16 C
Panevėžys
Penktadienis, 14 rugpjūčio, 2020

Veislininkystės lyderiai sukvietė tūkstančius smalsuolių į parodą Panevėžio rajone

Keli tūkstančiai specialistų ir gyvulininkyste besidominčių ūkininkų apsilankė Panevėžio rajone, Algirdiškio kaime, UAB „Panevėžio veislininkystė“ bazėje surengtoje parodoje „Lietuvos veislininkystės pasiekimai“. Pasak parodą atidariusio žemės ūkio ministro Andriaus Palionio, gyvulininkystės sektorius yra labai svarbus šalies eksporto šaltinis – atsiranda naujų rinkų, kurioms reikia gerų lietuviškų gyvulių.

„Gyvulininkystė yra svarbi visos Lietuvos požiūriu. Buvo smagu įsitikinti, kad paroda gyvulių įvairove ir ūkininkų susidomėjimu veislininkyste, yra reikšminga ir įdomi. Man pačiam buvo įdomu sužinoti, kad net neužauginęs gyvulio, matydamas vien jo genetiką, gali prognozuoti, koks bus jo produktyvumas ir kitos savybės“, – sakė A. Palionis.

Žemės ūkio ministras tikino, jog stengsis, kad kuo daugiau lėšų būtų numatyta gyvulininkystės sektoriui naujajame ES Bendrosios žemės ūkio politikos (BŽŪP) finansavimo laikotarpyje.

„Planuojant naująjį finansinį laikotarpį, reikės numatyti daugiau priemonių gyvulininkystei. Juk šis sektorius prisideda prie klimato kaitos, todėl stengsiuosi, kad tam būtų numatyta kaip įmanoma daugiau programinių lėšų“, – pabrėžė A. Palionis.

UAB „Panevėžio veislininkystė“ direktorius Nerijus Gricius pasidžiaugė, kad nepaisant protarpiais prakiurusio dangaus, lankytojų šiemet yra daugiau, negu praėjusiais metais.

„Atrodo ir lietus užėjo, bet lankytojų ir dalyvių turime daugiau, nei pernai. Tai rodo, kad veislininkystė yra labai svarbi ir su dalyviais pasikalbėjęs ministras, stengiasi į kiekvieną klausimą įsigilinti. Rasti tinkamus sprendimus. Su juo aplankėme visus dalyvius“, –pasakojo N. Gricius.

Jis viliasi, kad žemės ūkio ministras Andrius Palionis, pamatęs, kiek daug yra gyvulininkystės ir veislininkystės entuziastų, neišvengiamai dar kartą įsigilins ir į UAB „Panevėžio veislininkystė“ galimo privatizavimo klausimą bei pasistengs įmonę išsaugoti. Šios įmonės privatizavimui nepritaria didžioji dauguma profesionalų, o tai, kad „Panevėžio veislininkystė“ sugebėjo surengti tokio aukšto lygio parodą, tik patvirtina ūkininkų žodžius – įmonė tarnauja žemdirbiui.

Parodoje demonstruoti įvairių veislių paukščiai, galvijai ir kiti gyvūnai – iš viso apie 400 eksponatų. Tiesa, profesionalų nuotaikos nėra itin džiugios, nes gyvulininkystės sektorius traukiasi. Itin sudėtinga situacija pieninių karvių, kiaulininkystės atžvilgiu.

Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacijos (LŽŪBA) generalinis direktorius Jonas Sviderskis įsitikinęs, kad būtina atlikti nuodugnų auditą, kaip įgyvendinama 2014-2020 metų Gyvulininkystės programa, kuriai esą skiriamas ypatingas dėmesys. Jį neramina, kad bemaž po 2 000 pieninių karvių kiekvieną mėnesį yra išvežama į užsienį.

„Iš vienos pusės valstybė tarsi remia gyvulininkystę, investuoja lėšas, pavyzdžiui, į Dotnuvos eksperimentinį ūkį, tačiau iš kitos pusės priimamas sprendimas tą eksperimentinį ūkį, su visomis į jį įdėtomis investicijomis, privatizuoti“, – stebisi J. Sviderskis.

Ne ką mažiau sudėtinga situacija ir kiaulininkystėje. Neseniai Vyriausybė priėmė sprendimą privatizuoti AB „Kiaulių veislininkystė“. Parodoje sutiktas šios įmonės vadovas Vilius Rekštys pasakojo, kad kiaulininkystės rinkoje nėra paprasta dirbti. Pašnekovo teigimu, kiaulių augintojams sudėtinga buvo pernai metais ir šių metų pirmąjį ketvirtį, kai beveik visi šio sektoriaus dalyviai dirbo į nuostolį. „Dabar, kai tiek gyvo svorio kiaulių, tiek skerdenų kainos pakilo, gyvename geresnėje situacijoje“, – pasakojo V. Rekštys.

Kad ir kaip ten būtų, tūkstančiai žmonių parodoje „Lietuvos veislininkystės pasiekimai“ galėjo iš arti susipažinti su šių dienų geriausiais veisliniais gyvūnais. Itin įdomu buvo tiems, kas aplankė Lietuvos mėsinių galvijų augintojų ir gerintojų asociacijos parodą  „Mėsinės galvijininkystės panorama 2019“. Joje buvo demonstruojami net aštuonių veislių galvijai (angusai, aubrakai, galovėjai, hailendai, herefordai, limuzinai, simentaliai ir šarolė).

Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Menininkė keramikoje pritaikė genų inžinerijos principą

confident-noyce

Smėlynės bibliotekoje pristatyta R. Dambrauskaitės-Laučkienės knyga ir paroda

confident-noyce

G. Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje atidaroma tautodailininkų tapybos darbų paroda

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau