Velžio gimnazijos Mokinių teatro sambūris virtualią erdvę siūlo keisti gyvu bendravimu

Velžio gimnazijos Mokinių teatro sambūris virtualią erdvę siūlo keisti gyvu bendravimu

Regina ŠVAGŽDIENĖ / Panevėžio rajono savivaldybės nuotr.

Šiais laikais vis daugiau vaikų ir jaunimo dėmesio prikausto įvairūs greitai besikeičiančių vaizdų ekranai – kompiuterių, planšečių, telefonų. Ne išimtis ir mūsų mokiniai, mokykloje nuolat įnikę į telefonus. Tai labai intravertiška veikla, atribojanti nuo aplinkos, naikinanti emocinius ryšius tarp žmonių.

Velžio gimnazija ieško alternatyvų – mokiniams siūlomas teatras, kuris, priešingai, yra ekspresyvus menas, reiškia gyvą susitikimą su kitu žmogumi. Teatras emocionaliai veikia jauną žmogų, lavina vaizduotę, pastabumą, suteikia galimybę meninei saviraiškai.

Turint tokius kilnius tikslus jau ketvirtus metus Velžio gimnazijoje organizuojamas Mokinių teatro sambūris. Tai Vaikų socializacijos programos projekto „Per teatrą į vaiko širdį“ renginys, kurio metu mokinių teatro kolektyvai dalijasi savo spektakliais, diskutuoja, bendrauja su profesionaliais teatro menininkais.

BIC

Šiemetinis Teatro sambūris vyko lapkričio 16 d. Velžio gimnazistai turėjo galimybę pamatyti tris skirtingos stilistikos spektaklius, kuriuos parodė svečiai – dramos studija „Alyvos“ iš Vilniaus Žirmūnų gimnazijos, Panevėžio Juozo Miltinio gimnazijos teatro trupė ir saviškiai, velžiečiai.

Velžio gimnazijos IV g kl. teatro grupė parodė realistinį spektaklį „Andrius ir Liuka“ pagal S. Šaltenio pjesę „Škac, mirtie, visados, škac“ (režisierė R. Švagždienė). Žiūrovus savo vaidyba įtikino spektaklyje vaidinę pažįstami gimnazijos mokiniai ir ne vieną sujaudino graudžiai liūdna meilės istorija.

Vilniečių spektaklis „Angelai man glosto plaukus“ (režisierė R. Kulytė-Polini) sužavėjo originaliais scenografijos sprendimais: scenos gilumoje nuolat keitėsi grafoprojektoriumi rodomi piešiniai, kuriuos čia pat piešė aktorė. Subtilus, jautrus spektaklis apie kitaip pasaulį matančią mergaitę privertė žiūrovus suklusti ir pamąstyti.

Na, ir didžiausia sensacija buvo Juozo Miltinio gimnazijos teatro trupės spektaklis – „13“ (režisierius J. Tamošiūnas), pastatytas pagal K. Ostrausko absurdo pjesę. Tai įtaigus, energija pulsuojantis, komiškas žaidimas-spektaklis apie mūsų baimes, prietarus, apie gyvenimo šėlsmą ir tai, kas neišvengiama, – mirtį. Galbūt ne visiems pavyko suprasti moderniai pastatytą spektaklį, bet abejingų jis nepaliko.

Galime pasidžiaugti, kad mūsų gimnazijos jaunieji žiūrovai priima teatro meną, bando suvokti kuo įvairesnių formų teatrą. Mokinių teatro spektakliai augina ir profesionalaus teatro žiūrovą.

Vaidinantiems, teatro pamokas, būrelius lankantiems mokiniams suorganizuotas susitikimas su žinomu teatro ir kino režisieriumi iš Vilniaus – Antanu Gluskinu. Edukacinius užsiėmimus vaikams ir jaunimui vedantis režisierius kalbėjo mokiniams suprantama kalba, su humoru atskleidė teatro ir kino virtuvę, kurios nemato žiūrovas.

Renginio dalyvius pasveikino ne tik gimnazijos direktorius R. Baltušis, bet ir Panevėžio rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialistės S. Jasiūnienė ir A. Namavičienė.

Šias metais renginio dalyviai dovanų gavo ne tik padėkos raštus, bet ir po Mažąją Melpomenę – stilizuotą teatro mūzą (keramikė D. Svilienė). Teatro sambūris baigėsi dalyvių refleksija prie arbatos puodelio su skaniu pyragu.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.