Varžovų puolimą surakinęs „Lietkabelis“ triumfavo Aukštaitijos derbyje

AutoriusLKL.LTFotoKK "LIETKABELIS"

Užtikrintą pergalę Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) pasiekė Panevėžio „Lietkabelio“ (3/2) komanda, kuri išvykoje 82:63 (13:10, 27:18, 17:15, 25:20) nugalėjo Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ (1/4) ekipą.

Nerezultatyviai prasidėjusiame susitikime sužaidus kiek daugiau nei 6 minutes „Pieno žvaigždės“ pirmavo 10:6, bet per likusį laiką „Lietkabelis“ į savąjį krepšį nepraleido nė taško, o pats pelnė 7 ir išsiveržė į priekį – 13:10. Antrajame ketvirtyje svečiai tęsė savo sėkmingą žaidimą ir 13-ąją minutę įgijo apčiuopiamą pranašumą – 21:13. Prabėgus dar kelioms minutėms, Nenado Čanako kariauna pirmą kartą susikrovė dviženklį atotrūkį – 31:21. Nors „Pieno žvaigždės“ buvo priartėjusios (26:33), panevėžiečiai solidžiai baigė kėlinį ir įpusėjus mačui turėjo 12 taškų atsargą – 40:28.

Po didžiosios pertraukos prabėgus sužaidus 3,5 minutės „Pieno žvaigždės“ deficitą sumažino iki 10 taškų (34:44), bet „Lietkabelis“ spurtavo 9:1 ir gerokai atitrūko – 53:35. 28-ąją minutę po Vytenio Lipkevičiaus baudos metimų skirtumas pasiekė dar vieną rekordinę žymą – 57:37. Likusį laiką geriau išnaudojo pasvaliečiai, kurie pelnė 6 taškus be atsako ir prieš lemiamą atkarpą priartėjo – 43:57. Per paskutines 10 minučių „Pieno žvaigždėms“ intrigos atkurti nepavyko – „Lietkabelis“ kontroliavo žaidimą ir pasiekė užtikrintą pergalę.

„Lietkabelio“ gretose oficialiose rungtynėse debiutavo Paulius Poška, kuriam tai buvo pirmosios akimirkos ir LKL pirmenybėse. Puolėjas per 2 minutes ir 49 sek. prametė abu tritaškius, dukart prasižengė, blokavo varžovo metimą ir surinko -3 naudingumo balus.

„Pieno žvaigždės“: Paulius Petrilevičius 17 (9/12 baudos metimai, 7 atk. kam., 5 rez. perd., 8 kld., 27 naud. bal.), Tomas Lekūnas 17 (6 atk. kam.), Andreja Milutinovičius 12 (2/6 tritaškiai).

„Lietkabelis“: Kyle‘as Vinalesas 18 (7 kld.), Paulius Valinskas 17 (3/6 tritaškiai, 19 naud. bal.), Gabrielius Maldūnas 10 (13 min.), Troy‘us Barniesas 8, Margiris Normantas ir Gytis Masiulis (9 atk. kam.) po 7.