Velžietė ragina rajono mamas veikti

Autoriussamanta ilonytėFotoRIMVYDAS ANČerevičius
I. Grigaitė.

Iš Panevėžio kilusi ir šiuo metu Velžyje su šeima gyvenanti Ieva Grigaitė į Lietuvą iš emigracijos grįžo prieš trejus metus, kai dukrelei Majai tebuvo penki mėnesiai. Kaip pati tikino, nors emigracijoje viskas sekėsi puikiai, vis dėlto artimųjų ilgesys – nugalėjo.

„Taip pat grįžti paskatino Anglijos ugdymo sistema. Ten įprasta, kad vaikus į darželį reikia leisti labai anksti, o man atrodo, jog bent iki vienerių metų reikia ugdyti ryšį su atžala“, – paaiškino ji.

Paprastas kvietimas kavos

Nors grįžusi iš emigracijos Ieva bandė užsiimti įvairiais rankdarbiais, jos dėmesį patraukė tai, kad Panevėžyje nebuvo jokių veiklų mamoms su vaikučiais. „Londone buvau įpratusi, kad nėštukėms ir mamytėms organizuojama labai daug įvairių veiklų: kinas, baseinai, joga, sportas su vaikais bei kiti susitikimai. Motinystė užsienyje tavęs neuždaro namuose, o priešingai – skatina eiti, judėti, susipažinti. Panevėžyje pastebėjau didelę tokių užsiėmimų stoką. Nieko nevyko… Nei veiklų, nei paskaitų“, – pripažino moteris.

Tuomet ji, pakalbėjusi su vienos Panevėžio kavinės savininke, kuri buvo sena Ievos vyro pažįstama, nutarė suorganizuoti pasisėdėjimą mamoms. „Tada feisbuke sukūriau renginį, į kurį sureagavo daugiau kaip šimtas mamų. Kai pamačiau, kad net 70 moterų spaudžia „dalyvauti“ ant renginio nuorodos – išsigandau. Nežinojau, kur tiek reikės dėti ir ką veikti. Tačiau tada kilo idėja pasikviesti draugę trenerę, kuri sutiko pravesti „Buggy fit“ treniruotę su vežimėliais“, – pirmąją „Mamos, varom kavos“ patirtį prisiminė organizatorė.

Iniciatyvioji mama tada suprato, kad mieste išties yra didelis veiklų šeimoms trūkumas, jei į tokį, kaip pati sakė, paprastą kvietimą kavos susirinko net 70 moterų. „Po „Buggy fit“ treniruotės su mamomis apėjome ratą aplink parką. Prie manęs priėjo viena mamytė, kuri pripažino, kad jau seniai pati norėjo suorganizuoti tokį renginį, tačiau vis neišdrįsdavo. Taip mes susibičiuliavome ir pradėjome renginius organizuoti kartu“, – sakė bendruomenės įkūrėja.

I. Grigaitė su dukra.

Begalybė veiklų

Na,  o dabar, prabėgus trejiems metams po grįžimo į gimtinę, ji – veikli moteris, idėjų generatorė, kuri turi jau sunkiai suskaičiuojamą kiekį veiklų. „Pagrindinės mano veiklos šiuo metu tokios: esu VšĮ „Septynios akimirkos“ vadovė, kuri atstovauja šeimų bei mano įkurtai bendruomenei „Mamos, varom kavos“, „Galiu mokytis“ projekto karjeros specialistė, lektorė. Taip pat esu įsitraukusi į Jaunimo reikalų departamento veiklą, ypač projekte „Judam“ bei Panevėžio aktyvių šeimų bendruomenės tarybos valdybos narė“, – atskleidė Ieva.

Ilgainiui socialinė iniciatyva „Mamos, varom kavos“ išaugo į bendruomenę. „Laikas parodė, kad „Mamos, varom kavos“ turi ir daugiau galimybių. Pradėjome vesti pozityvios motinystės pamokas, susitikimus. Veiklos po truputį tapo įvairesnės: sportas, paskaitos, mamų klubai ir t. t. Na, o šį rudenį, jau tapusi bendruomene, „Mamos, varom kavos“ švęs trečiąjį gimtadienį“, – džiaugėsi Ieva.

2018 m. velžietė įsigijo VšĮ statusą. „VšĮ „Septynios akimirkos“ tapo bendruomenei atstovaujanti nevyriausybinė organizacija. Kai turi juridinį statusą, gali ir projektus teikti, ir prašyti finansavimo. Šiuo metu „Mamos, varom kavos“ nebedaro susitikimų kaip seniau. Dabar tai – paskaitos, seminarai, užsiėmimai, projektai, neformalus suaugusiųjų švietimas ir kt. Labai stengiamės kviesti specialistus, kurie įneštų naujų vėjų, žinių panevėžiečiams“, – sakė veiklioji moteris.

I. Grigaitė.

Rajonas nelieka pamirštas

Kaip minėta, Grigaičių šeima gyvena Velžyje, todėl neliko užmirštos ir rajono šeimos. „Velžy yra gal bent trys žaidimų aikštelės. Tad visos mamos ten susitinka, plepa, draugauja. Štai taip mes susibendravome ir sugalvojome įkurti bendruomenę čia. Dabar yra Panevėžio rajono aktyvių šeimų bendruomenė, su kuria labai sėkmingai kuriame iniciatyvas“, – apie bendruomenės įkūrimą rajone pasakojo Ieva.

„Nors Velžyje yra net kelios bendruomenės, mes pasigedome kažko šeimoms, todėl įkūrėme šią bendruomenę. Susidėjome įnašą, įsteigėme juridinį statusą, pateikėme projektą ir vieną jau spėjome įgyvendinti. Praėjusį savaitgalį vyko neuroedukacinis užsiėmimas. Labai smagu, kad jo metu susitiko šeimos bei panašaus amžiaus vaikučiai. Tad ir mažieji galėjo susirasti naujų draugų. Sužinojome, kad viename daugiabutyje yra net devyni kūdikiai! Tad vaikų tikrai daugėja“, – sakė ji.

Ieva pripažino, kad veikti rajone ją įkvėpė kitų kaimų pavyzdžiai. „Matome gerus pavyzdžius iš Ėriškių, Upytės. Todėl ir mes sugalvojome įtraukti aplinkinius kaimelius: Liūdynę, Velžį, Dembavą, Vyčius, Staniūnus… Žinoma, jei kokia mama nori atvažiuoti iš kito kaimelio, mielai lauksime. Rajonas labai didelis, tad visko neaprėpsime, todėl orientuojamės būtent į tą rajono pusę“, – paaiškino bendruomenės įkūrėja.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Panevėžio rajono bendruomenėms – finansavimas krašto savitumui puoselėti

confident-noyce

Panevėžyje bendruomenės iniciatyvų konkursui pateiktos trys idėjos

confident-noyce

Už Lepšių bendruomenės vairo – naujas veidas

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau