Valstybinių miškų urėdija Panevėžio rajone įsikurs 2019 metais

Valstybinių miškų urėdija Panevėžio rajone įsikurs 2019 metais

BNS / JP nuotr.

Panevėžio rajono taryba rugpjūčio 24 dieną pritarė Katinuose esančios buvusios mokyklos pastatus panaudos būdu perduoti būsimai Valstybinių miškų urėdijai.

Valstybines miškų urėdijas suvienysianti būsima įmonė Valstybinių miškų urėdija Panevėžio rajono Katinų gyvenvietėje turėtų įsikurti 2019 metais, sako aplinkos ministras Kęstutis Navickas. 2018 metais naujoji įmonė, kuri bus įkurta Valstybinio miškotvarkos instituto pagrindu, veiks Kaune.

„Politinis sprendimas išlieka keltis į Katinus, tačiau pirmus metus de jure centras bus Kaune, nes nuo kitų metų sausio 1 dienos Kaune veikiantis Valstybinis miškotvarkos institutas taps valstybės įmone Valstybinių miškų urėdija“, – BNS teigė K. Navickas.

Anot jo, šiuo metu Aplinkos ministerija ruošia Miškotvarkos instituto nuostatų pakeitimus.

K. Navickas anksčiau BNS teigė, kad Katinai pasirinkti, nes yra netoli greitkelio Vilnius-Panevėžys ir Lietuvos geografinio centro.

Panevėžio rajono taryba rugpjūčio 24 dieną pritarė Katinuose esančios buvusios mokyklos pastatus panaudos būdu perduoti būsimai Valstybinių miškų urėdijai. Rajono meras Povilas Žagunis teigė, kad pastatas gali būti perduotas bet kada.

„Jeigu jie rytoj pasakys, kad atsiunčia žmogų dėl pastato perdavimo, tai sureaguosime ir duosime tą žmogų, kuris atsakingas už šį turtą. Kol kas niekas nieko nesako. Mes pasiruošę šį reikalą daryti šiandien. Tai mums naudinga, pastatas stovi tuščias, aplink jį gera aplinka, tai būtų labai puiku, jei objektas susitvarkytų“, – BNS teigė P. Žagunis.

P. Žagunis.

Katinai nuo Vilniaus yra už 123 kilometrų, nuo Kauno – už 100 km, nuo Klaipėdos – už 245 km, o nuo Panevėžio – 18 kilometrų.

Planuojama, kad naujajame urėdijų centre dirbs apie 150 darbuotojų.

Valstybinių miškų urėdija turės ne mažiau kaip 25 regioninius padalinius su girininkijomis. Prezidentė liepą pasirašė Seimo kiek anksčiau priimtas Miškų įstatymo pataisas, numatančias daug ginčų visuomenėje sukėlusią urėdijų pertvarką.

Tikimasi, kad po reformos finansinė grąža valstybei bus maždaug ketvirtadaliu didesnė – kasmet būtų sutaupoma 10 mln. eurų įmonės ir iki 3 mln. eurų valstybės biudžeto lėšų.

Šilelis

PIC

PIC

Stichijos

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.