Vilniaus knygų mugėje – pažintis su būsimuoju S. Eidrigevičiaus menų centru atnaujinta

Vilniaus knygų mugėje – pažintis su būsimuoju S. Eidrigevičiaus menų centru atnaujinta

Raimonda MIKUČIONYTĖ / Luko VARANAUSKO, JP nuotr.

Jubiliejinėje 20-ojoje Vilniaus knygų mugėje „Po dvidešimties metų“ pristatytas Stasio Eidrigevičiaus menų centras (SEMC).

Konferencijų erdvėse vyko diskusija ne tik su S. Eidrigevičiumi apie knygos meną, pasaulines tendencijas, bet pristatytas Panevėžyje kuriamas naujos kartos muziejus. Pokalbiui  ir diskusijai vadovavo žurnalistas Paulius Gritėnas.

BIC

Centras – traukos vieta

Panevėžio miesto savivaldybės projektų vadovė Lina Blažytė sakė, kad SEMC didžiausias dėmesys bus skiriamas kolekcijai, kurią menininkas dovanoja miestui, tačiau ekspozicijų erdvėje tikimasi pristatyti ir pasaulinio garso menininkų darbus.

„Panevėžys tikrai gali būti ta vietą, į kurią gali atvažiuoti pasaulinio garso meno mylėtojai ir ten rasti pasaulinio garso kūrinius. Meno centras – traukos objektas, kuriame gali rinktis menininkai diskusijoms, pokalbiams apie kūrybą. Šiandien labai trūksta tokių diskusijų ir pokalbių. SEMC tikrai netaps tik rinkinių, menų saugotoju. Tai ir kinas, ir teatras, ir parodos, ir įvairios edukacinės veiklos, ir vaikų žaidimų erdvės. Tai centras bendruomenei, kur visi atrastų sau vietos“, – pristatė menų centrą L. Blažytė.

Pradžia – dovanota kolekcija

Panevėžio miesto savivaldybės Teritorijų planavimo ir architektūros skyriaus vedėja Daiva Gasiūnienė pratęsė projektų vadovės L. Blažytės mintis:

„Viskas prasidėjo dar 2016 metais, merui Ryčiui Mykolui Račkauskui pasirašius ketinimų protokolą su iš Panevėžio kilusiu menininku Stasiu Eidrigevičiumi dėl dovanojamos kolekcijos. Tuomet ir pradėta galvoti ne tik apie SEMC, bet ir apie kitus objektus, infrastruktūrą, kad būtų sudėliotas visas urbanistinis audinys, juosiantis menų centrą. Net gi buvo atliktas urbanistinės vizijos tiriamasis darbas, rengiamos kūrybinės dirbtuvės“, – prisiminė SEMC kūrimosi istoriją architektė.

Skleisti žinią

Pasak jos, menų centro pristatymas pavyko, bet norėjosi jį pristatyti plačiau ir išsamiau.

„Architektai net maketus buvo atsivežę. Knygų mugės lankytojai priėmė puikiai. Beje, SEMC pristatėme toje pačioje vietoje, kurioje buvo pristatytas ir Vilniuje pastatytas MO centras. Panevėžio projektas tapo tarsi tęstinis projektas, kuris bus įgyvendintas. Ir šis objektas padės atskleisti Lietuvos kultūros perspektyvas“, – mano D. Gasiūnienė ir tęsė:

„Panevėžio menų centras dar neturi pastato, todėl mugės stende pastatyta improvizuota būsimojo pastato siena. Buvo pristatyti, kai kurie S. Eidrigevičiaus darbai – knyga „Giedanti gaidžio galva“, išleistas kokybiškas 2019 metų kalendorius su menininko darbų reprodukcijomis.

Be to, į mugę buvo atvykę gimnazistai iš Panevėžio, kurie turėjo pamokas su žymiais dailininkais. Mūsų tikslas, nors dar nėra paties SEMC pastato, kad menų centras jau skleistų žinią apie save. Antra vertus, neužilgo bus įvertinta projekto paraiška, o tuomet bus skelbiami konkursai ir prasidės statybos darbai.“

Labirintų parkas

Modelis

AIK

Mano namukas

PIC

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.