Vasario 14 dieną šaukiama neeilinė Seimo sesija dėl vaikų apsaugos klausimų atnaujinta

Vasario 14 dieną šaukiama neeilinė Seimo sesija dėl vaikų apsaugos klausimų atnaujinta

BNS / LRS nuotr.

Seimo valdyba vasario 14 dieną šaukia neeilinę sesiją, darbotvarkėje – su vaiko teisių apsauga susiję klausimai.

„Visus siūlymus įrašėme į darbotvarkę, 82 Seimo nariai pasirašė dėl šitos sesijos, visi susiję tik su vaikų teisėmis“, – po Seimo valdybos posėdžio penktadienį žurnalistams sakė Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis.

Sesija vyks vieną dieną, informavo Seimo pirmininkas.

BIC

Vienas esminių jos klausimų – Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pataisos, kuriomis siūloma uždrausti vaikams taikyti fizines bausmes. Darbotvarkėje numatytas jų svarstymas ir priėmimas.

Politikai nesutaria, ar fizinės bausmės turėtų įstatymu būti pripažintos smurtu, ir sąvokos dar gludinamos darbo grupėje Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje.

Seimo Savižudybių prevencijos komisija siūlo nustatyti, kad visų formų – fizinis, emocinis, seksualinis – smurtas prieš vaiką, įskaitant fizines bausmes, būtų draudžiamas. Kaip smurtas būtų apibrėžiama ir nepriežiūra.

Dalis parlamentarų priešinasi siūlymui uždrausti vaikams taikyti fizines bausmes argumentuodami, kad tai būtų kišimasis į šeimos gyvenimą, neleisiantis tėvams savo nuožiūra auklėti vaikų.

Neeilinę sesiją parlamentas pradės diskusija apie vaikų teisių apsaugą, kalbės socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis, vaiko teisių apsaugos kontrolierė Edita Žiobienė, generalinis prokuroras Evaldas Pašilis.

Planuojama pateikti prezidentės inicijuojamas pataisas dėl nepilnamečių teisių užtikrinimo juos apklausiant, taip pat priimti jos pasiūlytus projektus, kurie įteisintų budinčius globėjus, nustatytų metų terminą pasitaisyti tėvams, arba jie prarastų tėvystės teises, įpareigotų vaiką skubiai paimti iš nesaugios aplinkos, įtėviams garantuotų išmokas ir atostogas kaip vaiko gimimo atveju.

Taip pat planuojama pateikti Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos parengtą naujos redakcijos Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo projektą. Jis aprėptų ne tik fizinių bausmių draudimą, bet kur kas daugiau klausimų kaip globa, vaiko teisė į saugią aplinką ir t.t.

bns

AIK

KTU

Tėvynė

H2Auto plovykla

JUKmedia

Lazy Monkey

Dattoo tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.