Vasario 16-osios sekmadienis – šventė ir panevėžiečiams

Vasario 16-osios sekmadienis – šventė ir panevėžiečiams

Raimonda MIKUČONYTĖ / Rimvydo ANČEREVIČIAUS nuotr.

Prieš 102 metus, 1918 metų vasario 16-ąją, dvidešimt politikų – medikų, kunigų, profesorių, susirinkę Vilniuje, pasirašė dokumentą, skelbiantį, kad Lietuvos valstybė yra nepriklausoma, laisva ir demokratiška – pasirašė Nepriklausomybės aktą.

Šiandien – tai Lietuvos ir kiekvieno jos piliečio gimimo diena. Todėl šią iškilią šventę švenčiame nuoširdžiai, su šypsenomis, pakiliai.

BIC

Šis Vasario 16-osios sekmadienis – šventė ir panevėžiečiams. Jie šventė Lietuvos valstybės atkūrimo dieną, o tam skirtas festivalis „Laisvės pavasaris“.

Šventė prasidėjo šv. Mišiomis Kristaus Karaliaus Katedroje – už Lietuvą ir Lietuvos žmones.

Prieš iškilmingai pakeliant Trispalvę, panevėžiečiai aplankė ekspoziciją Kraštotyros muziejaus Pasipriešinimo sovietinei okupacijai ir Sąjūdžio skyriuje.

Beje, šiais metais Trispalvė pakelta kiek neįprastoje vietoje, prie Aleksandro paminklo.

„Kaip kiekvienas žmogus turi teisę į laisvę, gyvybę, taip ir kiekviena tauta turi teisę į nepriklausomybę ir savarankiškumą, turi teisę kurti savo valstybę, plėtoti savo ekonomiką, kultūrą, bendrauti su kitomis tautomis ir šalimis. Mes privalome neužmiršti tų, kurie praliejo kraują ir paaukojo gyvybes tam, kad Lietuva grįžtų į pasaulio žemėlapį, tam, kad Lietuva vėl būtų savarankiška valstybė. Sveikinu Jus su Valstybės atkūrimo diena ir linkiu sėkmės bei pasitikėjimo savimi. Ačiū, kad jūs esate!“, – sveikindamas panevėžiečius ir miesto svečius sakė mero pavaduotojas, laikinai einantis mero pareigas Valdemaras Jakštas.

Renginiai toliau vyko kino centre „Garsas“. Čia buvo rodomas kino filmas „Žmogus, kuris mokėjo 75 kalbas“.

Festivalį „Laisvės pavasaris“ bus užsibaigtas „Cido“ arenoje. Čia nuo 16 val. vyks šventinis koncertas – panevėžiečiams koncertinę programą dovanos Marijonas Mikutavičius su gyvo garso grupe.

Daugiau Vasario 16-osios šventės akimirkų rasite JP profilyje socialiniame tinkle Facebook“.

AIK

Kraujo labaratorija

NKC

JUKmedia

Lazy Monkey

Tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.