Vartojimo prekės ir paslaugos rugpjūtį pigo 0,4 proc., o infliacija siekė 0,7 proc.

AutoriuseltaFotofreepik.com

2024 m. rugpjūtį, lyginant su liepa, vartojimo prekių ir paslaugų kainos sumažėjo 0,4 proc., skelbia Valstybės duomenų agentūra. Tuo metu infliacija, lyginant su 2023 m. rugpjūčiu, sudarė 0,7 proc.

Pasak agentūros, vartojimo prekių kainos per mėnesį sumažėjo 0,6 proc., o paslaugų kainos – 0,1 proc. Per metus – nuo praeito rugpjūčio – šie vartojimo prekių kainos mažėjo 1,4 proc., o paslaugų kainos didėjo 5,6 proc.

Daugiausia įtakos prekių ir paslaugų kainų mažėjimui turėjo daržovių, degalų ir tepalų, kietojo kuro, drabužių ir avalynės kainų sumažėjimas bei šilumos energijos, kavos ir arbatos, duonos ir grūdų produktų, farmacijos gaminių kainų padidėjimas.

Vidutinė metinė infliacija rugpjūtį sudarė 1,2 proc.

Metinei infliacijai daugiausia įtakos turėjo restoranų, kavinių ir panašių įstaigų viešojo maitinimo paslaugų, farmacijos gaminių, tabako gaminių, asmeninių transporto priemonių techninės priežiūros ir remonto paslaugų, medicinos paslaugų, atostogų išvykų, odontologų paslaugų kainų padidėjimas bei kietojo kuro, degalų ir tepalų, elektros energijos, dujų, keleivių vežimo oro transportu paslaugų kainų sumažėjimas.

Maisto produktų ir nealkoholinių gėrimų kainos sumažėjo 0,5 proc. Labiausiai atpigo cukrus, tešlos gaminiai su mėsa, saldumynai, gatavas maistas, šviežios ir atšaldytos jūros gėrybės, bet pabrango kava, gaivieji gėrimai, šokoladas ir desertai kakavos pagrindu, fermentinis sūris, kūdikių maistas. Taip pat kito kai kurių šviežių daržovių ir vaisių kainos: daugiausia sumažėjo bulvių, pomidorų, saldžiųjų paprikų, baltagūžių kopūstų, svogūnų, bet padidėjo mangų, kininių kopūstų, avokadų, mandarinų, kivių kainos.

2024 m. rugpjūtį, palyginti su liepa, transporto prekių ir paslaugų kainos sumažėjo 0,8 proc. Pokytį lėmė dyzelinių degalų (3,8 proc.), keleivių vežimo oro transportu (3,4 proc.), benzino (2,7 proc.) kainų sumažėjimas. Suskystintos automobilinės dujos pabrango 6,2 proc., stovėjimo aikštelių ir asmeninių transporto priemonių nuoma – 4 proc.

Sveikatos priežiūros prekių ir paslaugų kainų pokytį (kainos padidėjo 0,2 proc.) nulėmė farmacijos gaminių (0,6 proc.) kainų padidėjimas. Kiti terapiniai aparatai ir įranga atpigo 7 proc., sanatorijų paslaugos – 1,5 proc.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Įstatyme siūloma numatyti būtiniausių prekių ir paslaugų kainų stebėseną

confident-noyce

Prekės ir paslaugos liepą pigo 0,1 proc., metinė infliacija siekė 0,9 proc.

confident-noyce

„Pricer“: vidutinis maisto produktų krepšelis birželį brango

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau