Varžybų rekordus Šveicarijoje gerinęs D. Rapšys pergalingai užbaigė įspūdingą sezoną

D. Rapšys.

Šveicarijoje Lozanoje vykstančiose plaukimo varžybose Danas Rapšys aukštai iškėlė kartelę būsimiems „Lausanne Swim Cup“ varžybų dalyviams, kurie ateity norėtų kėsintis į rekordus 200 m ir 400 m laisvu stiliumi rungtyse.

Šeštadienį Danas Rapšys 200 m rungties finale nuotolį įveikė per 1:42.69 min. ir pasiekė naują šių Lozanos plaukimo varžybų rekordą.

Ankstesnis priklausė belgui Pieteriui Timmersui (1:44.03 min.).

Antras finišavo Jamesas Guy, atsilikęs tik 0,21 sek. (1:42.9 min.), trečias P. Timmersas (1:46.09 min.).

Ryte vykusioje atrankoje D. Rapšio rezultatas buvo antras – 1:49.42 min.

Penktadienį panevėžietis triumfavo dvigubai ilgesniame nuotolyje. 400 m įveikė per 3:38.94 min., taip pat pagerino šių varžybų rekordą, o artimiausią varžovą lenkė daugiau nei 21 sekundę (!), antrą vietą užėmęs Bruno Miguelis Ramosas nuotolį įveikė per 4:00.39 sek.

Šiemet D. Rapšys oficialių varžybų daugiau neturės. Artimiausi jo startai – FINA Čempionų lygos du etapai Kinijoje: sausio 14-15 d. Šendženo mieste ir sausio 18-19 d. Pekine).

A. Veryga: nauji medaliai skirti pagerbti koronaviruso židiniuose dirbusiems žmonėms