Vilniaus knygų mugėje prisistato S. Eidrigevičiaus menų centras

Vilniaus knygų mugėje prisistato S. Eidrigevičiaus menų centras

JP, BNS / Panevėžio miesto savivaldybės nuotr.

Vasario 21-24 d. Vilniuje, „Litexpo“ parodų centre, vyksiančioje 20-ojoje knygų mugėje pristatomas ir Stasio Eidrigevičiaus menų centras (SEMC).

„Su partnerėmis – leidykla „Apostrofa“ ir vienos garsiausių Lietuvoje knygų dailininkės Sigutės Chlebinskaitės kūrybine erdve „Knygų šalis” – ne tik pristatysime SEMC projektą, bet ir į kūrybines dirbtuves įtrauksime visą būrį Panevėžio dailės mokyklos, V. Mikalausko menų gimnazijos mokinių ir mokytojų. Panevėžiečiai įkvėpimo semsis dirbdami su erdvinių paveikslėlių knygų kūrėju iš Japonijos, talentingu iliustruotoju, autoriumi ir leidėju Katsumi Komagata, prancūzų grafike, popieriaus konstruotoja, erdvinių raidžių ir skaičių knygų kūrėja Marion Bataly“, – sako SEMC projekto vadovė Lina Blažytė.

Taip pat bus pristatomos S. Eidrigevičiaus išleistos ir iliustruotos knygos, kalendoriai.

BIC

Vasario 21 d. 14 val. konferencijų erdvėse vyks diskusija su S. Eidrigevičiumi apie knygos meną, pasaulines tendencijas, bus pristatomas Panevėžyje kuriamas naujos kartos muziejus. Diskusiją apie SEMC – ambicingą, itin prasmingą investiciją su didžiule pridėtine verte Lietuvai – ves žurnalistas Paulius Gritėnas. Ar pavyks suburti ne tik meno, kultūros, bet ir kitų sričių profesionalus susitelkti iššūkiui – SEMC? Kokie paties menininko lūkesčiai? Ar tai, ką šiandien kuriame, rodo tai, kokie būsime po 20 metų? Diskusijoje dalyvaus S. Eidrigevičius, SEMC architektūrinio projekto autorius Aurimas Syrusas, L. Blažytė, kultūros ekonomikos ir vadybos ekspertai, architektūros kritikai.

Vasario 21 d. 16 val. LRT salėje – pokalbis apie S. Eidrigevičiaus iliustracijas vaikams ir ne tik vaikams. Dalyvauja pats menininkas, iš Italijos atvyksta vaikų literatūros ir meno edukacijos ekspertė Paola Vassalli, apie S. Eidrigevičiaus ankstyvąsias iliustracijas kalbės dailėtyrininkė Jolita Liškevičienė. Pokalbį moderuos Jūratė Čerškutė.

SEMC Panevėžio miesto savivaldybė suplanavo įkurti iki 2022 m. kino centro „Garsas“ pastate. 2018 m. gruodį projekto paraiška pateikta ES finansavimui gauti.

Didžiausia Baltijos šalyse knygų mugė per keturias dienas kvies į beveik 550 renginių, žadama 200 susitikimų leidyklų stenduose su autoriais, 18 renginių erdvių penkiose salėse, per 50 svečių iš užsienio.

Tarp mugės svečių – Roy’us Jacobsenas (Rojus Jakobsenas) iš Norvegijos, rašytojai iš Latvijos Nora Ikstena ir Janis Jonevas, Tadeuszas Bujnickis (Tadeušas Buinickis) iš Lenkijos, Reinas Raudas iš Estijos, erdvinių knygų kūrėjai prancūzė Marion Bataille (Marion Batai) bei japonas Katsumi Komagata su sutuoktine Michiko. Jie iš anksto užsiregistravusiems mugės lankytojams ves kūrybines dirbtuves.

Tradiciškai mugėje į koncertus ir susitikimus su atlikėjais kvies muzikos salė, veiks diskusijų klubas.

Renginio organizatoriai skaičiuoja, kad per dvidešimt metų įvyko daugiau nei 5700 renginių, sulaukta per 5200 dalyvių, viešėjo apie 400 užsienio svečių, apsilankė per milijonas lankytojų.

AIK

H2Auto plovykla

Mano namukas

JUKmedia

Lazy Monkey

Dattoo tattoo

PIC

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.