Vasario 16-osios gatvė gąsdina panevėžiečius

mano-36
Vienoje iš centrinių Panevėžio miesto Vasario 16-osios gatvėje – darosi pavojinga.

Vienoje iš centrinių Panevėžio miesto Vasario 16-osios gatvėje – darosi pavojinga. Į naujienų portalą kreipėsi ne vienas skaitytojas, kuris piktinosi miesto valdžios abejingumu dėl centrinėje miesto gatvėje esančių kone avarinės būklės pastatų. „Eiti Vasario 16-osios gatvė tampa pavojinga. Jei einu, tai kiek galima greičiau, nes baiminuosi, kad ant manęs nuo pastatų sienų neužkristų koks tinko ar plytos gabalas“, – piktinosi JP skaitytoja Daiva.

Deja, miesto valdžios atstovai tik skėsčioja rankomis, mat pakeisti situaciją sunku, kadangi pastatų savininkas jau eilę metų gauna įspėjimus, o juos tiesiog ignoruoja.

Vasario 16-osios gatvė, o tiksliau jame esantys ir į Kultūros paveldo vertybių sąrašą įrašyti objektai, jau senokai yra tapę Panevėžio miesto valdžios galvos skausmu. Kadaise nemažai objektų šioje gatvėje privatizavęs, tačiau dabar į Vilnių persikėlęs verslininkas Vladimiras Karpenko, su miesto valdžia elgiasi kaip katė su pele: ją maitina vien pažadais, o prakalbus apie sankcijas, pagrasina teismais. Tokia situacija nesikeičia jau eilę metų.

Savivaldybė imasi kitos taktikos

Panevėžio miesto savivaldybės Statybos ir statinių priežiūros skyriaus vyriausioji specialistė Violeta Lauraitienė supratusi, kad situacija taip ir toliau gali nesikeisti, ėmėsi griežtesnių sankcijų.

„Esu verslininkui parašiusi įspėjimą pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodeksą. V. Karpenko į šį įspėjimą atsakė ir raštiškai pasižadėjo iki šių metų birželio 1 dienos imtis priemonių, sutvarkyti Vasario 16-osios gatvės pastatus. Jeigu V. Karpenko šio pasižadėjimo nevykdys, jam bus surašytas protokolas“, – naujienų portalui JP pasakojo V. Lauraitienė.

Vien tokia įvykių eiga miesto savivaldybė neapsiriboja ir neketina laukti. Statybos ir statinių priežiūros skyriaus vyriausioji specialistė V. Lauraitienė teigė, kad jau keli mėnesiai stengiasi asmeniškai šnekėtis su V. Karpenko priklausančių pastatų nuomininkais ir juos įkalbinti išsikelti iš šių pastatų.

mano-33
Buvę nuomininkai gražiu žodžiu verslininko V. Karpenko nemini. Naujienų portalui JP buvę patalpų, priklausančių šiam verslininkui, nuomininkai pasakojo, kad savininkas kaskart žadėdavo imtis priemonių sąlygoms gerinti, tačiau metai bėgo, o situacija nesikeitė.

„Norime pasiekti, kad visi nuomininkai išsikraustytų iš verslininkui priklausančių pastatų. Jau galime matyti kaip po trupti jie tuštėja. Tiesą sakant, įkalbinėti nuomininkų nereikia. Sąlygos V. Karpenko priklausančiuose pastatuose antisanitarinės, o ir nuomos sutarčių prievolės jiems užkrautos milžiniškos, tad patys nuomininkai savanoriškai bėga iš Vasario 16-osios gatvėje V. Karpenko priklausančių pastatų. Tačiau, kaip ir minėjau, ne visi tą gali padaryti lengva valia, mat verslininkas surezgęs gana painias nuomos sutartis“, – teigė V. Lauraitienė.

Gražiu žodžiu nemini

Buvę nuomininkai gražiu žodžiu verslininko V. Karpenko nemini. Naujienų portalui JP buvę patalpų, priklausančių šiam verslininkui, nuomininkai pasakojo, kad savininkas kaskart žadėdavo imtis priemonių sąlygoms gerinti, tačiau metai bėgo, o situacija nesikeitė.

„Dėl pastato avarinės būklės ne tik kenčiame mes, nuomininkai, tačiau avarinės būklės patalpos grasina ir praeiviams. Savivaldybė turėtų susiimti ir bent jau uždėti stop juostą, kuri perspėtų pėsčiuosius apie galimą pavojų. Mes nuolat matome krentančias plytas ir tinką“, – pasakojo viena iš buvusių V. Karpenko patalpų Vasario 16-osios gatvėje nuomininkių.

DSC_00126-1024x683
Paklausus, ar ketina tesėti savivaldybei duotą pažadą iki birželio 1 dienos pradėti renovuoti pastatus Vasario 16-osios gatvėje, V. Karpenko atrėžė: „Pamatysit!“.

Verslininkas nedaugžodžiavo

Šiuo metu sostinėje gyvenantis Vasario 16-osios gatvėje Panevėžyje kelis pastatus turintis V. Karpenko JP neslėpė pasipiktinimo, kad žurnalistai domisi jam priklausančiais griūvančiais pastatais.

Verslininkas nedaugžodžiavo. Paklausus, ar ketina tesėti savivaldybei duotą pažadą iki birželio 1 dienos pradėti renovuoti pastatus, tik atrėžė: „Pamatysit!“.

Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Lietuvos paštas: esminis klausimas dėl centrinių paštų Kaune ir Klaipėdoje – finansinis

erikas

Į 23,5 mln. eurų vertės naują Kauno policijos pastatą persikels trys komisariatai

erikas

Darbo grupė vertins siūlymus dėl Kauno ir Klaipėdos pašto pastatų

erikas

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau