Velžiečiai turės atskirus maldos namus

Velžiečiai turės atskirus maldos namus

Dovilė BARVIČIŪTĖ ("Tėvynė") / Luko VARANAUSKO nuotr.

Velžio gyventojai jau ne vienerius metus kalba apie savų maldos namų poreikį. Jiems pagalbos ranką tiesia ir Panevėžio rajono savivaldybė, kuri ne tik surengė gyventojų apklausą, bet ir siūlosi sutvarkyti apleistą pastatą.

Kaip pasakoja vietos gyventojai, bendruomenei priklausančiame pastate sekmadieniais vyksta pamaldos, bet čia tikintieji melstis gali ne visada. Mat bendruomenės salė, kurioje įprastai vyksta pamaldos, esant reikalui pritaikoma ir šarvojimui. Todėl jau kurį laiką gyventojai svajoja apie nuosavą kampelį – savus maldos namus. Juolab kad specialistai patvirtino, jog įmanoma maldos namams ir šarvojimo salei įrengti atskiras, tvarkingas erdves.

BIC

Dar rugsėjį Savivaldybė prašė žmonių pareikšti nuomonę, ar pritaria, kad tame pačiame pastate, buvusiose policijos nuovados ir bendruomenės patalpose, būtų įrengti atskiri maldos namai ir šarvojimo salė.

Tam būtų remontuojamas visas sovietmečiu gyvenvietės centre statytas ir ilgus metus remonto nematęs pastatas. Dabar jame taip pat įrengta pirtis ir muziejus. Dalis pastato priklauso privatininkams, kurie visiškai apleido savo turtą.

Surengtoje apklausoje velžiečiai buvo vieningi – dalyvavo daugiau kaip trečdalis gyventojų ir vos du iš beveik 400 gyventojų nepritarė erdvių atnaujinimui. Tokie duomenys buvo pristatyti trečiadienį vykusiame Panevėžio rajono savivaldybės tarybos posėdyje. Atsižvelgiant į šiuos Velžio kaimo gyventojų norus, poreikius bei balsavimo rezultatus, turėtų būti pradedamos maldos namų ir šarvojimo salės įrengimo procedūros.

Tolimesnius visus būtinus veiksmus atlikti pavestas Panevėžio rajono savivaldybės administracijos direktorius Eugenijus Lunskis.

Lietkabelis

Basakojis

Mano namukas

Dima Bilan

Modelis

Dizainas

PIC

1 KOMENTARAS

  1. Na smagu, kad tokios naujienos, bet kai pasižiūri, tai pastato būklė tikrai nekokia… Galėtų pakeisti duris, langus, nes tikrai matosi, jog ne pirmos jaunystės. Mūsų bendruomenė pasikeitė( atsinaujino) duris, langus, apsišildė sienas ir atnaujino šildymo sistemą, tai išlaikymas sumažėjo daugiau nei per pus, o visiems smagiau net lankytis bendruomenės namuose.

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.