Vasaris: šilumos suvartojimas mažesnis, mokesčiai – 23,5 proc. mažesni nei pernai

Vasaris: šilumos suvartojimas mažesnis, mokesčiai – 23,5 proc. mažesni nei pernai

JP / BNS nuotr.

Šį vasarį vidutinė lauko oro temperatūra Panevėžyje siekė +1 šilumos. Prieš metus ji buvo 6,5 laipsniai šalčio. Dėl šiltesnių orų šį vasarį Panevėžio daugiabučiuose buvo suvartota vidutiniškai 28 proc. mažiau šilumos nei 2018-ųjų vasario mėnesį. Dėl mažesnio šilumos suvartojimo galutiniai mokėjimai už šilumą bus apie 23,5 proc. mažesni.

Vidutiniai mokėjimai už šildymui suvartotą šilumą 50 kv. metrų ploto bute šių metų vasario mėnesį sudarys apie 39 eurus. Prieš metus panevėžiečių vidutinės sąskaitos už šią šilumą sudarė apie 51 eurą.

2019 m. vasarį tiek AB „Panevėžio energija“ tiekiamos šilumos kaina, tiek lauko oro temperatūra visiems buvo vienoda. Pagrindinė priežastis, dėl kurios skiriasi mokėjimai už šildymą, yra pastatų būklės skirtumai.

BIC

Kuo namai nesandaresni, neapšiltinti, prastai prižiūrimos jų šildymo ir karšto vandens sistemos, tuo daugiau energijos sunaudojama šildymui, tuo daugiau gyventojai moka už suvartotą šilumą.

PASTABOS:

*šiuose apšiltintuose pastatuose subalansuotos šildymo sistemos, įrengtos individualaus šildymo reguliavimo priemonės;

** šiuose pastatuose atnaujinti ir poreikiams pritaikyti šilumos punktai, subalansuoti šildymo stovai, dalinai apšiltintos statybinės konstrukcijos;

***šiuose pastatuose mažai dėmesio skirta šilumos taupymui, geriausiu atveju įrengtas automatizuotas šilumos punktas

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.