4.3 C
Panevėžys
Trečiadienis, 17 balandžio, 2024

Vienoje giliausių Ramiojo vandenyno įdubų aptikti nauji gelmių padarai

Vienose giliausių Žemės gelmių mokslininkai atrado tris naujas, nesugaunamų gleiviažuvinių rūšis.

Tarptautinė mokslininkų komanda, tyrinėjanti ypač gilų Atakamos lovį (Peru-Čilės įdubą), pietrytiniame Ramiajame vandenyne, atrado tris žuvų rūšis, kurios pavadintos rožine, mėlynąja ir purpurine Atakamos gleiviažuvėmis, plaukiojančiomis 6500-7500 metrų gylyje, praneša dailymail.co.uk.

Ekspertų teigimu, šie neįprasti padarai yra puikiai prisitaikę gyventi tokiose atšiauriose aplinkos sąlygose. Šios žuvys pasižymi želatiną primenančiu kūnu, kuris suirtų pakilęs į paviršių.

Naujai atrastų žuvų rūšis tarsi permatomi vaiduokliai, plaukiojantys netoli jūros dugno.

Komanda užfiksavo daugiau nei 100 valandų vaizdo medžiagos.

Giliausiame taške instrumentas buvo 8000 metrų gylyje po jūros paviršiumi. Atakamos lovys siekia beveik 6000 km. ilgį ir daugiau nei 8000 metrų gylį bei yra ištįsęs ties vakarine Pietų Amerikos pakrante.

Čia, gleiviažuvinės yra maisto grandinės viršūnėje. Kadangi šių žuvų nepasiekia jokios kitos žuvys, dėl to gleiviažuvinės gyvena be didesnių konkurentų ir plėšrūnų.

Jų kūno struktūra reiškia, kad žuvys yra tobulai prisitaikiusios gyventi esant ekstremaliam slėgiui, o kiečiausios jų kūnų struktūros yra kaulai, esantys jų vidinėje ausyje, bei dantys.

Kartu su gleiviažuvinėmis mokslininkai užfiksavo ir retai pastebimus, ilgakojus lygiakojus (Isopoda) padarus, žinomus kaip Munnopsis.

Šie neįprasti padarai plaukia atbulomis ir aukštyn kojomis, naudodamiesi ant jų pilvų esančiais plaukmenimis.

Jie taip pat gali vaikščioti jūros dugnu tarsi vorai.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Augintinis namuose – ir džiaugsmas, ir atsakomybė: veterinarė įvardijo dažniausiai šeimininkų daromas klaidas

confident-noyce

Aplinkosaugininkai iš asmenų paėmė neteisėtai laikomą beždžionę ir į Raudonąją knygą įtrauktą pelėdą

confident-noyce

Panevėžys – draugiškas gyvūnams: daugiau nei pusšimtyje įstaigų gali lankytis ir keturkojai

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau