-3.2 C
Panevėžys
Pirmadienis, 5 gruodžio, 2022

Velžio gimnazijos prezidentė G. Raščiūtė: „Mamos dėka sugebėjau pasiekti puikių rezultatų“

AutoriusIGNAS JANELIŪNASFotoRIMVYDAS ANČEREVIČIUS
G. Raščiūtė.

Dažnai susimąstome, kaip aktyvūs ir visuomeniški žmonės viską spėja. Spėja mokytis, dirbti, atlikti namų ruošos darbus ar tiesiog pailsėti. Ne vieną patarimą, kaip suspėti ne tik mokytis, bet ir prasmingai ir produktyviai leisti laisvalaikį, gali pateikti naujoji Velžio gimnazijos mokinių parlamento prezidentė Gabrielė Raščiūtė.

Abiturientė ne tik ketina paskutinius metus gimnazijoje praleisti aktyviai ir įsimintinai, bet ir pasistengti įkvėpti kiekvieną moksleivį kurti, veikti, dalyvauti ir prisidėti prie pačių įvairiausių suteikiamų galimybių tiek gimnazijoje, tiek ir visoje mus supančioje aplinkoje.

Noras kurti pokytį

Kaip pasakoja Gabrielė, noras įsitraukti į mokyklos bendruomenę ir jos veiklą gimė dar prieš kelerius metus, kai mokėsi Panevėžio „Šaltinio“ progimnazijoje. Tačiau atėjus į gimnaziją, tapo aišku, jog Gabrielei čia tikrai patiks ir ji ras ne vieną mėgstamą veiklą mokyklos erdvėse.

„Atėjau mokytis į Velžio gimnaziją ir teko prie visko priprasti. Viskas buvo nauja, tačiau kartu ir įdomu. Pradėjau dalyvauti įvairiuose konkursuose, būreliuose, pasilikdavau kažką veikti po pamokų ne namų ar kažkokioje kitoje miesto erdvėje, bet būtent mokykloje. Po kiek laiko prisijungiau prie mokinių parlamento. Ten dar labiau įsivažiavau į gimnazijos gyvenimą ir pradėjau pati jį pamažu kurti. Na, o dar kitais metais, kuomet stipriai išretėjo buvusio mokinių parlamento gretos ir teko rinkti naująjį prezidentą, nusprendžiau kartu su drauge kandidatuoti į šias pareigas“, – kilusias ambicijas prisiimti naują atsakomybę prisimena G. Raščiūtė.

„Abi buvome vienuoliktokės ir žinojome, kad tikrai abi galime vadovauti mokinių parlamento komandai bei skatinti visus mokyklos mokinius veikti. Tad po rinkimų teko šiek tiek nuliūsti, bet kartu ir stipriai džiaugtis. Draugė laimėjo rinkimus tik penkių balsų persvara, tad nuo to laiko žinojau, kad laukia smagūs ir įdomūs metai kartu kolegiškai dirbant. Taip pat ir užsibrėžiau naują siekį – dar kitais metais pasistengti ir pačiai tapti mokyklos prezidente. Tad kaip matome, tai pavyko“, – su džiaugsmu apie jai pavestas rimtas pareigas kalba Gabrielė.

G. Raščiūtė.

Puiki vieta įgyti kompetencijų

Kaip pasakoja naujoji Velžio gimnazijos mokinių parlamento prezidentė, dažnai moksleiviai pritingi kažką veikti, suabejoja naujomis galimybėmis, o bet kokia visuomeninė, savanoriška veikla tikrai gali padėti ne tik įgyti pasitikėjimo savimi, bet ir išsiugdyti tokias svarbias žmogiškąsias vertybes, kaip atsakomybė, komunikabilumas ar darbštumas.

„Norisi gimnazijos bendruomenėje būti tuo žmogumi, į kurį bet kuris moksleivis galėtų kreiptis, siūlyti savo idėjas, pateikti naujus sumanymus ar esamus poreikius, kaip būtų galima gerinti atmosferą mokykloje. Tikrai nenoriu būti tuo pasikėlusiu ar privilegijuotu žmogumi, kaip galbūt daugelis įsivaizduoja mokyklos prezidentą ar bet kokį kitą aktyvistą, kuris dažnai po naujo pasiekto rezultato apie save pradeda per gerai galvoti. Norisi ir toliau išlikti tokiai pat mokinių parlamento narei, tokiai pat gimnazistei, kaip ir yra visi kiti. Šios įgytos pareigos tik leidžia suprasti, kad kiti moksleiviai tavimi pasitiki ir linki kuo didžiausios sėkmės atnešant bent menkiausią pokytį į kasdieninį bendruomenės gyvenimą“, – savo nuomonę dėsto naujoji moksleivių bendruomenės lyderė.

