Vieno Italijos pakrantės miestelio gyventojų širdys dar kartą dužo, kuomet jų mylimųjų karstai nugarmėjo į vandenyną, jų amžinojo poilsio vietą nusiaubus nuošliaužai, praneša independent.co.uk.
Maždaug 200 žmonių karstų buvo nunešta į Viduržemio jūrą po to, kai ant uolos viršūnės buvusios Camogli kaimelio, esančio netoli šiaurės vakarinio Genujos miesto, kapinės nugarmėjo nuo skardžio drauge su pirmadienį smogusia nuošliauža.
Šeimų siaubui, jūroje liko plūduriuoti dešimtys karstų, o taip pat baiminamasi, kad daugybė jų liko palaidoti po nuolaužomis arba liko smarkiai apgadinti, o galbūt ir niekuomet daugiau nebus surasti.
„Tai neįsivaizduojama katastrofa,“ – sakė Camogli meras Francesco Olivar.
Iš maždaug 200 nuošliaužos nusineštų karstų ištraukta buvo vos 10. Kitų paieškos ir ištraukimas priklausys nuo sąlygų jūroje artimiausiomis dienomis.
Nuošliauža taip pat visiškai sunaikino dvi koplyčias, kurios stovėjo ant uolėto jūros olos krašto.
Antradienį tęsėsi pastangos išgelbėti karstus, o šiose kapinėse buvusių palaidotų velionių šeimos to laukė su didžiuliu nerimu.
„Mano kojos virpa, lyg jis dar kartą būtų miręs,“ – vietos laikraščiui „Il Secolo XIX“ pasakojo moteris vardu Pamela, kuri pripažino besibaiminanti, kad jos tėvo palaikai gali likti amžinai prarasti jūroje.
Kitas vietos gyventojas, Dimitri Perini, pasakojo, kad šiose kapinėse buvo palaidoti du jo šeimos nariai ir į nelaimės vietą jis atskubėjo vos tik išgirdęs apie šią griūtį.
Dramatiškuose kadruose užfiksuota, kaip nugarmėjo didžiulė skardžio dalis, o apačioje tarp griuvėsių ir purvo guli žmonių karstai.
Taip pat pranešama ir apie įpykusius gyventojus, kurie kaltina valdžios institucijas neveiksnumu, nes ekspertai dėl kilusios nuošliaužos kaltina pakrančių eroziją.
Šeštadienį netoli šios trapios pakrantės buvo vykdomi tvarkymo darbai, kurie buvo staigiai nutraukti darbuotojams uolose pastebėjus įtrūkimus.
„Tokio tipo griūtį, kokia įvyko šiandien, yra labai sudėtinga aptikti ar numatyti,“ – sakė Camogli meras Francesco Olivar. „Ši vietovė linkusi į tokio tipo griūtis – ji labai trapi“.
Jo teigimu, nelaimės vietoje stebėjimus dronais vykdo geologų komanda, o tuo siekiama nustatyti kitos galimos nuošliaužos riziką.