Valstybinių miškų urėdijos būstinės Panevėžio rajone tikriausiai nebus

Valstybinių miškų urėdijos būstinės Panevėžio rajone tikriausiai nebus

BNS / Gedimino BALČIŪNO nuotr.

Valstybės įmonė Valstybinių miškų urėdija vis dar sprendžia, kur įsikurs įmonės centrinė būstinė.

Nepriklausomas įmonės valdybos narys, buvęs pirmininkas Gediminas Jasinevičius sako, kad ankstesni planai būstinę įkurti Panevėžio rajone, Katinuose, nebus įgyvendinti. Tačiau Aplinkos ministras tikina, kad galutinis sprendimas dėl to dar nėra priimtas.

BIC

Pasak G. Jasinevičiaus, jau pradėta ieškoti patalpų, kur laikinai galėtų įsikurti būstinė, kol bus paruoštos nuolatinės patalpos.

„Jau tokios galimybės (būstinės Katinuose – BNS) nesvarstome ir pagrindinė to priežastis – kaip ten pritrauksime specialistus. Suprantu regioninę politiką, bet specialistai daugiausiai yra Kaune ir Vilniuje, o jei važinėti iš Kauno į Panevėžį, tai pagalvokime apie klimato kaitą, avaringumą ir rizikos situacijas. Mano asmenine nuomone, tai net nesvarstytinas klausimas, nors valdyba dar turės tarti galutinį žodį“, –  BNS sakė G. Jasinevičius.

Tuo metu aplinkos ministras Kęstutis Navickas sako, kad galutinai dėl  Katinų dar nenuspręsta.

„Mano nurodymas įmonei buvo, kad jie pateiktų visus argumentus, kaip mato, kur reikia. Bet sprendimas kol kas nėra priimtas, iš įmonės nieko nesulaukiau. (…) Yra politinė valia, kad reikia gilinti regionus ir papildomai stimuliuoti per valstybines įmones, mes to laikomės. Šiame konktekste nėra taip svarbu konkreti vieta – ar Katinai, ar kitas kaimas kitame regione“, – BNS sakė K. Navickas.

K. Navickas anksčiau yra teigęs, kad Katinai pasirinkti, nes yra netoli greitkelio Vilnius-Panevėžys ir Lietuvos geografinio centro.

Šiuo metu daugiausiai urėdijų darbuotojų – apie 90 – dirba Kaune, buvusio Valstybinio miškotvarkos instituto patalpose, o buvusios Generalinės miškų urėdijos patalpose Vilniuje dirba apie 20 žmonių.

„Vilniuje iš patalpų Smolensko gatvėje turime išsikraustyti per balandį, galbūt vėliausiai gegužę, nes ten numatyta kita ministerijos įstaiga, berods, Regioninis aplinkosaugos departamentas. Šiuo metu valdyba mano, kad tikslingiau būtų nuomotis, kol bus nuspręsta, kur bus nuolatinė įmonės būstinė“, – sakė G. Jasinevičius.

Anot jo, studija parodė, kad įmonė galėtų įsikurti laisvose valstybės valdomose patalpose Kaune ar Marijampolėje, tačiau jų parengimas užtruktų mažiausiai dvejus metus. Numatyta, kad būstinėje ilgainiui įsikurtų apie 200 darbuotojų.

42 urėdijas apjungusi Valstybinių miškų urėdija įregistruota sausio viduryje, jos valdyba, pasak G. Jasinevičiaus, kovo pradžioje patvirtino, kad bendrovė turės 26 regioninius padalinius.

Paroc

Mano namukas

Dima Bilan

Modelis

Dizainas

PIC

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.