Velžio gimnaziją apgaubė baltos, šiltos ir minkštos Kalėdos

Velžio gimnaziją apgaubė baltos, šiltos ir minkštos Kalėdos

Dovilė BARVIČIŪTĖ ("Tėvynė") / Dovilės BARVIČIŪTĖS nuotr.

Velžio gimnazijos technologijų mokytoja-metodininkė Doloresa Rakauskienė kartu su mokiniais Kalėdinei eglutei pagamino per pusę šimto žaisliukų iš veltinio.

Prie slenksčio – didžiosios metų šventės. Jų laukimu alsuoja gatvės ir aikštės, kalėdinės eglės, parduotuvių vitrinos, gyvenamųjų namų langai. Jau daugelį metų į prieškalėdinį pasiruošimo šventėms šurmulį įsijungia ir Panevėžio rajono mokyklos.

Šiemet Velžio gimnazijos moksleiviai kartu su mokytojais tradiciškai mokyklą papuošė savo kūriniais – languose apsigyveno dailės mokytojos Irmos Mitigailaitės balti karpiniai,o pravėrus gimnazijos duris pasitinka ne žaliasakarė, o spindinti baltų burbulų eglė. Ant jos tupi melsi mediniai paukščiukai, kuriuos kartu su mokiniais gamino technologijų mokytojas Alvidas Brazdžius.

BIC

Antrojo aukšto fojė stovintis baltas žibintų miestelis primena vidinę žmogaus ugnį, kuria jis gali dalintis su kitais, nešti jos šilumą ir šviesą ten, kur jos trūksta. Virš naktinio miestelio kabantys minkšti debesėliai nejučia priverčia rankas pakelti į dangų – jie dvelkia švelnumu, lengvumu ir kiekvieną geriau į juos įsižiūrėsi nukelia į nepaprastas ir paslaptingas Kalėdas.

Šalia – aktų salė, rodos stebuklų ten jau tikrai nerasime, bet atidarius stiklines duris tęsiasi mintis. Ant scenos aukšta žalia eglė. Ji išpuošta minkštais ir šiltais vaikų rankų darbo žaisliukais iš veltinio. Kiekvienas jų skirtingas – pagamintas su meile bei laukimu. Ir taip svajingai išpuoštas kiekvienas gimnazijos kampelis: valgykla, klasės. Metų mokytojo Jono Marcinkevičiaus kabinetą puošia ne tik vaikų rankomis gaminti įvairūs darbeliai, bet ir netradicinė – medinė eglė, kurią klasei padovanojo pirmokų tėveliai.

Mokyklos puošmenų iniciatorės Velžio gimnazijos rusų kalbos mokytoja Asta Gailiušienė ir technologijų mokytoja-metodininkė Doloresa Rakauskienė sako, kad balta spalva asocijuojasi su žiema, švara, Kalėdų laukimu, o kai sniego aplink nedaug ji sužiba visais atspalviais ir spalvomis.

„Pirminis vaizdas įėjus į mokyklą yra labai svarbus, nes jis sukuria visą atmosferą. Jeigu priekyje – pirmojo aukšto fojė gražiai atrodo, vadinasi visa mokykla tokia. Iš burbulų pagaminti eglė turbūt pareikalavo daugiausiai darbo. Burbulus stengėmės sudėlioti ritmiškai, bandant pagauti perėjimą, atsikartojimą ir panašiai. Eglę puošėme mėlynais paukščiais, kurie yra su etno motyvais. Šalia atsirado žibintai, kurie papildė visas kompozicijas. Jie kartojasi per visą mokyklą. Tik aktų salėje atsiranda raudona spalva. Velti žaisliukai visada madingi ir neatsibostantys. Kiekviena snaigė yra skirtingo vaiko, kiekvienas kuria individualiai, kiekvienas tą snaigę įsivaizduoja kitokią ir tai labai žavi. Ant eglės kabo kelių metų vaikų darbai. Pastebime kaip jiems malonu rasti savo darbelį po metų ar dvejų. Absoliučiai visas dekoracijas darėme su vaikais ir dėl vaikų“, – pasakojo D. Rakauskienė.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.