2 C
Panevėžys
Trečiadienis, 21 balandžio, 2021

Verslas Panevėžio rajone po karantino: pakeistas veiklos konceptas, padidėjęs klientų srautas

Miežiškiuose grožio terapeutė Rita Valiukaitė atlieka depiliacijas bei antakių korekciją/dažymą. Ji taip pat dirba mieste. Čia ji papildomai dirba su veido procedūromis.
Miežiškiuose grožio terapeutė Rita Valiukaitė atlieka depiliacijas bei antakių korekciją/dažymą. Ji taip pat dirba mieste. Čia ji papildomai dirba su veido procedūromis.

Daugelis smulkaus ir vidutinio verslo savininkų karantino metu užgniaužę kvapą laukė epidemijos pabaigos, kada gi vėl galės pradėti veiklą. Kai kurie šį laiką išnaudojo naujoms idėjoms, darbams, verslo tobulinimui, išgryninimui, kol kiti tuo tarpu tik laukė paramos iš valstybės. Vis dėlto daugelis Panevėžio rajono verslininkų dabar jau džiaugiasi, kad karantinas baisiai nenuskriaudė, o priešingai – leido pakeisti veiklos konceptą, pritraukti naujų klientų, vykdyti vis nukėlinėjamus būtinus darbus.

Įsitikino, kad veikla „veža“

Bernatoniuose antradieniais ir ketvirtadieniais 19.30 val. vyksta pilateso užsiėmimai moterims ir merginoms. Į šiuos užsiėmimus Bernatonių bendruomenės namuose, treniruoklių salėje, kviečia trenerė Sandra Marcinkevičienė. Jai karantinas prasidėjo iš karto grįžus iš atostogų Egipte ir tai, pasak jos, geriausias momentas po intensyvaus kaip viesulas laikotarpio.

„Kai pradėjau dirbti su žmonėmis ne tik sporto klube, bet ir jiems patogiose vietose, laikas tiesiog pradėjo skrieti raketos greičiu. Sveikatingumas žmonių gyvenime tampa vis svarbesnis dėl daugelio priežasčių: keičiasi gyvenimo būdas, daugėja išmaniųjų technologijų, padedančių sportuoti, sekti rezultatus ir t. t. Todėl atsipūsti buvo ne prošal“, – teigė trenerė.

Vis dėlto S. Marcinkevičienė į darbus grįžo iš karto sušvelnėjus karantino sąlygoms. „Prasidėjus karantinui, buvo galima iš esmės sustabdyti laiką, persidėlioti prioritetus ir visai kitaip žiūrėti į tai, kas vyksta pasaulyje. Tai buvo laikas, kai skaičiau knygas, tęsiau mokymus, tobulinau žinias nuotoliniu būdu. Pradėjau verslumo mokymus. Tai – vienas sėkmingiausių pasirinkimų pastaruoju metu“, – apie pasikeitusį požiūrį pasakojo moteris.

Sandros Marcinkevičienės tikslas – padėti žmonėms sustiprinti ir atkurti vidinių ir išorinių raumenų balansą bei pagerinti sąnarių judrumą, stabilumą atliekant bet kokį judesį kasdieninėje veikloje.

Trenerei atsivėrė galimybės ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. „Palikau komforto zoną – darbą tiesiogiai su žmogumi, ir perėjau į užsiėmimus ir konsultacijas virtualioje erdvėje. Dėl to pavyko puikiai konsultuoti, vesti užsiėmimus ne tik Lietuvoje, savame mieste, bet ir užsienyje. Norvegija buvo pirmoji šalis, kurioje pavyko rasti tuo besidominčių žmonių“, – atviravo S. Marcinkevičienė.

Moteris tvirtina, kad nors karantinas sukėlė nemažai nuostolių, vis dėlto jis padėjo jai suprasti priežastis, kodėl ji myli šį darbą ir veiklą, bei įsitikino, kad ji tikrai daro tai, ką dievina.

R. Valiukaitė.

Po karantino – padidėjusios klientų gretos

Grožio terapeutė Rita Valiukaitė praeitų metų lapkritį atidarė savo grožio saloną Miežiškių miestelyje. Karantino metu, kaip ir daugeliui grožio meistrų, jai teko sustabdyti veiklą, tačiau gegužės 18 d. ji grįžo į darbus ir šiuo metu džiaugiasi klientų antplūdžiu.

„Be abejo, nuostolių karantino metu patyrėme. Džiugu tai, kad dirbu savo patalpose, todėl nereikėjo mokėti nuomos. Vis dėlto dabar ypač džiugina klientų padvigubėjimas. Senosios klientės grįžo po karantino ir dar atsivedė po kelias drauges ne tik iš Miežiškių, bet ir iš aplinkinių miestelių, kaimų, net Panevėžio“, – juokėsi Rita ir teigė, kad geriausia reklama – iš lūpų į lūpas.

Rita salone turi ir kolegę, kirpėją Ingridą. „Norėtųsi praplėsti veiklą, tačiau mūsų patalpos kol kas to neleidžia, nes yra per mažos. Bet ateityje, manau, tikrai priimsime ir daugiau specialisčių, kai tik turėsime galimybę plėsti saloną“, – apie ketinimus pasakojo grožio terapeutė R. Valiukaitė.

Veikloje atsirado pasikeitimų

Jolanta ir Gediminas Ražauskai praeitų metų gegužę Krekenavoje įkūrė kavinę „29-as kilometras“. Jų kavinei atsidaryti padėjo projektas „Parama ne žemės ūkio verslui kaimo vietovėse plėtoti“ – jo dalyviams buvo skirta daugiau kaip 25 tūkstančių eurų parama.

Plečiant Jolantos Ražauskienės įmonės ekonominę veiklą, buvo įsigyta nauja, moderni maisto ruošimo įranga, pradėta vykdyti nauja viešojo maitinimo ir kulinarijos cecho paslaugų veikla Krekenavos miestelyje. Projekto įgyvendinimo metu buvo sukurtos dvi naujos darbo vietos. Kavinėje šiuo metu dirba keturi darbuotojai. Krekenavos gyventojai, turistai ir visi važiuojantieji pro šalį turi vietą, kurioje galima jaukiai pavalgyti.

Kavinės savininkas Gediminas teigė, jog įstaiga buvo uždaryta tik savaitei, nes vėliau jie ėmė teikti išsineštinio maisto paslaugą, kuri tapo itin populiari. „Net apie 50 procentų užsakymų yra iš maisto išsinešti, nes jau daugelis priprato ir nė nebenori valgyti viduje. Juk namie patogiau. Tačiau džiaugiamės, kad atėjus vasarai ir sušilus orams, atsiranda daugiau pravažiuojančiųjų pro šalį ir užsukančiųjų pavalgyti. Dabar mes, galima sakyti, esame kaip picerija, nes net dienos pietų nebeliko, o tik picos“, – pasakojo G. Ražauskas.

Karantiną paskyrė remonto darbams

„Upulupu“ sodybos savininkė Rasa Urboneit džiaugėsi, kad vasarą nebuvo atšauktų vestuvių, o tie, kurie planavo aukso žiedus sumainyti pavasarį, šventę perkėlė į vėlesnį laiką.

„Mes renginių karantino metu visiškai nevykdėme. Tą laiką skyrėme remonto darbams, aplinkos tvarkymui, nes įprastai, kuomet vyksta šventės, nėra galimybės atlikti svarbius remonto darbus, o šiuo atveju, kadangi niekas netrukdė, puikiai pavyko susitvarkyti“, – pasakojo „Upulupu“ sodybos savininkė.

Ji teigė, kad kainų kelti šį ar kitą sezoną, neplanuoja, nors daugelis kitų rajono sodybų kainas kelia.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Seimas supaprastino skiepijimąsi per karantiną: reikės mažiau popierinių formų

confident-noyce

Prezidentūra: atlaisvinimai buvo reikalingi, bet reikia ruoštis ir blogėjimui

confident-noyce

Prekybos centrų atstovai džiaugiasi galimybe vėl dirbti

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau