17.5 C
Panevėžys
Antradienis, 3 rugpjūčio, 2021

Velžio gyventojai meldžiasi atnaujintoje koplyčioje

AutoriusRAIMONDA MIKUČIONYTĖFotoBIRUTĖ KRONIENĖ

Po rekonstrukcijos Velžio Švč. Jėzaus Širdies koplyčioje vyko tituliniai Švč. Jėzaus Širdies atlaidai ir koplyčios šventinimo apeigos. Iškilmei vadovavęs Panevėžio vyskupas Linas Vodopjanovas OFM pašventino altorių, amboną ir tabernakulį.

Be to, šv. Mišias aukojo Panevėžio vyskupijos generalvikaras Eugenijus Styra, Švč. Jėzaus Širdies koplyčios administratorius bei Miežiškių Švč. M. Marijos parapijos klebonas Saulius Kumelis.

Šv. Mišiose dalyvavęs Panevėžio rajono meras Povilas Žagunis linkėjo, kad koplyčia ir greta jos esanti patalpa visada tarnautų Velžio žmonių poreikiams.

Lėšas skyrė Rajono savivaldybė

Velžio Švč. Jėzaus Širdies koplyčią administruojantis kunigas S. Kumelis pasidžiaugė, kad velžiečiai vėl gali melstis savo koplyčioje.

„Rekonstrukcija vyko gerą pusmetį ir birželio 13 dieną galėjome pasidžiaugti puikiai sutvarkyta koplyčia. Lėšas rekonstrukcijai skyrė Panevėžio rajono savivaldybė – pastatas priklauso Savivaldybei. Velžio gyventojai džiaugėsi atnaujinta koplyčia. Šiokiadieniais pamaldos vyks pagal poreikį, o sekmadieniais 9.30 val.“, – pasakojo dvasininkas.

Panevėžio rajono meras Povilas Žagunis aiškino, kad koplyčia Velžyje veikė ne vienerius metus.

Reikėjo remonto

Panevėžio rajono meras Povilas Žagunis aiškino, kad koplyčia Velžyje veikė ne vienerius metus.

„Šiame pastate įsikūrusi ne tik koplyčia, patalpas turi Velžio bendruomenė ir kitos organizacijos. Pastatas senos statybos, ir verktinai reikėjo remonto. Kadaise Velžio bendruomenė pareiškė, kad reikia maldos namų. Po ilgų svarstymų buvo net ruošiamas projektas bažnyčiai statyti. Net ir žemės sklypas jau buvo skirtas toms statyboms. Kai Panevėžio vyskupu buvo paskirtas L. Vodopjanovas OFM, nuspręsta, kad užtenka koplyčios. Ta koplyčia ir atsirado“, – pasakojo rajono meras koplyčios atsiradimo istoriją.

Pasak Panevėžio rajono mero, rekonstruoti Velžio koplyčia iniciatyvą parodė ne tik Rajono savivaldybė.

Rekonstrukcija – kolektyvinis projektas

Pasak Panevėžio rajono mero, rekonstruoti Velžio koplyčia iniciatyvą parodė ne tik Rajono savivaldybė.

„Tai buvo bendra iniciatyva – ir Savivaldybės, ir bažnyčios, ir vyskupijos. Žmonėms reikalinga koplyčia, ir buvo nuspręsta ją rekonstruoti. Projektui įgyvendinti skirta per 250 tūkst. eurų, o maldos namai rekonstruoti patvirtinus projektą, prie kurio kūrimo prisidėjo ne vienas žmogus. Tartasi buvo ir su vyskupu, ir su Velžio bendruomene, ir su Miežiškių kunigu. Bendromis jėgomis įgyvendinome projektą“, – sakė meras P. Žagunis ir teigė, kad projektas labai gražus ir yra kolektyvinis darbas, o tuo darbu patenkinti velžiečiai.

Velžys vis gražėja

Panevėžio rajono meras sako, kad dabar net negalėtų pasakyti, ko Velžio gyvenvietei dar trūksta.

„Velžys turi puikią gimnaziją, lopšelį-darželį, pirtį, koplyčią, sutvarkytas poilsio erdves, stadioną, žaidimų aikšteles, maudyklas, medicinos punktą, biblioteką. Net sunku išvardyti, ko dar reikėtų šiai gyvenvietei. Velžys gražėja, tampa vis patrauklesnė rajono gyvenvietė. Planuojame dar praplėsti gimnazijoje mokomąsias erdves ir ruošiamas projektas praplėsti lopšelį-darželį – netelpa vaikai“, – didžiavosi gražėjančiu Velžiu meras P. Žagunis.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Geležių miestelis vasaros šventėje pražys pelargonijomis

confident-noyce

Raguvos seniūnijai vadovaus teisininkas

confident-noyce

A. Tamošiūnienė: „Svarbiausia mano gyvenime – sutikti žmonės. Jokie pasiekimai be žmogaus neturi prasmės“

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau