Vienas kambarys ir trys vaikai: kaip suderinti patogumą, estetiką bei saugumą?

Vienas kambarys ir trys vaikai: kaip suderinti patogumą, estetiką bei saugumą?

JP / TV3 nuotr.

Per dvidešimt bendro gyvenimo metų Rūta ir Marius Užomeckai užgyveno gražią ir gausią šeimyną – augina net 5 vaikus! Vienas namų kambarys skirtas paaugliams sūnums, o kitame gyvena mažesniosios sesutės ir jauniausias broliukas. Penktojoje „Namų idėja su IKEA“ laidoje interjero dizainerė Vaiva Klezienė spręs galvosūkį, kaip sukurti jaukų ir žaismingą kambarį, kuriame trys vaikai galėtų patogiai miegoti, dirbti, leisti laisvalaikį ir laikyti savo daiktus.

Pasak interjero dizainerės, atnaujinant kambarį svarbu atsižvelgti į jo dydį, formą, langų ir durų vietas. Dar vienas svarbus kriterijus – kambario gyventojų nuomonė, lūkesčiai ir poreikiai. Prieš imantis vaikų kambario atnaujinimo verta atsižvelgti į vaikų pomėgius, mėgstamas veiklas – gal vaikai mėgsta piešti ir jiems svarbus didelis stalas, o gal kaip tik reikia palikti daugiau grindų vietos aktyviems žaidimams.

BIC

Užduotis Vaivai teko tikrai nelengva: reikia sutalpinti tris lovas, įrengti dvi darbo vietas, nes devynmetė Ugnė jau antrokė, o kitais metais ir Ievutė pradės eiti į mokyklą, bei dar suderinti skirtingus skonius ir pageidavimus. Penkiametis Julius, žinoma, nori berniukiško kambario, Ievutė yra labai mergaitiška – mėgsta puoštis ir dažytis, o Ugnė nekenčia rožinės spalvos.

„Reikia keisti viską kardinaliai. Baldai visi išaugti, niekas niekur nebetelpa, reikia didesnių, talpesnių sprendimų, vietos daiktams susidėti“, – sakė mama Rūta.

Dar vienas išsakytas pageidavimas, kad visos lovos stovėtų ta pačia kryptimi, nes vaikai turi tradiciją prieš miegą sugulę į savo lovas žiūrėti animacinius filmukus, taigi, reikės kažkur patogiai ir televizorių įtaisyti.

„Pagrindinis iššūkis Ugnės, Ievos ir Juliaus kambaryje – kiekvienam vaikui sukurti individualią erdvę miegoti, dirbti bei pasiūlyti talpių sprendimų daiktų, žaislų ir drabužių laikymui. Be to, reikėjo numatyti erdvės judėti kambaryje ir bent šiek tiek laisvos vietos žaidimams”, – jai tekusią užduotį komentavo IKEA dizainerė Vaiva Klezienė.

„Stengiausi, kad kiekvienas jų turėtų savo drabužių ir žaislų spintas, nes tai moko savarankiškumo ir atsakomybės. Visi vaikai atnaujintame kambaryje gavo po lygiai vietos ir savo asmeninę erdvę gali išnaudoti kaip tinkami“, – sakė ji.

Įrenginėjant vaikų kambarį kyla ir papildomų reikalavimų saugumui. „Vaikų kambaryje prabėga vaikystė – čia mažieji ir žaidžia, ir mokosi, ir miega. Kambario įrengimui keliami papildomi reikalavimai, nes jis turi būti itin saugus, jame negali kilti pavojaus mažylio sveikatai. Vaikų kambario prekės turi būti gaminamos tik iš itin saugių medžiagų, aštrūs kampai turi būti izoliuojami specialiomis apsaugomis, naudojami tik specialūs dažai, audiniai ir kt. Būtent tokius sprendimus naudojau tik iš IKEA vaikams skirto asortimento“, – pasakoja V. Klezienė.

Jei kitų patalpų atnaujinimą diktuoja sezonų kaita ar atskiri gyvenimo įvykiai, pasak IKEA interjero dizainerės, vaikų kambario pokyčiai būna susiję su vaikų amžiumi ir augimu: „Pirmiausia keičiami drabužiai, atsisakoma mažesniems vaikams skirtų žaislų ir knygelių. Pradėjus lankyti mokyklą prireikia rašomojo stalo ir kitų baldų, o paaugliai atsisveikina su minkštais žaislais, nori pakeisti sienų spalvą ar tapetus. Vaikų kambarys – viena iš dažniausiai keičiamų namų erdvių“.

Dėl šios priežasties vaikų kambario baldai turėtų „augti“ kartu su vaikais. Šiandien netrūksta galimybių rinktis lengvai keičiamus ir daugiafunkcius baldus – reguliuojamo aukščio stalus, prailginamas lovas, spintas bei spinteles, kurias galima plėsti ir „paauginti“ pagal poreikį. Tai užtikrina, kad baldai tarnaus ilgiau ir išliks patogūs net vaikui paaugus.

Dizainerė siūlo pažvelgti į kambarį iš vaiko perspektyvos ir daiktus bei dekoracijas įrengti pagal jų ūgį ir matymo lauką. Ar pavyks dizainerei suprasti mažylių norus ir įrengti jų lūkesčius atitinkantį praktišką kambarį? Užsukite pas Užomeckus į svečius laidoje „Namų idėja su IKEA“ – jau šį šeštadienį 17.30 val. per TV3.

AIK

H2Auto plovykla

Mano namukas

JUKmedia

Lazy Monkey

Dattoo tattoo

PIC

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.