23 C
Panevėžys
Ketvirtadienis, 25 liepos, 2024

Valstybės dienos minėjime Panevėžio rajono Garbės piliečio regalijos įteiktos kunigui G. Jankūnui

AutoriusRAIMONDA MIKUČIONYTĖFotoDOMAS URBONAS
G. Jankūnas.

Panevėžio rajone, Upytėje, vyko iškilmingas Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dienos minėjimas „Čia – mūsų žemė“. Upytės piliakalnyje ne tik giedotas Lietuvos himnas, bet iki himno giedojimo įvyko svarbus Panevėžio rajonui renginys – Garbės piliečio apdovanojimo ceremonija. Šiemet šis titulas suteiktas Krekenavos Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų bazilikos rektoriui kunigui teologijos daktarui Gediminui Jankūnui.

Sprendimas priimtas žiemą

Panevėžio rajono savivaldybės taryba dar vasario mėnesį nusprendė Panevėžio rajono Garbės piliečio vardą suteikti Krekenavos Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų bazilikos rektoriui kunigui teologijos dr. G. Jankūnui ir tradiciškai  Garbės piliečio regalijos dvasininkui įteiktos liepos 6-ąją, minint Karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną.

Kunigo kandidatūrą pasiūlė Panevėžio rajono gyventojai, Panevėžio apskrities vyriausiasis policijos komisariatas, Panevėžio rajono savivaldybės Šeimos taryba, Panevėžio rajono Krekenavos seniūnija, Krekenavos Mykolo Antanaičio gimnazija, Krekenavos lopšelis-darželis „Sigutė“, Krekenavos parapija, Panevėžio rajono Ėriškių kultūros centras, gyventojų bendruomenė „Upytės žemė“, Upytės seniūnija.

Garbingas titulas įpareigoja judėti toliau

Krekenavos Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų bazilikos rektorius kunigas  dr. G. Jankūnas sako, kad džiugu, kad juo pasitikima.

„Suteiktas titulas įrodo, kad manimi pasitiki ir atklikti darbai rajone įvertinti garbingu titulu. Įvertinimas suteikia impulsą toliau judėti pasirinkta kryptimi ir neapsiriboti tik religinių apeigų atlikimu, bet būti su žmonėmis. Jausti jų kasdienius rūpesčius, džiaugtis drauge su jais, būti renginiuose. Kita vertus, šis titulas manęs garbingesniu nepadaro, o tikroji garbė – kasdieniai darbai, įsipareigojimai ir abipuse pagarba vieni kitiems“, – nuoširdžiai kalbėjo kunigas, papuoštas Garbės piliečio regalijomis.

Krekenavoje jau 13 metų

Kunigas  G. Jankūnas į Krekenavą atvyko prieš 13 metų, kai buvo paskirtas parapijos klebonu ir naujai paskelbtos bazilikos rektoriumi. Taip pat tapo ir Vadaktėlių Šv. Jono Nepomuko bei Upytės Šv. Karolio Boromiejaus parapijų administratoriumi.

Kunigas teol. dr. G. Jankūnas yra Piligrimų centro vadovas, šeimų, auginančių vaikus su protine negalia, „Tikėjimas ir Šviesa“ bendruomenės kapelionas, Panevėžio rajono savivaldybės Šeimos tarybos narys, Upytės kaimo kapelos „Vešeta“ narys, Panevėžio apskrities policijos kapelionas, „Caritas“, Skautų draugijos, Šaulių kuopos, jaunimo grupės ir kitų bendrijų idėjinis vedlys ir kuratorius.

Sveikino meras

Be to, kad buvo pagerbtas Panevėžio rajono Garbės pilietis bei giedotas Lietuvos himnas, ant Upytės piliakalnio pasirodė rajono mėgėjų meno kolektyvai, demonstruoti senieji tradiciniai lietuvių liaudies žaidimai, rodytos vaidybinės miniatiūros bei Šv. Karolio Boromėjaus bažnyčioje laikomos šv. Mišios už Lietuvos valstybę ir jos žmones.

Susirinkusiuosius su iškilia diena sveikino Panevėžio rajono savivaldybės meras Antanas Pocius.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Panevėžio rajono savivaldybė spręs dėl garbės pilietės vardo atėmimo iš G. Grigaliūnienės

confident-noyce

Panevėžio rajono Garbės piliečio vardas suteiktas kunigui G. Jankūnui

confident-noyce

Panevėžio rajono garbės piliečio titului – du kandidatai

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau