Viešbutis keis rūbą – pastato fasadą papuoš panevėžiečių kūrėjų darbai

Viešbutis keis rūbą – pastato fasadą papuoš panevėžiečių kūrėjų darbai

Raimonda MIKUČIONYTĖ / Valentino PEČININO, organizatorių nuotr.

Panevėžietis verslininkas, „A galerijos“ savininkas ir išskirtinių parodų rengėjas Albinas Vološkevičius ir toliau įgyvendina tęstinį projektą „Kultūrinės paralelės“, kurio pirmoji dalis dar puošia viešbučio „Panevėžys“ fasadą. 

Projekto tąsa 

BIC

Neužilgo 13-os aukštų viešbutį papuoš projekto antroji dalis „Kultūros paralelės II paralelė. Panevėžys – Liunenas“.

Projektui įgyvendinti į pagalbą A. Vološkevičiui vėl teks kviestis aukštalipius, kad ant viešbučio „Panevėžys“ fasado pakabintų pakankamai sveriančius meno kūrinius.

Šiuokart projekto „Kultūros paralelės II paralelė. Panevėžys – Liunenas“ autoriai 9 meno kūrėjai panevėžiečiai: Raimondas Gailiūnas, Ramūnas Grikevičius, Osvaldas Juška, Sigitas Laurinavičius, Diana Rudokienė, Tomas Rudokas, Edvinas Klimas, Rūta Povilaitytė, Eugenijus Marcinkevičius.

Skatinti kūrybą

Projekto kuratorius A. Vološkevičius naujienų portalui JP pasakojo, kad projektu siekiama skatinti Lietuvos dailės sąjungos Panevėžio skyriaus menininkų kūrybą.

„Ir ne tik skatinti menininkus kurti, bet tai ir tapytojų profesionaliosios dailės meno sklaida, raiškos įvairovė bei kokybės garantija. Be to, noras menus populiarinti Lietuvoje bei užsienyje, vystant kultūrinius mainus tarp Panevėžio ir jo miestų partnerių. Todėl menininkams keliamos tam tikros sąlygos ir provokuojama sveika konkurencija, nors tuo pačiu dailininkams suteikiama visiška kūrybinių temų laisvė“, – aiškino projekto kuratorius.

Planuoja išvyką į Liuneną

Projekto atrankai autoriai pateikė tapybos kūrinius, sukurtus 2017–2019 metais, iš kurių buvo sudaryta paroda. Ji balandžio 23 – 26 dienomis eksponuota Lietuvos dailininkų sąjungos Panevėžio skyriaus Galerijoje XX.

Pasak A. Vološkevičiaus, atrinkti devynių autorių didelio formato reprodukcijos  gegužės–rugsėjo mėnesiais bus eksponuojamos ant viešbučio „Panevėžis“ fasado.

„Po projekto įgyvendinimo Panevėžio mieste planuojama, kad kūrinių originalai bus pristatyti Liuneno miesto (Vokietija) žiūrovų auditorijai.  Šis projektas, tai – kultūrinis tiltas tarp Panevėžio ir miestų partnerių – tarp skirtingų šalių ir kultūrų. Be to, šiemet spalio mėnesį numatomas ir Liuneno miesto menininkų kūrinių ekspozicijos atidarymas ant viešbučio „Panevėžys“ fasado“, – pristatė tęstinio projekto planus A. Vološkevičius.

Projekto unikalumas

Unikalaus projekto sumanytojas A. Vološkevičius priminė, kad pirmas kartas, kai viešbučio „Panevėžys“ fasadas buvo papuoštas meno kūriniais, buvo 2017 metų pabaigoje.

„Tuomet viešbutį papuošė fotomenininko Algimanto Aleksandravičiaus fotografijos, o pats ciklas pavadintas „Juozo Miltinio svečiai“. Iš fotografijų žvelgė 2015 metų Nobelio premijos laureatė, rašytoja, baltarusė Svetlana Aleksijevič, garsus Rusijos aktorius Armenas Džigarchanianas, režisieriai Oskaras Koršunovas ir Eimantas Nekrošius, Panevėžio miesto garbės piliečiai aktoriai Vaclovas Blėdis, Donatas Banionis, aktoriai Algimantas Masiulis, Eugenija Šulgaitė, Dalia Melėnaitė.

Po to prasidėjo projektas „Kultūrinės paralelės“. Ant viešbučio fasado pakabinome Panevėžio miestų partnerio iš Daugpilio menininkų kūrinius. Greitai juos pakeis panevėžiečių darbai, o vėliau – rudenį viešbučio fasadą turėtų papuošti menininkų iš Liuneno darbai“, – sakė A. Vološkevičius ir teigė, kad privalome puoselėti glaudesnius ryšius su miestais partneriais.

AIK

Apollo

Tevyne

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.