Vasario 2-osios „Tėvynėje“: pavasarinis polaidis Panevėžio rajone ir mažėjantis santuokų skaičius Bažnyčioje

AutoriusJPFotoŽIVILĖ VEČIORKUTĖ
„Mano tėvai užsisako ir skaito „Tėvynę“, o aš viską internete skaitau. Šis laikraštis pats normaliausias iš visų, kurie liko. Skaitau visus straipsnius, tik reklaminius praleidžiu“, - žemės ūkio bendrovės „Jotainiai“ vadovas Eimantas Čeponis apie savaitraštį „Tėvynė“.

Jau rytoj, penktadienį, vasario 2 d., jūsų laukia naujas vienintelio Panevėžio rajono laikraščio „Tėvynė“ numeris. Kaip ir kiekvieną savaitę, skaitytojai „Tėvynėje“ ras aktualių straipsnių, gražių istorijų, laisvalaikio skaitinių ir, žinoma, naudingos informacijos.

Daugiau nei prieš trisdešimt metų Jotainių kaime buvo įkurta žemės ūkio bendrovė „Jotainiai“. Nuo pat pirmos įsikūrimo dienos jai vadovavo visą gyvenimą atidavęs žemei ir gimtajam Panevėžio rajonui agronomas iš sielos gelmių – Antanas Algimantas Balčiūnas. Prieš penkerius metus žymiam ūkininkui iškeliavus į amžiną poilsį, jo vietą bendrovėje užėmė talentingas, užsispyręs, veržlus, tikslų siekiantis ir pozityvumu spinduliuojantis anūkas Eimantas Čeponis.

Artėjant pavasario polaidžiui Panevėžio rajono savivaldybės vadovai, pasitardami su seniūnijų seniūnais, apžiūri rajone problemines vietas. Panevėžio rajono mero pavaduotojas Edmundas Toliušis aiškina, kad atšilus orams, jau domėjosi, kokia situacija probleminėse vietose. „Nors dar žiema nesibaigė, bet šiltiems orams ir lietui nutirpdžius sniegą, sekame situaciją, ar kylantis upėse vanduo neužlies rajono gyvenviečių, kaimų, kurie yra prie upių arba arti jų. Problemines vietas stebime Krekenavos seniūnijos teritorijose dėl Nevėžio upės vandens lygio kilimo, Sanžilės upės – ties Bernatonių ir Berčiūnų kaimais, Velžio seniūnijoje, kur upė Juoda išsilieja iš vagos, sudarydama nepalankias sąlygas gyventojams naudotis jų žeme“, – sakė vicemeras ir teigė, kad jau šiek tiek pakilo vanduo Sanžilėje ties Berčiūnais, bet pavojaus dar nėra.

Panevėžio rajoną puošiantis Krekenavos regioninis parkas dėkoja parko svečiams, įsigijusiems lankytojo bilietus. Per 2023 metus už bilietus surinkta per tris tūkstančius eurų. Kalbamės su Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcijos Krekenavos regioninio parko grupės patarėja Alma Kavaliauskienė KAVALIAUSKIENE ir teiraujamės, kaip pavyko surinkti šią sumą pinigų, nes mokestis – savanoriškas.

Yra dalykų, kurie nenutrūksta ištisus metus – įsimylėjėliai amžiną meilę vienas kitam prisiekia ir sausį, ir gegužę, ir lapkritį. Tačiau per 2023 metus Panevėžio rajone svarbiausią gyvenimo „taip“ ištarė 123 poros, o tai 13 porų mažiau, negu tuokėsi 2022 metais. Jaunavedžių tuokiasi mažiau ir bažnyčiose. Tą pastebėjo Biržų Šv. Jono Krikštytojo bažnyčios klebonas kunigas Jonas Morkvėnas. Pernai Biržų bažnyčioje amžiną meilę prisiekė tik aštuonios poros, nors santuokų rajone registruota 89. Kunigas J. Morkvėnas svarsto, kad tokia situacija dėl žmonių baimės įsipareigoti. Panašiai kalba ir Panevėžio vyskupas Linas Vodopjanovas OFM.

Panevėžio rajone per šimtą pašalpų gavėjų už tokią paramą atsilygina naudingomis veiklomis visuomenei: tvarko ir prižiūri parkus, miškus, medelynus, želdinius, krūmus, taip pat atlieka įvairias veiklas socialinėse, švietimo, sveikatos, kultūros ir kitose įstaigose, nevyriausybinėse organizacijose. Šiuos darbininkus priimančių bendruomenių ir seniūnijų vadovai teigia turintys įvairių patirčių. Vieni talkininkai svariai prisideda prie seniūnijų aplinkos tvarkymo, kitiems prisibijoma įduoti geresnius įrankius.

Kaip ir įprasta, „Tėvynėje“ įvairūs patarimai, TV programa visai savaitei, kryžiažodis ir dar daugiau aktualijų, straipsnių bei naujienų iš Panevėžio rajono.

Beje, norintieji nusipirkti laikraščio „Tėvynė“ skaitmeninį numerį, jį galite pirkti čia.

Primename, kad vienintelį Panevėžio rajono laikraštį „Tėvynė“ prenumeruoti galite čia.

„Tėvynė“ – su meile į kiekvienus namus!


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Kovo 1-osios „Tėvynėje“: šiukšlės Piniavoje ir ekologiškas maitinimas darželiuose

confident-noyce

Vasario 23-iosios „Tėvynėje“: modernus vaikų darželis Molainiuose ir sumažėjusios šilumos kainos

confident-noyce

Vasario 15-osios „Tėvynėje“: virvės traukimo čempionatas ir moksleivių pietų kaina Panevėžio rajono mokyklose

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau