20.3 C
Panevėžys
Antradienis, 17 birželio, 2025

Vilniaus meras: siūlomas NT mokestis reikštų „vilniečio mokestį“

Autoriusbns
Fotobns
V. Benkunskas.

Finansų ministerijai pasiūlius savivaldybėms leisti pačioms nustatyti nekilnojamojo turto (NT) mokesčio grindis nuo 20 tūkst. iki 80 tūkst. eurų, Vilniaus meras sako, kad vilniečiams šio mokesčio vis tiek tektų mokėti daugiau nei kitų savivaldybių gyventojams.

„Skaitant šį naują pasiūlymą apie neva didesnę laisvę savivaldai, jis man primena anyžinį saldainį. Gali būti gražiai įpakuotas, bet paragavus norisi išspjauti. Kažkam gal skanu, bet tikrai ne man“, – pranešime teigė V. Benkunskas.

„Iš to, ką skaitau, deja, toliau atrodo, kad net ir su atnaujintu modeliu Seimo valdančioji dauguma įveda „vilniečio mokestį“. Iš esmės apmokestinama tai, kad tu gyveni Vilniuje, o ne kažkur kitur Lietuvoje“, – pridūrė sostinės meras.

Jo teigimu, jeigu likusioje Lietuvoje tarybos norės atleisti žmones nuo mokesčio, jos nusistatys 80 tūkst. ribą ir „daugiau mažiau nemokėtų niekas“.

„Jeigu Vilniuje mes pritaikytume vilniečiui draugiškiausią 80 tūkst. ribą, po kitų metų turto pervertinimo didžioji dalis Vilniaus miesto nekilnojamo turto bus vis tiek brangesnė nei ši suma“, – teigė V. Benkunskas.

„Taigi, išlieka didžiulė rizika, kad priėmus tokį modelį iš „vilniečio mokesčio“ bus bandoma finansuoti visos Lietuvos gynybą. Visos Lietuvos gynyba yra visų Lietuvos savivaldybių, ne tik Vilniaus reikalas“, – tikino meras.

Finansų ministerija pirmadienį įregistravo pakoreguotą mokesčių pakeitimų paketą, kuriame, be kita ko, siūlo savivaldybėms leisti pačioms nustatyti NT mokesčio grindis asmeniui nuo 20 tūkst. iki 80 tūkst. eurų, arba nuo 40 tūkst. iki 160 tūkst. eurų šeimai.

„Taip pat labai gaila, kad anksčiau diskusijose skambėjusi mintis taikyti mokesčio lengvatą išnuomotam būstui, nepasiekė įstatymo projekto. Turime suprasti, kad mokestį savininkas įskaičiuos į nuomos kainą taip ją augindamas. Jeigu tokia lengvata visgi atsirastų, ji ne tik didintų būsto prieinamumą, lengvata skatintų neslėpti būsto nuomos sutarčių šešėlyje“, – sakė V. Benkunskas.

Pagal ministerijos siūlymą iki savivaldybės nustatytos minimalios vertės pirmas būstas nebūtų apmokestinamas. Ją viršijančiai daliai, priklausomai nuo vertės, būtų taikomas 0,1 proc., 0,2 proc., 0,5 proc. ir 1 proc. tarifai.

NT mokestis už pagrindinį būstą iki 450 tūkst. eurų vertės, kaip siūlyta ir anksčiau, būtų mažinamas 50 proc., o auginantiems tris ir daugiau vaikų iki 18 metų ar vaiką su negalia – 75 proc.

Savivaldybių tarybos iki šių metų gruodžio 1-osios turėtų nustatyti pagrindinio būsto vertės grindis, o to nepadarius joje galiotų 40 tūkst. grindys.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Seimas priėmė dalį mokesčių pakeitimų, likusieji – ketvirtadienį

JP Redakcija

R. Lazutka: NT mokesčio lėšas reikėtų skirti savivaldybių infrastruktūros kūrimui

JP Redakcija

Seimas po svarstymo pritarė didesniam progresyvumui apmokestinant gyventojų pajamas

JP Redakcija

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau

WordPress Ads