16 C
Panevėžys
Sekmadienis, 16 gegužės, 2021

Vėl darbo metu „Garsą“ ginantis Panevėžio rajono architektas: „Nesapnuokite“

AutoriusRAIMONDA MIKUČIONYTĖFotoRIMVYDAS ANČEREVIČIUS, STOP KADRAS, BNS
Panevėžio rajono savivaldybės vyriausiasis architektas Donatas Malinauskas nenurimsta ir darbo metu, iš tiesioginiam darbui skirto kabineto, nuotoliniu būdu šiandien sugebėjo dalyvauti Panevėžio miesto Tarybos posėdyje.

Panevėžio rajono savivaldybės vyriausiasis architektas Donatas Malinauskas nenurimsta ir darbo metu, iš tiesioginiam darbui skirto kabineto, nuotoliniu būdu šiandien sugebėjo dalyvauti Panevėžio miesto Tarybos posėdyje.

Architektas, kaip ir prieš porą mėnesių, kai darbo metu savo kabinete nuotoliniu būdu dalyvavo nuotolinėje diskusijoje su kultūros ministru dėl kino centro „Garsas“ likimo, šįryt vėl bandė ginti kino centrą ir kvietė miesto politikus negriauti pastato.

Žadėjo pasikalbėti

Prieš porą mėnesių kalbintas Panevėžio rajono meras Povilas Žagunis teigė, jog rajono savivaldybės vyriausiasis architektas D. Malinauskas negalėjo dalyvauti nuotoliniame posėdyje, kuriame su ministru buvo aptariamas kino centro „Garsas“ likimas.

„Jis negali dalyvauti darbo metu ne su darbiniais santykiais susijusiuose renginiuose, negali veltis į politinius reiklaus. Donatas Malinauskas neturėjo dalyvauti minėtoje konferencijoje. Darbo metu jo darbo santykiai turi būti susiję su darbdavio nustatytomis sąlygomis, o darbdavys – Panevėžio rajono savivaldybės administracija“, – taip P. Žagunis apibūdino D. Malinausko sausio 19 dienos dalyvavimą nuotolinėje diskusijoje dėl „Garso“ likimo ir žadėjo su juo pasikalbėti.

P. Žagunis.

Užstos saulę

Šios dienos nuotoliniame Panevėžio miesto Tarybos posėdyje, prieš 10 val., Panevėžio rajono architektas D. Malinauskas iš savo darbo kabineto kategoriškai aiškino, kodėl reikia išsaugoti kino centrą „Garsas“ ir kas atsitiks, jei jo vietoje atsiras Stasio Eidrigevičiaus menų centras (SEMC).

Architekto nuomone, būsimo SEMC pastatas toks aukštas ir užstos saulę greta esantiems gyvenamiesiems daugiabučiams namas.

„Projekte nėra pateikti skaičiavimai, ar projektuojamas SEMC pastatas nepažeis gretimų sklypų ir juose pastatytų pastatų patalpų insoliacijos bei natūralaus apšvietimo reikalavimų. Vizualiai SEMC suprojektuotas pastatas gerokai aukštesnis nei „Garsas“, sieks net 25,80 m ir bus 4 m arčiau. Akivaizdu, kad gretimos teritorijos skendės šešėlyje“, – aiškino D. Malinauskas ir kreipėsi į miesto politikus: „Dar ne vėlu išsaugoti „Garsą“, nes „Garsas“ – istorijos dalis.“

D. Malinauskas.

Prisistatė tik architektu

Sudalyvavęs Panevėžio miesto Tarybos posėdyje, D. Malinauskas neprisistatė, kad yra Panevėžio rajono savivaldybės Architektūros skyriaus vedėjas, o paaiškino, jog yra architektas ir atstovauja pilietinę iniciatyvinę grupę „Išsaugoti „Garsą“.

Žadėjo, kad nepasikartos

Šiandien naujienų portalo JP kalbintas Panevėžio rajono meras P. Žagunis tikino, kad apie vyriausiojo architekto D. Malinausko dalyvavimą nuotoliniame miesto Tarybos posėdyje darbo metu pasikalbės su administracijos direktoriumi Eugenijumi Lunskiu.

„Teks perspėti administracijos direktorių. Kai pirmą kartą, prieš porą mėnesių, D. Malinauskas taip padarė, kalbėjausi su juo. Tuomet architektas žadėjo, kad tai daugiau nepasikartos“, – sakė rajono meras.

E. Lunskis.

Patikrins, ar buvo prašymas

Panevėžio rajono savivaldybės administracijos direktorius E. Lunskis, išgirdęs klausimą apie pavaldinio dalyvavimą darbo metu ne su darbo reikalais susijusiame posėdyje, buvo lakoniškas: „Neturiu apie tai informacijos. Nesu darbo vietoje, esu išvažiavęs. Kai grįšiu į darbo vietą, patikrinsiu, ar nebuvo D. Malinausko prašymo. Šiai minutei galiu pasakyti, kad jis nieko neprašė.“

Panevėžio rajono savivaldybės vyriausiasis architektas D. Malinauskas į diskusijas apie dalyvavimą nuotoliniame miesto Tarybos posėdyje nesileido.

Turėjo ne darbo dieną

Panevėžio rajono savivaldybės vyriausiasis architektas D. Malinauskas į diskusijas apie dalyvavimą nuotoliniame miesto Tarybos posėdyje nesileido.

„Turiu laisvą nuo darbo dieną“, – teigė D. Malinauskas, o, išgirdęs klausimą, kodėl tada ne darbo laiku pasinaudojo darbo vieta, mestelėjo: „Nesapnuokite“.


18 komentarų

Ryciux 2021-03-18 14:12 at 14:12

Raimonda, koks jausmas elgiantis šitaip?

Atsakyti
VYT. 2021-03-18 14:14 at 14:14

100 procentu palaikau p.Malnauską,o Žagunis (beveik Paneviežietis)tikrai neturėtu priekaištu ,savo darbuotojui,nes praras tikrai gerą,pilietišką ,savo darbą išmanantį ARCHITEKTĄ

Atsakyti
Mokesčių mokėtojas 2021-03-18 16:18 at 16:18

Ale mat kaip, geras žmogus GALI ir už mūsų pinigus nieko nedaryti o kaip kvailys ginti sovietinį Garso pastatą. Proto bokštas jūs VYT. 😀

Atsakyti
Alius 2021-03-19 15:40 at 15:40

Is kur Jus tokie dygstate?Rajono meras netures priekaistu pavaldiniui,kuris darbo metu uzsiima ne darbo reikalais??Kad gera,pilietiska galbut,bet savo darba ismananti-cia tik laikas parodys,kaip isgrazes rajonas.Kol kas jo darbai:skundai,prasymai beveik visoms institucijos,gal tik i vyskupus dar nesikreipe,bet seimo nacionalinio saugumo komiteto vadovui rase.Pasiskaitykite zodziu konstruktyvus ir destruktyvus reiksmes ir pritaikykite pagal savo supratima ..Grazaus savaitgalio,

Atsakyti
Petras 2021-03-20 14:45 at 14:45

Jis gina funkcionuojantį ir kokybiškos architektūros pastatą, kurį nori pakeisti abejotinos funkcijos ir prastos architektūros statiniu. Jei tokį pastatys, šnekėsite, kad niekas neperspėjo kad toks elevatorius mieste bus statomas.

Atsakyti
Juozas 2021-03-21 10:58 at 10:58

Jūs irgi,gerbiamsis,svetimų minčių skaitytojas per nuotolį kas ką šnekės.Ar tikrai befunkcionuoja pastata,ar buvusi įstaiga.Ir Jūs iš tų architektūros korifėjų,plytinių,betoninių monstrų,elevatorinių.Ar bent žinojote,kad 2018 vasarą tarptautinė komisija iš 19 projektų atrinko būten Syruso.
https://sa.lt/skelbiami-stasio-eidrigeviciaus-menu-centro-konkurso-nugaletojai/

Atsakyti
Augustas 2021-03-18 22:29 at 22:29

Džiaugiuosi, kad Panevėžio taryba priimė sprendimą nestabdyti kinoteatro griovimo! Labai laukiu naujojo SEMC

Atsakyti
Jurgita 2021-03-19 10:03 at 10:03

Iš 19 konkursui pateiktų projektų,tarptautinė komisija o ne Laura su Malinausku pirmuoju išrinko ši projektą.Architektas Malinauskas ši projektą vadina gigantišku svetimkūniu pastatu ,grūdų elevatoriaus dydžio.Turedami laiko žvilgtelkit internete į IMPLNT kūrinius.Malinauskai,kas sutrukdė savalaikiai pateikti savo projektą savo miestui.Del Berčiūnų benzakolonkes imsis vėliava į rankas?

Atsakyti
Grinas 2021-03-20 14:41 at 14:41

didelio džiaugsmo nesulauksit, turėsit peraugusį pastatą mieste, kurio eksplotacijai išleis visoms kultūros įstagoms skirtas lėšas.

Atsakyti
Albinas 2021-03-19 10:32 at 10:32

Negalėjome nepastebėti iš garso gynėjų pasisakymų:plyta,betoninis monstras,grūdų elevatoriaus dydžio.O iš jo garso pastatas lipdytas,etnografinis?Šiaudiniu stogu?Kas pradangino jūsų projektą iš konkurso?

Atsakyti
Mantė 2021-03-19 14:50 at 14:50

O jezau, jezau… koks įvykis…kas iš to, kad kiti sėdi savo darbo vietose, toks kaip račkauskas, tik kenkia Panevėžiui apsibezdėjęs..

Atsakyti
Gintaras 2021-03-19 15:00 at 15:00

Jums panoseje tai ivyko,gal galetumete sukonkretinti kvapo natas??O kenkia konkreciai kuo?

Atsakyti
Grinas 2021-03-20 14:36 at 14:36

Epitetai atitinka siūlomą pastatą, nepaniksit kad jis primena didelę dėžę.

Atsakyti
Konstancijus 2021-03-19 14:56 at 14:56

Viesojoje erdveje, 2021-03-05,darbo diena,penktadieni, jei fotografo laikas gerai rodo,08 val 48 min,prie garso stovi trys ponios ir architektas.Kiek man zinoma darbas savivaldybeje prasideda nuo 08.00Nebent administracijos direktoriaus uzduotis buvo vykdoma,

Atsakyti
Gita 2021-03-20 13:52 at 13:52

Žyurnalistai vykdo betkokius mero nurodymus. Tokie žurnalistai profesinės etikos ir asmeninio orumo neturi.

Atsakyti
Zigmas 2021-03-20 14:32 at 14:32

Atvirai užsakomasis straipsmis. Mero ausys už jo kyšo.

Atsakyti
Zenonas 2021-03-20 19:27 at 19:27

Didžiausia pagarba miesto architektui. Tai patriotas ir profesionalas. Smagu kad dar yra tokių vyr. architektų.

Atsakyti
Alius 2021-03-21 11:08 at 11:08

Visus pasiūlymas vertino ekspertinė komisija: • Rimantas Pauža (architektas, Panevėžio miesto savivaldybės administracijos direktorius). • Stasys Eidrigevičius (menininkas). • Daiva Gasiūnienė (architektė, Panevėžio miesto savivaldybės vyriausioji architektė). • Audrius Ambrasas (architektas, Ambraso architektų biuras). • Lukas Rekevičius (architektas, AKETURI ARCHITEKTAI). • Stanislawas Denko (architektas, WIZJA, Lenkija). • Johanas de Wachteris (architektas, „Johan De Wachter Architects“, Olandija). Darbus recenzavo: • Audrys Karalius (architektas, Architekto A. Karaliaus dirbtuvės). • Lolita Jablonskienė (dailėtyrininkė, Nacionalinės dailės galerijos vadovė). Ekspertinės komisijos sekretorė ir konkurso organizatorių atstovė: • Živilė Šimkutė (urbanistė, MB „MASH Studio“ direktorė) Saltinis http://www.sa.lt

‎‎

Atsakyti

Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Naująją „Garso“ kino salę panevėžiečiai įvertins po dviejų mėnesių

confident-noyce

Panevėžio miesto tarybos posėdis

confident-noyce

Ketvirtadienį vyks Panevėžio miesto tarybos posėdis

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau