Velžiečiai vieningi: pritarė, kad miestelyje įsikurtų maldos namai ir šarvojimo salė

Panevėžio rajono Velžio gyvenvietės gyventojai vakar dalyvavo apklausoje ir išreiškė nuomonę dėl maldos namų ir šarvojimo salės įrengimo.

Norint steigti maldos namus ir šarvojimo salę, tam turėjo pritarti apie 200 Velžio gyventojų iš 1 345 velžiečių. Į balsavimą atėjo apie 400 Velžio gyventojų.

Reikia pritarimo

Velžiečiai vakar nuo 12 val. iki 19 val. turėjo pritarti arba ne, kad buvusiose policijos nuovados ir bendruomenės salės patalpose, Alantos g. 38, būtų įrengti maldos namai ir šarvojimo salė.

Jei didžioji dalis Velžio  gyventojų pritars, tuomet būtų remontuojamas visas pastatas.

Pastatas įdomus

Pastatas, kuriame norima įrengti maldos namus ir šarvojimo salę, įdomios rekonstrukcijos. Dalį jo sudaro privačios – negyvenamos ir apleistos patalpos. Dvi patalpos pagal panaudos sutartį išnuomotos bendruomenei  „Velžys“.

Dar šiame pastate yra ir nedidelė bendruomenei priklausanti salė, kurioje šarvojami žmonės bei laikomos šv. Mišios.

Beje, toje pačioje salė vakar vyko ir apklausa.

Bendruomenė turi veiklos

Bendruomenės „Velžys“ pirmininkė Virginija Stundžienė naujienų portalui JP aiškino, kodėl nesutinka atiduoti patalpas maldos namams įrengti.

„Patalpose, kurias mums atidavė, kai iš ten išsikėlė policijos nuovada, įsirengėme menų studiją. Jose vyksta edukacinei užsiėmimai, vykdome veiklą su menais. Velžyje nėra tiek daug moterų, kad būtų reikalingi didesni maldos namai. Pilnai pakanka ir dabartinių patalpų, kuriose vyksta pamaldos. Antra vertus, turime ir kitas patalpas, kurias ir pasiūlėme atiduoti įrengti šarvojimo salę. Taip ir surašėme rajono savivaldybei raštą, jog atsisakyti menų studijos negalime. Juolab kad bendruomenė turi veikti“, – aiškino situaciją V. Stundžienė.

Rinko pinigus

Pasak bendruomenės pirmininkės, jeigu Savivaldybės manys, kad su jais panaudos sutartį reikia nutraukti, ji bus nutraukta.

„Beje, buvo padarytas projektas statyti Velžyje bažnyčią. Tačiau bendruomenė nusprendė, kad didelės bažnyčios nereikia ir ji nebuvo pastatyta. Ar neatsitiks taip pat ir su maldos namais bei šarvojimo sale? Bažnyčiai netgi pinigai buvo renkami. Girdėjau, kad juos rinko vyskupas Jonas Kauneckas, rajono meras Povilas Žagunis ir klebonas Rimantas Visockis“, – kalbėjo V. Stundžienė, o pasiteiravus, kaip apklausoje elgsis bendruomenės „Velžys“ nariai, atsakė:

„Nežinau, kai jie elgsis. Žmonių neagitavau. Jie patys turi nuspręsti. Bendruomenės valdyba buvo susirinkusi. Mūsų nuomone, Velžiui reikia nedidelės bažnyčios. Kita vertus, tas pats pastatas, kuriame norima įrengti maldos namus ir šarvojimo salę, atrodo nekaip. Viena pastato dalis siaubingai apleista.“

Andrius Viržaitis.

Balsuoja tik velžiečiai

Velžio seniūnijos seniūnas Andrius Viržaitis naujienų portalui JP pasidžiaugė, kad apklausoje velžiečiai dalyvavo aktyviai.

„Vakar jau nuo 12 val. laukė už durų, norėdami balsuoti. Net žmonės atvažiavę iš Velželio klausė, ar gali dalyvauti apklausoje. Tačiau rajono mero P. Žagunio potvarkyje rašoma, jog balsuoti teisė suteikta tik Velžio gyvenvietei“, – pasakojo seniūnas.

Šiandien paaiškėjo, kad balsuoti ir pareikšti valią atėjo apie 400 velžiečių, o iš balsavusiųjų tik du nenori, kad būtų įrengti maldos namai ir šarvojimo salė.

Nesipriešina

Pasak seniūno, atvirai nepritarančių maldos namų ir šarvojimo salės steigimui lyg ir nėra.

„Bendruomenė „Velžys“ panaudos būdu nuomojasi patalpas, kuriose planuojame steigti minėtus objektus. Jie nenori tų patalpų prarasti. Žinoma, yra ir kitokių užkulisinių reikalų, bet atviro pasipriešinimo nėra“, – aiškino A. Viržaitis ir teigė, kad pačią seniausią Velžio bendruomenę vienija apie 50 narių, iš kurių patys aktyviausi – dešimt.

Velžio seniūnas nesupranta, kodėl bendruomenė nenori geranoriškai atiduoti vienų iš dviejų turimų patalpų.

„Jie dar turi tame pastate apie 50 kv. kitas patalpas. Be to, rajono savivaldybė siūlo tas patalpas pritaikyti pagal jų norus ir prašymą, sutvarkyti, bet jie nesutinka“, – stebėjosi A. Viržaitis.

Įteisins bešeimininkiu turtu

Išgirdęs klausimą, kaip pasielgs su negyvenama pastato dalimi, Velžio seniūnas A. Viržaitis aiškino:

„Su šia pastato dalimi – atskira kalba. Ji net nėra registrų centre registruota. Tik numanome, kas tos dalies savininkai. Tačiau jie jau seniai nieko nedaro, todėl bandysime įteisinti, kad tai bešeimininkis turtas. Pernai jame buvo kilęs gaisras, beje, juo vis naudojasi valkatos.“

P. Žagunis.

Žino, kas vyksta Velžyje

Panevėžio rajono meras P. Žagunis naujienų portalui JP sakė žinąs, jog Velžyje buvo balsuojama dėl maldos namų ir šarvojimo salės įrengimo.

„Žinau apie balsavimą. Pamenu, kad buvo planuojama ir bažnyčią statyti Velžyje. Savivaldybė net buvo žemės sklypą suplanavusi, bet apsigalvota – Panevėžio vyskupija nusprendė nestatyti bažnyčios“, – trumpai paaiškino situaciją Velžyje rajono meras, bet komentuoti, apie lėšų rinkimą bažnyčiai statyti, atsisakė.

Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Velžys švenčia garbingą jubiliejų

confident-noyce

Lietuvos bendruomenės surinko 72 tonas elektronikos atliekų

confident-noyce

Panevėžyje paskirstytos lėšos vietos bendruomenių poreikiams įgyvendinti

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau