juk mes turime tiek daug: nuostabią bei labai gražią lietuvių kalbą, kuri yra viena iš seniausių, gamtą, kuri mus ir atvykėlius iš kitų šalių stebina ir vilioja kiekvienu metų laiku, savo istoriją, kuri yra pasakojama iš kartos į kartą. O kas  yra Lietuvos valstybė? Valstybė – tai esame mes, visi tos šalies gyventojai. Juk nuo mūsų pačių priklauso, ar būsime vieningi ir kaip padėsime Lietuvai augti toliau“. [/quote_box_center]

Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Jubiliejaus proga – sveikinimai „Vilties“ progimnazijai

erikas

„Vilties“ progimnazija švenčia 75-metį

erikas

„Vilties“ progimnazija dalyvauja tarptautiniame projekte

erikas

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau