Verslo įstaigose meninių kūrinių parodos atlieka edukacinį vaidmenį

Verslo įstaigose meninių kūrinių parodos atlieka edukacinį vaidmenį

Raimonda MIKUČIONYTĖ / Gedimino BALČIŪNO nuotr.

Panevėžio pokylių namuose „Vasaris“ iki gruodžio 6 dienos veiks fotomenininko Stasio Povilaičio fotografijų paroda „(Ne)matytas Miltinis“.

Panevėžio pokylių namuose „Vasaris“ iki gruodžio 6 dienos veiks fotomenininko Stasio Povilaičio fotografijų paroda „(Ne)matytas Miltinis“.

Pokylių namų „Vasaris“ vadovė Miglė Gruzdenė teigė, kad parodos ekspozicija restorano lankytojai domisi.

BIC

Pasak jos, vieni iš parodos sužinojo daugiau apie iškilios asmenybės režisieriaus Juozo Miltinio gyvenimo smulkmenas, kiti pirmą kartą išgirdo ir susipažino su kadaise Panevėžį garsinusią asmenybe, treti sužinojo, kur gyveno režisierius ir kad jo buvusiuose namuose įrengtas J. Miltinio palikimo studijų centras.

M. Gruzdenės nuomone, tokios parodos naudingos edukacine prasme.

Autentiškas pasakojimas

Panevėžiečio S. Povilaičio paroda „(Ne)matytas Miltinis“ – tai autentiškas fotografo pasakojimas apie be galo charizmatišką, savo monumentaliu indėliu į šalies kultūrą visuotinį pripažinimą pelniusią asmenybę.

Anot autoriaus, tai dokumentinė fotografija. Tačiau unikalūs kadrai, papildyti išraiškingomis režisieriaus J. Miltinio minčių citatomis, gerokai išplečia apmąstymų lauką ir akivaizdžiai perauga grynosios dokumentikos žanrą.

Panevėžiečio S. Povilaičio paroda „(Ne)matytas Miltinis“ – tai autentiškas fotografo pasakojimas apie be galo charizmatišką, savo monumentaliu indėliu į šalies kultūrą visuotinį pripažinimą pelniusią asmenybę.

Tampa žinomesni

Pokylių namų „Vasaris“ vadovė M. Gruzdenė naujienų portalui JP pasakojo, kad jų įstaigoje parodas kuruoja Panevėžio fotografų draugija.

„Jie rūpinasi parodų keitimu. Taip pat rengia metines pačių geriausių savo draugijos narių padarytų nuotraukų parodas. Nors pokylių namuose jos rengiamos nereguliariai, parodų ekspozicijos domina mūsų lankytojus. Juk per parodas žinomesni tampa ne tik patys fotografai, bet ir jų sukurti kūriniai. Be to, pokylių namai „Vasaris“ turi edukacinę programą „Įkvėpti J. Miltinio“, kuri supažindina lankytojus su legendiniu režisieriumi“, – įtikinamai kalbėjo įstaigos vadovė ir pridūrė:

„Mano galva, verslo įstaigose kuo puikiausiai gali būti eksponuojamos fotografijos, dailės kūriniai. Juk ten lankosi žmonės ir, kol laukia susitikimo gali apžiūrėti ekspozicijas. Juolab, kad ne kiekvienas žmogus gali nueiti į galerijoje vykstančią parodą. Verslo įstaigoje vyksta savotiška edukacija. Tik yra viena bėda – verslo įstaigos nepritaikytos rengti parodas, bet jos ir neatlieka galerijos funkcijos.“

Panevėžio Dailės ir Fotografijos galerijų vadovai Egidijus Žukauskas ir Sigitas Laurinavičius pritaria, kad dailės kūrinių eksponavimui verslo įstaigos – tinkama vieta.

Kūriniai kitaip skambės

Panevėžio fotografijos galerijos vedėjas Sigitas Laurinavičius taip pat pritarė pokylių namų „Vasaris“ vadovei M. Gruzdenei, kad dailės kūrinių eksponavimui verslo įstaigos – tinkama vieta.

„Kūrinių eksponavimas ne dailės ar fotografijos galerijų erdvėse visai įmanomas dalykas, nes kūrinių autoriai derina savo kūrinius prie atitinkamos erdvės. Juolab, kad erdvė padės kūriniui vis kitaip suskambėti, kitokią prasmę suteikia. Kita vertus ofisas gali tapti meninio naratyvo dalimi arba vieta, bet gali ir nieko nereikšti. Progresyvesni įstaigų vadovai nori turėti santykį su menu, nori sukurti įdomesnes erdves savo darbuotojams. Todėl ima kūrinius, juos eksponuoja ir taip sukuria kitokią ofiso erdvę bei siunčia žinutę ofiso lankytojams“, – sakė S. Laurinavičius ir pritarė meno kūrinių eksponavimui verslo įstaigose.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.