Įvairovėje slypi savęs atradimas

Mergina sako, jog šiuo metu yra tas laikas, kai ji gali nuoširdžiai džiaugtis būdama ten, kur yra dabar, ir dėkoti visiems, prisidėjusiems prie jos tikslų įgyvendinimo.

„Pamenu save kiek anksčiau, kai dar jausdavau baimę išsakyti savo mintis, baimę nieko nedaryti, baimę prisiimti atsakomybę dėl savo pasisakymų ar sprendimų. Tačiau tada, kai pradėjau lankyti tiek Dailės mokyklą, tiek šokius, tiek žirgyną, įvairias kitas veiklas, supratau, kad po truputį to atsikratau ir tobulėju kaip asmenybė“, – paauglystėje prasidėjusius pokyčius su šypsena apžvelgia gimnazistė.

„Septynerius metus lankydama Dailės mokyklą, dvejus metus šokdama gatvės šokius bei ketverius metus sportuodama žirgyne patyriau akimirkų, kai norėdavosi viską mesti, norėdavosi nebepiešti, nebevykti į treniruotes. Tuomet mąstydavau, kam man viso to reikia, kas iš to bus. Tačiau tokiomis dienomis visada šalia atsirasdavo šeima bei draugai. Ypač mama ne kartą ragino nesustoti ir pabaigti pradėtus darbus iki galo. Tad būtent jos dėka, dėka draugų palaikymo ir buvimo šalia tose pačiose Dailės mokyklos pamokose ar šokių treniruotėse, nenuleidau rankų ir stengiausi žengti pirmyn“, – pasakoja mergina.

„Būtent mamos dėka ne tik sugebėjau pasiekti puikių rezultatų savo hobiuose, bet ir paskutinę akimirką pasirinkti ne kokią kitą, tačiau būtent Velžio gimnaziją. Netgi tokiam, iš vienos pusės visiškai nesuprantamam, sprendimui sulaukiau pritarimo ir dabar tiek aš, tiek, manau, ir mano šeima džiaugiamės, jog viskas taip susiklostė“, – savo artimiesiems už pritarimą jos pasirinkimams dėkoja Gabrielė.

G. Raščiūtė.

Pomėgis tiksliesiems mokslams

Baigdama pokalbį Gabrielė atvirauja, jog galimybė po studijų grįžti gyventi į Panevėžį yra reali, o ir pačių perspektyvų tiek didžiuosiuose Lietuvos miestuose, tiek Panevėžyje nestinga.

„Kadangi man ir patinka, ir puikiai sekasi matematika, fizika, tai viena iš labiausiai dominančių sričių ir yra susijusi su šiomis disciplinomis – tai statybų inžinerija Vilniaus Gedimino technikos universitete. Būtent tai ir yra potenciali asmeninė studijų kryptis. O žvelgiant į ateitį išties negaliu teigti, kad tikrai grįšiu gyventi ir dirbti į Panevėžį, nes norisi pamatyti ir išbandyti įvairias sostinės galimybes ir pramogas. Galimybė išvykti mokytis ar gyventi į didesnį miestą be galo žavi kiekvieną jauną žmogų, tad naujų ambicijų ir tikslų įgyvendinimas bent jau kitame mieste man būtų unikali ir neįkainojama patirtis“, – tolimesne ateities vizija dalijasi mergina.

„Visgi Panevėžys man gimtasis miestas – čia viskas arti, viskas vietoje, greitai galima rasti viską, ko reikia ar trūksta, susimatyti su visais draugais ar pažįstamais žmonėmis bei puikiai praleisti laiką. Kai matai reguliarų miesto atsinaujinimą ir teigiamus pokyčius, norisi tikėti, kad laikui bėgant gimtasis kraštas atrodys vis geriau ir geriau, o į jį sugrįžti bus vienas didelis malonumas ir daug jaukių paauglystės prisiminimų sukeliantis potyris“, – pozityviomis mintimis pokalbį užbaigia naujoji Velžio gimnazijos mokinių parlamento prezidentė Gabrielė Raščiūtė.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Tatuiruotes kaip hobį pamilusi panevėžietė K. Mackevičiūtė: „Tikrai yra sunku būti žmogumi su tatuiruotėmis“

confident-noyce

„Auksinę šakutę“ laimėjusi panevėžietė konditerė M. Levaškevičiūtė: „Darbas mane džiugina“

confident-noyce

Jaunojo Panevėžio mero rinkimus laimėjęs S. Voroblievas: „Ateityje ketinu pakovoti ir dėl vietos Seime“

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau