Vilniaus knygų mugėje – panevėžiečių desantas

Vilniaus knygų mugėje – panevėžiečių desantas

Raimonda MIKUČIONYTĖ / Loretos RIMKEVIČIŪTĖS, Panevėžio rajono savivaldybės nuotr.

S. Pabedinskas.

Sostinėje, parodų ir kongresų centre „Litexpo“, vyksta 21-oji Vilniaus knygų mugė. Šiemet mugė savo šūkiu pasirinko Jono Meko žodžius „Gyventi reikia be formulių, reikia būti atviram“. Knygų mugė tęsis iki sekmadienio, vasario 23 dienos vakaro.

Mugė kviečia į maždaug 650 renginių, ypatingą dėmesį skiriant pernai mirusio kino menininko J. Meko gyvenimui, kūrybai ir idėjoms.

BIC

Organizatoriai žada apie 450 susitikimų leidyklų stenduose su autoriais, 65 svečius iš užsienio bei 19 renginių erdvių penkiose salėse.

Knyga domisi

Vilniaus knygų mugėje knygas pristatė ir panevėžiečiai: žurnalistas Skirmantas Pabedinskas, istorikas Juozas Brazauskas.

Knygoje „Istorijos, kurių jums nepapasakojau“ sudėtos intriguojančios istorijos, neįtikėtinos situacijos ir tai kas nepasakyta ir neparodyta. Knygą kartu su S. Pabedinsku rašė ir kolegė Zina Paškevičienė.

Knygos autorius S. Pabedinskas labai džiaugėsi knygos pristatymu.

„Pristatymas vyko LRT didžiojoje scenoje. Susirinko daug žmonių, kurie domėjosi, smalsavo istorijomis, kurios nepateko į eterį. Vyko įdomi diskusija. Jau po knygos pristatymo sulaukiau kvietimų knygą pristatyti ir bibliotekose, ir knygynuose. Teks apie tai pagalvoti. Beje, man buvo įdomu, kodėl žmonės perka mano knygą. To klausinėjau pirkėjų, o atsakymas labai paprastas – žino mane, patinka istorijos“, – pasakojo knygos autorius S. Pabedinskas.

Istorikas J. Brazauskas knygų mugėje pristato biografinę apybraižą „Gyvenimas šėlsta nevilties agonijoje. Jurgis Savickis – rašytojas ir diplomatas“.

Dalyvauja bibliotekos

Vilniaus knygų mugėje veikia ir Stasio Eidrigevičiaus menų centro stendas. Čia su skaitytojais bendrauja ir autografus dalija Stasys Eidrigevičius, vyksta pokalbiai.

Be to, knygų mugėje programas ir projektus pristato Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešoji ir Panevėžio miesto savivaldybės bibliotekos.

Pirmoji – organizuoja edukacinį žaidimą „Kelionė į devintą stotį“, o Panevėžio savivaldybės – surengė rašymo laboratoriją

Prisistatė kultūros centrai

Vilniuje vykstančioje Knygų mugėje lankytojų laukia naujovė – galimybė susipažinti su šalies regionų kultūriniu gyvenimu. Centrinių „Litexpo“ rūmų 2-oji salė skirta prisistatyti Lietuvos kultūros centrams, tarp jų – ir Panevėžio rajono.

Dvylika Panevėžio rajono kultūros centrų užima erdvę šalia Lietuvos varinių pučiamųjų instrumentų orkestrų asociacijos stendo.

Visas keturias mugės dienas lankytojams Panevėžio rajono kultūros centrų veiklą pristatys jų vadovai.

Vakar prisisatė Miežiškių, Vadoklių ir Raguvos, o šiandien, penktadienį, – Paįstrio, Krekenavos, Smilgių kultūros centrai. Šeštadienį ir sekmadienį išradingai prisistatys  Liūdynės, Ramygalos kultūros centrai ir Naujamiesčio kultūros centras-dailės  galerija bei Šilagalio, Tiltagalių, Ėriškių kultūros centrai.

Stendo lankytojai galės susipažinti ir su Panevėžio rajone populiaria varinių pučiamųjų instrumentų muzika, netgi galės patys pabandyti pagroti šiais instrumentais.

Lankytojams parengta ir įdomi koncertinė programa. Šeštadienį 16.30 ir 18 val. Muzikos salėje koncertuos Lietuvos muzikos ir teatro akademijos vario dūdų orkestras „BrassLT“, Panevėžio rajono Naujamiesčio kultūros centro-dailės galerijos jungtinis varinių pučiamųjų instrumentų orkestras „Aukštyn“.

AIK

Kraujo labaratorija

NKC

JUKmedia

Lazy Monkey

Tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.