Vasario 9-osios „Tėvynėje“: keičiami gatvių pavadinimai Panevėžio rajone ir naujasis savivaldybės administracijos vadovas

AutoriusJPFotoŽIVILĖ VEČIORKUTĖ
„Šį laikraštį norisi sklaidyti ir sklaidyti. Panevėžio nemažame rajone yra tikrai daug įdomių, šviesių, kūrybingų žmonių, kurių taip gyvenime ir nesutiktum, ir apie juos nesužinotum, tačiau „Tėvynės“ dėka galima atrasti, žinoti, didžiuotis, jog rajonas toks turtingas asmenybėmis, praeitį primenančiais žmonėmis, idėjomis, kūryba. Daug, būtų galima vardinti... Aš pats apie rajoną daug sužinau ne tik iš kultūros centro, kuriame dirbu, bet ir iš laikraščio. Džiaugiuosi, atradęs rajoną tokį sportuojantį, besidomintį kulinarija, organizuojantį tokius įdomius renginius... Daug lobių čia yra. Gal nė nepamanytum, o štai, pavartęs „Tėvynę“, pamatai, kiek šiltų jausmų gali sukelti mūsų rajonas. „Tėvynėje“ – ne tik naujienos, bet ir netikėti, naudingi atradimai. Ar kažko trūksta? Manau, jei bus poreikis, atsiras ir pasiūla. Linkiu sėkmės „Tėvynės“ komandai ir ačiū už turinį bei prisidėjimą prie rajono žinių sklaidos. Kviečiu visus pavartyti laikraštį ir atrasti mūsų krašto įdomybes“, - Ėriškių kultūros centro kultūrinių veiklų koordinatorius ir organizatorius Valdemaras Liudvinavičius apie savaitraštį „Tėvynė“.

Jau rytoj, penktadienį, vasario 9 d., jūsų laukia naujas vienintelio Panevėžio rajono laikraščio „Tėvynė“ numeris. Kaip ir kiekvieną savaitę, skaitytojai „Tėvynėje“ ras aktualių straipsnių, gražių istorijų, laisvalaikio skaitinių ir, žinoma, naudingos informacijos.

Panevėžio rajono savivaldybės administracija ilgai be direktoriaus nebuvo. Sausio pabaigoje iš pareigų atleidus ilgametį administracijos vadovą Eugenijų Lunskį, į jo vietą turėtų sėsti dabartinis Panevėžio rajono vicemeras Edmundas Toliušis. „Neslėpsiu, gavau Panevėžio rajono mero Antano Pociaus pasiūlymą ir jį priėmiau. Dabar reikia laukti, kol praeis visos reikiamos procedūros – patikrins tinkamumą specialiosios tarnybos. Todėl dar, manau, anksti kalbėti apie būsimą direktoriaus darbą. Reikia dar palaukti kelias savaites“, – „Tėvynei“ prisipažino E. Toliušis.

Mažeikių kultūros centre vyko tradicinio respublikinio konkurso „Metų ūkis 2023“ apdovanojimų renginys, kuriame pagerbti laimėtojai iš 34 savivaldybių. Konkurse dalyvavo 290 ūkių, iš kurių laimėtojais tapo 101 gyvybingas, tvarus, pažangus ir perspektyvus ūkis. Tarp laimėtojų – ir trys Panevėžio rajono augalininkystės ūkiai: Algės ir Antano Zopelių, Nijolės ir Broniaus Adomavičių bei Rasos ir Gintauto Palionių.

Nuo 2024 metų savivaldybės galės valdyti ir naudoti valstybinę žemę, esančią visų miestų ir miestelių teritorijose. Šalies savivaldybės galės 120 tūkst. ha teritorijose įgyvendinti įvairias veiklas: sudaryti žemės nuomos sutartis, formuoti sklypus, plėsti miestų rekreacines zonas, planuoti statybas ar kurti renovuotų daugiabučių kvartalus. Panevėžio rajono meras Antanas Pocius aiškino, kad ir Rajono savivaldybei perduota patikėjimo teise valdyti valstybines žemes.

Praėjusią savaitę Pažagienių kaimo daugiabučių namų gyventojams, besinaudojantiems bendro naudojimo augalinės kilmės maisto konteineriais, UAB Panevėžio regiono atliekų tvarkymo centro atstovai nemokamai dalijo augalinės kilmės maisto atliekų kibirėlius. Panevėžio rajone plečiant augalinės kilmės maisto atliekų surinkimo paslaugą 250 vnt. 7 litrų talpos kibirėliais, įsigytais Savivaldybės biudžeto lėšomis, aprūpinta 16 daugiabučių namų.

2023 metų gegužės 1 dieną įsigaliojo Desovietizacijos įstatymas. Šis įstatymas sudarys prielaidas pašalinti iš viešųjų erdvių totalitarizmo ir autoritarizmo simbolius – paminklus, kitus memorialinius objektus, gatvių, aikščių ir kitų viešųjų objektų pavadinimus. Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimų centro (LGGRTC) duomenimis, nors dalis savivaldybių itin aktyviai įgyvendina desovietizacijos planą,  šalyje dar galima rasti šimtus sovietinius laikus menančių gatvių pavadinimų. Gatvių pavadinimų, keliančių įtarimą, yra Panevėžio rajone ir Panevėžio mieste.

Kaip ir įprasta, „Tėvynėje“ įvairūs patarimai, TV programa visai savaitei, kryžiažodis ir dar daugiau aktualijų, straipsnių bei naujienų iš Panevėžio rajono.

Beje, norintieji nusipirkti laikraščio „Tėvynė“ skaitmeninį numerį, jį galite pirkti čia.

Primename, kad vienintelį Panevėžio rajono laikraštį „Tėvynė“ prenumeruoti galite čia.

„Tėvynė“ – su meile į kiekvienus namus!


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Kovo 1-osios „Tėvynėje“: šiukšlės Piniavoje ir ekologiškas maitinimas darželiuose

confident-noyce

Vasario 23-iosios „Tėvynėje“: modernus vaikų darželis Molainiuose ir sumažėjusios šilumos kainos

confident-noyce

Vasario 15-osios „Tėvynėje“: virvės traukimo čempionatas ir moksleivių pietų kaina Panevėžio rajono mokyklose

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau