Vasario mėn. šilumos kainų statistika Lietuvoje: didžiausia – ir vėl Panevėžyje

Vasario mėn. šilumos kainų statistika Lietuvoje: didžiausia – ir vėl Panevėžyje

JP / BNS nuotr.

Vidutinė centralizuotai tiekiamos šilumos kaina vasario mėn. yra 4,78 ct/kWh (be PVM) ir, palyginus su sausio mėn., keičiasi nežymiai – didėja 0,21 proc. Per metus vidutinė šilumos kaina sumažėjo 13,09 proc. – informuoja Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT).

Vasario mėn. šilumos kainų pokytį Lietuvos miestuose, palyginus su sausio mėn., iš esmės lėmė kuro kainos: vidutinė gamtinių dujų kaina nežymiai didėjo, tačiau biokuro kaina šiek tiek mažėjo.

Tarp penkių didžiųjų miestų vasario mėn. mažiausia šilumos kaina yra Vilniuje, didžiausia – Panevėžyje.

BIC

Visos Lietuvos mastu vasario mėn. mažiausia už šilumą moka UAB „Utenos šilumos tinklai“ aptarnaujami vartotojai (4,14 ct/kWh su PVM), daugiausia – UAB „Litesko“ filialo „Biržų šiluma“ aptarnaujami vartotojai (9,06 ct/kWh su PVM).

Nors Biržuose šilumai gaminti naudojamo kuro struktūroje 90 proc. sudaro biokuras, tačiau čia šilumos kaina išlieka aukšta dėl naudojamo biokuro rūšies (dalį naudojamo biokuro sudaro medienos granulės) ir mažesnio realizuojamos šilumos kiekio.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.