Velžio atsinaujinimo metai sutapo su Lietuvos šimtmečiu

Velžio atsinaujinimo metai sutapo su Lietuvos šimtmečiu

Birutė KRONIENĖ ("Tėvynė") / Birutės KRONIENĖS, Arūno REVOTO nuotr.

Kalėdinė eglė įžiebta, šventinis laikotarpis Velžyje pradėtas! Iš kairės: Panevėžio rajono bendruomenių sąjungos pirmininkas Kazimieras Binkis, Seimo narys Petras Nevulis, Lietuvos vyriausiasis Senelis Kalėda, bendruomenės „Naujasis Velžys“ pirmininkė Birutė Kronienė, Velžio seniūnijos seniūnas Andrius Viržaitis ir Kabelių bendruomenės pirmininkas Algis Petrošaitis.

Apie tai, kokioje gražioje vietoje gyvename, susimąstome tik grįžę iš tolimų viešnagių arba išgirdę svečio pagyras Velžiui. „Kokia nuostabi pas jus aplinka, švari gamta, puikus paupys“, – prieš kelerius metus žavėjosi sveikatos mokyklos lektorė Lukrecija Augustaitytė. O mes tik tylėjome galvas nuleidę – nebematome, akis įpratusi prie kasdienio vaizdo – tegul ir tikrai nuostabaus.

Kuo toliau bėga metai, tuo aiškiau supranti, jog laimingi tie, kuriems savo gimtinės nereikia ilgėtis prisiminimuose, kuriems Velžys yra jų šeimos namai. Ir kasdien galima gėrėtis Nevėžio pakrante, pasivaikščioti palei liepų alėją, matyti, kaip kaimas atsinaujina. Čia užaugti pačiam ir matyti augančius savo vaikus. Pačiam prisidėti prie geresnio kaimo gyvenimo.

BIC

Velžys gyvena atsinaujinimo metą. Simboliška, kad tai sutampa su Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiu. Pokyčių išties daug ir juos pajusime kiekvienas: įrenginėjamas Nevėžio upės slėnis, aikštelės daugiabučių kiemuose, rekonstruojamas gimnazijos stadionas, pasikeis vaizdas ir Šviesos aikštėje. Ir greičiausiai neteisūs bus skeptikai, sakantys, kad rekonstruotą paplūdimį užlies vanduo, kad negalima Šviesos aikštėje iškirsti senų krūmų, arba kad nemokėsime išsaugoti sukurto grožio.

Niekas šiukšlių už mus nerinks ir žolės nepjaus – tas tiesa. Pasirinkimą, šiukšlinti ar šiukšles surinkti, teks padaryti patiems. Ir tikrai sugebėsime pasirinkti teisingai. Juk ne kartą įrodėme, kad prireikus galime būti vieningi, ir vienybė atneša teigiamų pokyčių – tam, kas mūsų kaimo nemyli, čia ne vieta.

„Velžio balselyje“ – apie meilę savo kaimui

Atsitiktinai, o gal ir šiek tiek tyčia, Lietuvos šimtmečio metais meile savo kraštui alsuoja ir „Velžio balselis“, bendruomenės „Naujasis Velžys“ išleistas jau ketvirtą kartą, remiamas Panevėžio rajono savivaldybės spaudinių rėmimo fondo lėšomis. Smagu laikraštyje matyti pačius mažiausius, iš meilės savo darželiui apjuosusius jį trispalvėmis rankytėmis. Aplodismentai Daliai Gedgaudienei už sumanytą ir įgyvendintą idėją. Gera matyti patriotine dvasia trykštančius gimnazijos renginius.

„Ir vis dėlto Velžyje gyventi gera. Čia yra viskas, ko mums reikia“, – tai buvusios ilgametės lopšelio-darželio direktorės Palmos Butkuvienės mintis. Ji, kaip ir visų velžiečių mylima Birutė Oniūnienė, į Velžį atvesta gyvenimo kelio, šiandien nuoširdžiai sako – čia manieji namai. Juk iš meilės savo kaimui jaunimas, vadovaujamas Eglės Pilkauskaitės, buriasi į neformalią grupę, kad įgyvendintų projektą, kad čia taptų įdomiau, nors vos už kelių kilometrų – be jokio vargo pasiekiamos miesto pramogos.

Toks pat noras skatina Snieguolę Revotienę darbuotis „Velžynės“ žmonėms, Zitą Berdešienę – skirti savo laiką ir jėgas vokaliniam ansambliui „Velžynėlis“, Joną Marcinkevičių, kad ir ne velžietį, – šokdinti Velžio vaikus „Kupolėlės“ kolektyve, dirbti daug ir matyti gražius darbo rezultatus. Ir kaip smagu šauniame būryje Dainų šventės metu pasakyti: „Mes iš Velžio kaimo“. O jau penktą kartą surengta ir tvirta tradicija tapusi Kaimynų diena patvirtina – nesusvetimėjome, esame vieni kitiems labai reikalingi.

Velžio bibliotekoje apsigyveno daugybė angelų. Juos vaikai gamino su dailininke Sigute Ach.

Velžio eglę įžiebė Senelis Kalėda

2018-ųjų pabaiga Velžyje buvo kaip niekada šventiška. Surėmę pečius visi – seniūnija, kultūros įstaiga, bendruomenė „Naujasis Velžys“ ir senjorų asociacija „Velžynė“ –padirbėjome taip, kad patiems būtų gera.

„Naujojo Velžio“ projekto „Kalėdų laikotarpis Velžyje“ lėšomis Velžyje svečiavosi aromapsichologijos specialistė iš Klaipėdos Lina Balsė. Angelų sodą bibliotekoje su dailininke Sigute Ach gamino gimnazistai. Bendruomenė gamino eglės žaislus. Seniūno Andriaus Viržaičio rūpesčiu kalėdines girliandas dovanojo Velžio angarų šeimininkas Klaidas Antanaitis.

O labiausiai visi laukė gruodžio 15-osios, kai įžiebti kalėdinės Velžio eglės turėjo atvažiuoti pats Lietuvos vyriausiasis Senelis Kalėda. Ir jis atvažiavo! Su didžiuliu maišu saldainių ir gražiausių linkėjimų, kartu su Seimo nariu Petru Nevuliu davė ženklą eglei įsižiebti. Tradiciškai vyko „Knygų Kalėdų“ akcija, koncertavo Panevėžio muzikos mokyklos baleto grupė, Birutė ir Vaidas Dzežulskiai, dar visai naujas Velžio vokalinis kolektyvas „Nevėžio vingis“ (vadovas Vaidas Dzežulskis).

Kaip smagu buvo girdėti Panevėžio rajono bendruomenių sąjungos pirmininko Kazimiero Binkio žodžius, kad Velžys visada išsiskiria – ir žmonių gausa, ir gražiais renginiais. Nudžiugino ir Seimo nario padėjėjas Algimantas Birbilas, bendruomenių pirmininkus apdovanojęs trispalviais šalikais ir padėjęs pripildyti Senelio Kalėdos saldainių maišą.

Šventinį laikotarpį Velžyje ir šimtmečio metus užbaigė bendruomeniškas Naujųjų sutikimas kultūros įstaigos salėje, surengtas „Velžynės“ rūpesčiu.

AIK

Kraujo labaratorija

NKC

JUKmedia

Lazy Monkey

Tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.