Vietinė rinkliava už komunalines atliekas atidėta iki spalio mėnesio

Vietinė rinkliava už komunalines atliekas atidėta iki spalio mėnesio

JP / Gedimino BALČIŪNO nuotr.

Dvinarė vietinė rinkliava už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą Panevėžio rajone atidedama iki šių metų spalio 1 d. Taip šiandien nusprendė Panevėžio rajono savivaldybės taryba, pakeisdama gegužės mėn. priimtą sprendimą. Šiame sprendime buvo numatyta vietinę rinkliavą pradėti vykdyti šių metų liepos 1 d.

Atidėti numatytą vietinės rinkliavos įsigaliojimo terminą teko dėl užsitęsusių UAB Panevėžio regiono atliekų tvarkymo centro (PRATC) vykdomų viešojo pirkimo procedūrų.

PRATC atliko darbus, reikalingus Panevėžio rajono savivaldybės komunalinių atliekų tvarkymo sistemai administruoti, šiuo metu vykdo mišrių komunalinių atliekų Panevėžio rajono savivaldybės teritorijoje surinkėjo ir jų vežėjo į apdorojimo arba šalinimo įrenginius viešojo pirkimo procedūras.

BIC

Kol nėra žinomas komunalinių atliekų tvarkymo paslaugos teikėjas Panevėžio rajone, administratorius negali pradėti taikyti naujosios atsiskaitymo tvarkos už komunalinių atliekų surinkimą.

Tikimasi, kad iki spalio 1 d. reikalingos viešojo pirkimo procedūros turėtų būti baigtos vykdyti, ir vietinę rinkliavą bus galima pradėti taikyti.

Panevėžio rajono tarybos posėdis.

Taryba šiandien taip pat patvirtino Panevėžio rajono savivaldybės atliekų tvarkymo taisykles. Jose, be kita ko, atliekų tvarkytojas įpareigojamas atliekų turėtojus aprūpinti mišrių komunalinių atliekų surinkimo konteineriais, o atliekų turėtojas – juos išstumti atliekų surinkimui ne mažiau kaip 8 kartus per metus.

Taisyklėse taip pat nurodoma, kad individualių valdų nekilnojamojo turto savininkai ar valdytojai, norintys pasikeisti komunalinių atliekų surinkimui naudojamo konteinerio dydį arba ištuštinimo dažnį, privalo administratoriui pateikti motyvuotą prašymą.

AIK

Apollo

Tevyne

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.